کد خبر : 72529
/ 20:54

گورخر چه کم از یوزپلنگ دارد؟!

نعمت‌زاده گفت: «محیط زیست به بهانه عبور چهار گورخر اجازه کار در معدن بهرام گور را نمی‌دهد.»

گورخر چه کم از یوزپلنگ دارد؟!

طنز سرسره در شهرآرا آنلاین

نویسنده: مهدی محمدی

معاون اجرایی رئیس جمهور گفت: «از رکود عبور کرده و در ایام شکوفایی اقتصاد ایران هستیم.» نظر شما در این خصوص چیست؟

الف. ای کاش دوباره می‌گفتید: «در رکود هستیم و تا سال بعد از رکود بیرون می‌آییم!» آن‌طوری لااقل امیدمان به آینده بیشتر بود و با خودمان تصور می‌کردیم که احتمالا قرار است وقتی از رکود عبور کنیم، اتفاق خاصی در حوزه سبدخانوار و اشتغال بیفتد.

ب. رئیس جمهور در شهریور۹۳ در مشهد گفته بود: «ما از رکود عبور کردیم!» و بعد از چند وقت و در دی‌ماه۹۴ روحانی گفت: «بزرگ‌ترین مشکل کشور رکود است!» و بعد الان دوباره معاون اجرایی ایشان می‌گوید: «از رکود عبور کردیم!»، دیگر کم‌کم داریم احساس می‌کنیم «رکود» چیزی است که هر چند وقت یک‌بار از آن عبور می‌کنیم و دوباره وارد آن می‌شویم، مثل ترافیک در یک خیابان که هی از آن رد می‌شویم و هی در آن گیر می‌کنیم!

ج. یاد بیل گیتس افتادیم که وقتی از ثروتش پرسیدند، به ساعتش نگاه کرد و گفت: «ثروتم در زمانی که سوال رو پرسیدی؟ یا الان؟!» احتمالا اگر از مسئولی در خصوص بیرون آمدن از رکود بپرسی به ساعتشان نگاهی کنند و بگویند: «وضعیت رکود در زمانی که سوال رو پرسیدی؟ 

یا الان؟!»

 

وزیر صنعت، معدن و تجارت از تدوین برنامه ۱۰ساله صنعت خودرو خبر داد. نظر شما در این خصوص چیست؟

الف. هر چند ماه یک‌بار چند خط روی گلگیر خودروها ایجاد کنند یا چراغ یا برف پاک‌کن جدید روی خودرو بگذارند و به اسم یک مدل جدید و با قیمت بالاتر به مردم بفروشند.

ب. برنامه ۱۰ساله؟ پس صنعت خودرو برنامه هم دارد!

ج. شنیده می‌شود در انتهای این برنامه ۱۰ساله آمده است: «کم‌کم وقتش است بررسی کنیم ببینیم پراید و ۴۰۵ را تا چند سال دیگر تولید کنیم؟»

د. آقای وزیر صنعت علاوه بر آن گفته است: «قرار است سال آینده ما بازنشست شویم ولی از خودروسازان می‌خواهم که مسائل روز صنعت خودرو را پیگیری کنند.» و احتمالا منظورشان آن است که از همان ۱۰سال بعد مسائل روز خودرو را هم پیگیری کنند. البته نگران نباشید، بعد از چندساعت نعمت‌زاده بازنشستگی خودش را پس گرفت.

 

نعمت‌زاده گفت: «محیط زیست به بهانه عبور چهار گورخر اجازه کار در معدن بهرام گور را نمی‌دهد.» نظر شما در این خصوص چیست؟

الف. نمی‌شود برای این گورخرها پل هوایی ایجاد کنید یا مسیرشان را منحرف کنید تا از جای دیگری عبور کنند؟

ب. چشم‌ها را باید شست، گورخر چه کم از یوزپلنگ دارد و چرا در قفس هیچ‌کسی کرکس نیست؟

ج. چیزی که زیاد است خر است، منقرض هم شد، شد؛ چه اهمیتی دارد که گورخر ایرانی زیرگونه‌ای از گورخر آسیایی است که به شدت در معرض خطر انقراض قرار دارد و تنها حدود ۶۰۰رأس از آن در حیات وحش باقی مانده‌است؟ واقعا چه اهمیتی دارد؟

 

مدیرعامل پژو گفت: «محصولات پژو بخشی از خاطرات روزانه میلیون‌ها ایرانی است.» نظر شما در این خصوص چیست؟

الف. اگر داشتن خاطره ملاک کیفیت خودرو باشد، باید یادی هم بکنیم از پیکان که هم سالیان بسیار ایرانی‌ها را جابه جا کرد و هم علاوه بر آن وقت و بی‌وقت در خیابان و جاده (مخصوصا جاده‌های شمال) می‌ماند و کلی مردم کشورمان را دست به آچار بار آورد. حتی برخی می‌گویند همین پیکان بود که علاقه‌مندی مردم کشورمان به آچار را بالا برد و آن‌ها با تشویق فرزندشان به ادامه تحصیل در رشته مهندسی، کار را به جایی رسانده‌است که همین الان فقط در تهران شاهد ۷۵هزار مهندس بیکار باشیم.

ب. اگر به داشتن خاطره باشد، مطمئنا در سال‌های آتی مردم با این خودروهای «ام‌وی‌ام  ۵۵۰» که ۶۰میلیون قیمت دارند و مشکل نفوذ آب به داخل اتاق خودرو دارند، بیشتر خاطره خواهند داشت.

ج. مردم از نیسان‌های آبی هم کلی خاطره دارند، مخصوصا سرچهارراه‌ها، دور میدان‌ها و هر جای دیگری که حق تقدم معنا داشته‌باشد.

 

اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی