کد خبر : 71893
/ 21:44
دومین جشنواره با موضوع «اقتصاد مقاومتی: اقدام و عمل» در مشهد آغاز به کار کرد؛

غنچه‌های امید

دومین جشنواره «غنچه‌های امید»، با موضوع «اقتصاد مقاومتی: اقدام و عمل»، با مشارکت معاونت فرهنگی اجتماعی سپاه امام رضا (ع) از سوی فرهنگ‌سرای کودک و آینده آغاز به کار کرد.

غنچه‌های امید

مراسم افتتاحیه این جشنواره، که توانمندسازی مدیران و مربیان مهدکودک‌های سطح شهر را هدف‌ قرار داده است، در محل فرهنگ‌سرای زیارت شهرداری مشهد برگزار شد. 

حمید صادقی، مدیر فرهنگ‌سرای کودک و آینده، با بیان این‌که جشنواره «غنچه‌های امید» از اول دی فعالیت خود را شروع کرده است، گفت: این جشنواره با فعال کردن دبیرخانه و فراخوان تمامی ‌مهدهای کودک سطح شهر فعالیت خود را از اول دی‌ماه آغاز کرده است.وی افزود: این جشنواره در دو بخش مربیان و کودکان برگزار می‌شود و دو موضوع کلی نیز در نظر گرفته شده است: یکی اقتصاد مقاومتی: اقدام و عمل، و دیگری دهه فجر انقلاب اسلامی.

صادقی خاطرنشان کرد: علاقه‌مندان می‌توانند در بخش‌های مختلف، از جمله سرود، دکلمه، قصه‌گویی، بازی و نمایش خلاق که در دو بخش کودک و مربی برگزار می‌شود شرکت کنند. مدیر فرهنگ‌سرای کودک و آینده، با اشاره به شرکت ۵۰۰ مربی و ۲۰۰ مهدکودک در این جشنواره، گفت: شرکت‌کنندگان تا نیمه بهمن‌ماه فرصت اجرای برنامه دارند. این برنامه‌ها مورد داوری قرار می‌گیرند.

 

قصه‌ها، انتقال‌دهنده سبک زندگی

در مراسم افتتاحیه این جشنواره، عبدالرضا کردی، رئیس مرکز جهانی خلاقیت، به آموزش قصه‌گویی، خلاقیت و ارتباط با کودک پرداخت. کردی، با بیان این‌که قصه‌ها می‌توانند انتقال‌دهنده‌ سبک زندگی ایرانی-اسلامی‌باشند، گفت: در قصه‌گویی، هدف فقط قصه نیست، بلکه باید بحث نقادی، طرح مسئله، پیشنهاد و اعلام نظر را آموزش دهیم.این فعال فرهنگی گفت: قصه‌گو فرهنگ‌ساز، تاریخ‌ساز و الگو‌ساز است، و باید در قصه‌گویی خلاقیت، ابتکار و نشاط داشته باشد و بتواند آن را به مخاطب منتقل 

کند.رئیس مرکز جهانی خلاقیت، با تأکید بر داشتن روش، محتوا و هدف در قصه‌گویی، گفت: جامعه‌هایی که قصه‌های خلاق دارند دفاع فرهنگی و فعال فرهنگی بیشتری نیز دارند.

کردی، با اشاره به مفاخر کشور و بی‌توجهی به آن‌ها در عرصه قصه‌گویی، اشاره و ابراز کرد: قصه‌های ما از کشور چند دهه عقب است، و به سمت قصه‌هایی می‌رویم که ربطی به سرزمین ما ندارد، حال آن‌که در این عرصه شهدا، خانواده شهدا، جانبازان و نمونه‌های بسیار دیگری داریم که باید به آن‌ها توجه کنیم و قصه بسازیم.

 

اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی