کد خبر : 72823
/ 21:05
گفتگوی شهرآرا با ۲قاچاقچی ۳۰۰میلیونی مواد‌مخدر که روز شنبه در مشهد به ضرب گلوله قانون زمین‌گیر شدند؛

قاچاق تریاک برای تامین هزینه دکترا

راننده آژانس هستم، چند ماه پیش فردی ناشناس را سوار کردم تا او را به مقصدش برسانم، در راه بودیم که سر صحبت را باز کرد و از من خواست تا برای انجام چند سرویس شماره تلفن همراهم را در اختیارش قرار دهم، من هم این کار را انجام داد.

قاچاق تریاک برای تامین هزینه دکترا

به گزارش شهرآرا آنلاین

خبرنگار: مهدی قرآنی

«راننده آژانس هستم، چند ماه پیش فردی ناشناس را سوار کردم تا او را به مقصدش برسانم، در راه بودیم که سر صحبت را باز کرد و از من خواست تا برای انجام چند سرویس شماره تلفن همراهم را در اختیارش قرار دهم، من هم این کار را انجام داد. چند مرتبه‌ای برایش سرویس رفتم تا اینکه دو روز پیش از من خواست به خیابان شهید رستمی بروم و باری را از فردی ناشناس تحویل بگیرم. او یک بسته حاوی پنج میلیون تومان اسکناس هم به من داد تا به فردی که با او قرار گذاشته تحویل دهم. به هیچ وجه از ماهیت این محموله خبر نداشتم‌‌ اما هنگام دستگیری متوجه شدم که این محموله موادمخدر بوده است.» این‌ها گوشه‌ای از اظهارات مردی است که دو روز گذشته به دلیل حمل و جابه‌جایی یک محموله ۱۹۰کیلویی تریاک به همراه همدستش به ضرب گلوله ضابطین قضایی زمین‌گیر شد.

به گزارش شهرآرا، این متهم ۳۵ ساله که «ج. م» نام دارد و در‌حالی‌که ادعا می‌کرد از ماهیت محموله خبر نداشته به افسر تحقیق این پرونده گفت: فرد ناشناس صبح شنبه چهاردهم اسفند با من تماس گرفت و خواست تا باری را برای او جابه‌جا کنم، به چهارراه رستگاری مشهد رفتم و کیسه پول را از او تحویل گرفتم و به خیابان رستمی مشهد رفتم، بعد از گذشت ۱۰دقیقه مردی جوان به سمتم آمد و با دادن مشخصات فهمیدم که او فرد مورد‌نظر است، طبق قرار من سوئیچ خودرویم را به او دادم تا محموله مورد نظر را بارگیری کند. بعد از اینکه این مرد ناشناس برگشت حین سوار شدن خودرو متوجه ایست ماموران شدم.

چرا فرار کردی؟

ترسیده بودم.

مگر جرمی مرتکب شده بودی؟

خیر‌ اما ترسیده بودم.

چرا به این فرد ناشناس اعتماد کردی و سوئیچ خودروی چند ده میلیون تومانی‌ات را به او دادی؟

کیسه پول‌ها را نگه داشتم و با خودم گفتم اگر خودرویم را ببرد آن‌ها را بر می‌دارم.

داخل کیسه چقدر پول بود؟

پنج میلیون تومان.

یعنی شما خودروی ۳۰میلیونی‌ات را در عوض گرو نگه داشتن پنج میلیون تومان به این فرد دادی؟

می‌دانستم که خودرو را بر می‌گرداند.

در مقابل این کار قرار بود چقدر پول بگیری؟

در مورد پول صحبت نکردیم.

چرا حقیقت را کتمان می‌کنی؟

من حقیقت را گفتم، هرچه می‌دانستم به شما گفتم.

اما تو در اظهارات اولیه‌ات گفته بودی که از محتویات داخل کیسه خبر نداشتی اما حالا چطور می‌گویی درون کیسه پنج میلیون تومان اسکناس بود؟

نمی‌دانم در آن لحظه هول شده بودم. 

متاهلی؟

بله؛ اما همسرم فوت کرده و در حال حاضر یک فرزند چهار ساله دارم که با پدر و مادرم زندگی می‌کند.

 

دیگر متهم این پرونده که مامور جاسازی و تحویل محموله موادمخدر در خودروی «ج. م» بود در‌حالی‌که از پاسخ سوالات افسر تحقیق پرونده طفره می‌رفت و با مظلوم‌نمایی قصد فرار از واقعیت را داشت، در اظهاراتی کوتاه گفت: من « ر.م» ۳۰ساله و ساکن کرمان و در حال حاضر دانشجوی مقطع دکترا در رشته مدیریت دولتی هستم. 

از کی وارد این کار شدی؟

اولین بار است.

از طرف چه کسی مامور این کار شدی؟

با فردی به نام «م.ز» در شهرستان ایرانشهر آشنا شدم و او از من خواست تا این محموله‌ را در مشهد تحویل فردی ناشناس بدهم.

کی به مشهد آمدی؟

چند روز پیش با اتوبوس به مشهد آمدم.

از روز قرارتان بگو؟

همان فرد ناشناس با من تماس گرفت و گفت که به رستمی۱۰ بروم و یک خودرو سواری پژو پرشیا سفیدرنگ را تحویل بگیرم و آن را به چند کوچه آن طرف‌تر ببرم. من هم طبق قرار خودرو را از «ج. م» (متهم دوم این پرونده) تحویل گرفتم و به آن طرف خیابان بردم و محموله را که در یک پیکان وانت بود، در صندوق عقب پژو پارس جاسازی کردم و سپس آن را به صاحبش تحویل دادم اما در همین حین ماموران سر رسیدند و ما هم فرار کردیم.

چرا فرار کردی؟

ناگهانی شد، ترسیده بودم.

از این کار قرار بود چقدر پول گیرت بیاید؟

من دانشجوی رشته دکترا هستم و برای پرداخت هزینه‌های تحصیلم با مشکل روبه‌رو بودم لذا «‌م.ز» گفت در مقابل این کار خرج دانشگاهم را تامین می‌کند.

تو که دانشجوی مقطع دکترا هستی چرا دست به این کار زدی؟

وسوسه شدم.

سابقه داری؟

خیر؛ اولین باری است که دست به این کار می‌زنم.

 

تحویل محموله تریاک به بارکش

جانشین سرپرست دادسرای انقلاب مشهد در تشریح جزئیات این پرونده به خبرنگار ما گفت: برابر با رصد‌های اطلاعاتی ضابطین قضایی اخباری به دست آمد که نشان می‌داد گروهی قصد دارند توسط متهم « ر.م» یک محموله مواد‌مخدر را از یکی از استان‌های جنوبی کشور به مشهد منتقل و آن را تحویل فردی معروف به بارکش(‌راننده آژانس) تحویل دهند.

قاضی مهدی خدابخشی افزود: ماموران که متهمان این پرونده را چند ماه زیر نظر داشتند، عصر شنبه چهاردهم اسفند هنگام جاسازی و تحویل مواد‌مخدر در خودروی متهم «ج. م» وارد عمل شدند اما متهمان با دیدن ماموران پا به فرار ‌گذاشتند که در این میان ماموران پس از چند اخطار با استفاده از قانون به کارگیری سلاح به سمت دو سوداگر مرگ چند تیر شلیک و آنان را از ناحیه پا مصدوم و زمین‌گیر کردند. 

وی تصریح کرد: در این عملیات ضابطین قضایی ضمن توقیف یک دستگاه خودروی سواری پژو‌پارس مقدار ۱۸۹‌کیلو تریاک در قالب ۱۹بسته ۱۰کیلویی به همراه پنج میلیون تومان وجه نقد را کشف و ضبط کردند.

خدابخشی ادامه داد: طبق گزارشات ماموران پلیس مبارزه با مواد‌مخدر خراسان‌رضوی این افراد از قاچاقچیان حرفه‌ای مواد‌مخدر هستند که تاکنون چندین محموله موادمخدر را به همین روش به مشهد و شهرهای دیگر استان منتقل کرده‌اند و در این اقدام مجرمانه قصد داشتند تا محموله مکشوفه را پس از تحویل در مشهد به قوچان و چند شهرستان دیگر استان انتقال دهند.

جانشین سرپرست دادسرای انقلاب مشهد تاکید کرد: مطمئنا دو متهم دستگیر شده در زمینه جابه‌جایی موادمخدر چندین مرتبه اقدام کرده‌اند؛ چرا‌که اگر این دو نفر افرادی عادی بودند، قاچاقچیان هیچ‌گاه حاضر نمی‌شدند یک محموله ۱۸۹کیلویی مواد‌مخدر به ارزش تقریبی ۳۰۰میلیون تومان را در اختیارشان قرار دهند لذا عمده‌فروشان مواد‌مخدر نه تنها آشنایی کامل از دو متهم داشته؛ بلکه چندین مرتبه دیگر از آنان در این رابطه استفاده کرده‌اند.

وی در پایان از ادامه تحقیقات درباره این پرونده خبر داد.

 

اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی