کد خبر : 72719
/ 22:36
با جدایی خداداد عزیزی از سیاه جامگان؛

اکبر اوتی مشکی پوش شد

با شکست تیم فوتبال سیاه‌جامگان مقابل تراکتورسازی و البته نزدیک‌شدن به پایان رقابت‌های لیگ برتر فوتبال، حالا اتفاقات عجیب‌وغریب‌تر برای تیم سیاه‌جامگان در جریان است.

اکبر اوتی مشکی پوش شد

به گزارش شهرآرا آنلاین

خبرنگار: سینا شکور

تیمی که بدون حمایت‌های مسئولین، تابه‌اینجا روی پای خودش ایستاد، حالا به‌دلیل وجود مشکلات مالی که از سال‌های گذشه نیز با این تیم عجین شده بود، دوباره دستخوش تغییرات است.

تیم سیاه‌جامگان را به‌جرئت می‌توان پررفت‌وآمدترین تیم لیگ برتر در فصل‌های اخیر نامید؛ تیمی که در دو سال حضور خود در لیگ برتر، با حجم زیادی از حضور مدیران، بازیکنان، مربیان و سرمربیان روبه‌رو بوده است.

 

رفت‌وآمد مربیان 

سال گذشته در آستانه حضور سیاه‌جامگان در لیگ برتر، این تیم با محمدرضا مهاجری، سرمربی خود در لیگ‌های دسته1و 2 خداحافظی کرد و هدایت تیم به رسول خطیبی سپرده شد و وارد میدان لیگ برتر شد؛ اما پس از چند هفته این مربی از تیم جدا و هدایت تیم را سعید رمضانی به‌عنوان سرمربی برعهده گرفت. در ادامه نیز با توجه به نتایج ضعیف و خطر سقوط تیم، فرهاد کاظمی به‌عنوان سرمربی جدید پا به سیاه‌جامگان گذاشت و درنهایت تیم باوجود ریسک بالا، در لیگ برتر ماندگار شد.

بااین‌حال تیم وارد فصل جدید لیگ برتر، یعنی فصل شانزدهم شد و مسئولان این تیم با فرهاد کاظمی به‌عنوان سرمربی سه سال آینده تیم به توافق رسیدند؛ اما کاظمی پس از چند هفته به‌دلیل ادامه مشکلات مالی تیم سیاه‌جامگان از این تیم جدا شد. دراین‌‌زمان تیم چند بازی را بدون سرمربی گذراند و پس از آن خداداد عزیزی به‌عنوان مدیر فنی وارد سیاه‌جامگان شد، اما بالاخره به‌عنوان سرمربی تیم معرفی شد.

 

جدایی خداداد و آمدن میثاقیان

حالا تمامی اتفاقات، مشکلات و بدشانسی‌ها دست‌به‌دست هم داد تا خداداد نیز این تیم را به‌رغم میل باطنی به سرمربی بعدی خود یعنی اکبر میثاقیان بسپارد. پای ثابت هدایت تیم‌های مشهدی است؛ هر چند که دراین‌میان نام هادی برگی‌زر، مدیرعامل سابق باشگاه پدیده نیز به‌عنوان یکی دیگر از گزینه‌های هدایت مشکی‌ها شنیده می شد. 

با این‌حال می‌توان میانگین گرفت که از مجموع شصت هفته حضور سیاه‌جامگان در لیگ برتر در قالب دو فصل، هر ده هفته، این تیم یک سرمربی عوض کرده است.

به‌جز سعید رمضانی و رسول خطیبی که پیش از این تجربه حضور در تیم‌های مشهدی را نداشتند، فرهاد کاظمی و خداداد عزیزی هر دو سابقه هدایت تیم ابومسلم را در کارنامه خود داشتند و حالا اکبر میثاقیان قرار است در مدت باقی‌مانده، سیاه‌جامگان را از این بحران نجات دهد؛ کاری که قطعا از پسِ هر مربی ای برنمی‌آید.

میثاقیان در دهه‌های 50 و 60 برای تیم ابومسلم پا به توپ شده است و پس از آن در دهه80 هدایت تیم‌های ابومسلم و پیام را در چند دوره برعهده داشته و نیز توانسته تیم پدیده را از لیگ دسته1 به لیگ برتر برساند. میثاقیان در چندین فصل اخیر، هدایت تیم‌های دسته‌یکی را برعهده داشته و چندی پیش نیز از تیم بادران جدا شد و حالا باید در اولین حضورش در تیم سیاه‌جامگان، در نخستین دیدار در ورزشگاه آزادی به مصاف تیم استقلال برود.

 

بازیکنان هم رفتند

بار فتن خداداد عزیزی این تیم گویا با مشکل بزرگ تری هم باید دست و پنجه نرم کند و آن ترک تمرین توسط بازیکنان این تیم است.

این طور که مشخص است بازیکنان سیاه جامگان بعد از شکست مقابل تراکتور سازی به شهرهای خود رفته اند و معلوم نیست چه زمانی به مشهد بازگردند. این در شرایطی است که برخی از بازیکنان البته به دلیل بی پولی ترجیح دادند تا در مشهد بمانند و تکلیف خود را در همین شهر مشخص نمایند. 

رفتن خداداد عزیزی اما باعث شد تا مهدی هاشمی نسب نیز از سیاه جامگان جدا شود و معلوم نیست از کادر فنی گذشته چه کسانی باقی خواهند ماند. آن چه مسلم است اینکه سیاه جامگان این روزها به روزهای سیاه و برزخی رسیده است و میثاقیان با توجه به فاصله کم امتیازات با تیم های بالای سر آن ها ، کارش بسیار سخت است.  

اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی