کد خبر : 72329
/ 19:44

ترامپ خندوانه است!

مشخص نیست وقتی ترامپ هر روز با این همه سوژه بامزه‌ دردسترس است، چرا صدا و سیما به خودش زحمت می‌دهد و شبکه نسیم را پخش می‌کند؟

ترامپ خندوانه است!

مجتبی نخعی راد- مشخص نیست وقتی ترامپ هر روز با این همه سوژه بامزه‌ دردسترس است، چرا صدا و سیما به خودش زحمت می‌دهد و شبکه نسیم را پخش می‌کند؟ ترامپ خودش یک پا خندوانه است! البته مشخص است کم کم دارد تازگی‌اش را از دست می‌دهد و سوژه کم آورده و روی دور تکرار افتاده است، مثلا اینکه گفته: «در مورد ایران همه گزینه‌ها روی میز است» نشان می‌دهد صحبت‌هایش آن ساختارشکنی و طراوت قبل را ندارد. مردم آمریکا این همه زحمت نکشیده‌اند ترامپ را به کاخ سفید بیاورند و او همان حرف‌های رئیس جمهورهای قبلی را تحویل دنیا بدهد. برای اینکه ترامپ بیش از این مخاطبان جهانی خودش را از دست ندهد، پیشنهادات زیر را ارائه می‌دهیم:

دفترچه تلفن کاخ سفید را بردارد و به‌صورت تصادفی یک صفحه را باز کرده و به اولین شماره مقام خارجی که دید، زنگ بزند و تا می‌تواند ناسزای آب‌دار حواله‌اش کند، هم خبرساز می‌شود، هم خودش کمی احساس سبکی می‌کند.

به اینستاگرام دستور دهد ایرانی‌ها و شش کشور دیگر هیچ صفحه جدیدی را نتوانند فالو کنند، همچنین آن‌هایی که صفحه‌ای را «آن-فالو» کرده‌اند، جای پشیمانی نباشد و نتوانند دوباره آن صفحه را فالو کنند.

چشمانش را ببندد و کره جغرافیایی داخل اتاق ریاست جمهوری آمریکا را بچرخاند و انگشتش را تصادفی روی آن بگذارد، هر جایی که بود به آنجا حمله اتمی کند.

 

قلم‌ورزان گاج‌اندیش و بیکاران نمونه

اگر این مسئولان نبودند که به ما دلگرمی بدهند، واقعا می‌خواستیم چطور روز خود را شب کنیم؟ مثلا همین معاون محترم وزارت علوم که آب پاکی را روی دست دانشجویان ریخته: «زمان آن رسیده است که مردم بدانند، دیگر مدرک به درد نمی‌خورد. امروز ۵۰هزار دانش‌آموخته بیکار در مقطع دکتری داریم که سالانه ۳۰هزار نفر نیز به این آمار اضافه می‌شود.» ضمن تشکر از همه دست‌اندرکاران مدرک‌سازی در کشور، پیشنهاد می‌کنیم:

علی‌الحساب ۵۰هزار کوزه بزرگ هم سفارش داده شود و سالانه تعداد ۳۰هزارتا به تعدادشان افزوده شود تا این مدارک را بتوان در محل مناسبی قرار داد. ضمن اینکه با این روش تولید داخلی کوزه هم رونق گرفته و اشتغال‌زایی می‌شود.

برای اخذ مدرک دکتری، از ابتدایی تا آخر دانشگاه دست‌کم ۲۰سال باید تحصیل کرد، بنابراین با توجه به اینکه این دکترهای بیکار عزیز تقریبا غیرممکن‌ترین، طولانی‌ترین و پرهزینه‌ترین مسیر ممکن را برای پیوستن به جرگه بیکاران انتخاب کرده‌اند، طی مراسمی به‌عنوان «بیکاران نمونه» از زحماتشان قدردانی شود.

درپایان باید از کلاس‌های کنکور و مؤلفان کتاب‌های «قلم‌ورزان گاج‌اندیش» که در این‌ سال‌ها به نان و نوایی رسیدند، همچنین از مسئولانی هم که توانسته‌اند این تعداد جوانان را سرکار گذاشته و آن‌ها را از آمار «جوانان بیکار» خارج و وارد آمار «فارغ‌التحصیلان جویای کار» کنند  هم به‌شکل شایسته‌ای قدردانی شود.

 

سند ۱۰هزارتومانی تلگرام

مردم هم توقعاتی دارند، معلوم است که هر چقدر پول بدهی می‌توانی آش دانلود کنی! حق با وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات است که می‌فرمایند: «اگر کاربری دائما فیلم و ویدئو دانلود نکند، فقط با ماهی ۱۰‌هزار تومان می‌تواند از اینترنت گوشی خود استفاده کند. ولی مسلما کاربرانی که به ‌طور دائم از اینترنت استفاده کنند و مثلا از طریق آن فیلم بینند، این هزینه کافی نیست.» ۱۰هزار تومان می‌دهید فکر کرده‌اید دیگر کل اینترنت را خریده‌اید و سند تلگرام را به نام شما زده‌اند؟

نه جان من، مگر در این دنیا زندگی نمی‌کنید؟ می‌دانید در این تورم «۷درصدی» برنج کیلویی چند شده؟ از قیمت گوشت و مرغ خبر دارید؟ شما که این‌ها را می‌دانید باید بدانید که ده‌هزار تومان یک زمانی خیلی پول بود، الان پول دوتا پفک است، نه دانلودکردن فیلم!

 

اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی