کد خبر : 71884
/ 20:20
اعتراف صریح متهم پرونده جنایت در اسماعیل‌آباد، از راز این حادثه پرده برداشت؛

قتل خواهر جوان با انگ بدنامی

«از قتل خواهرم پشیمان نیستم و اگر زنده شود، باز هم او را خواهم کشت.» این‌ها گوشه‌ای از اعترافات جوان ۲۴ساله‌ای است که دو شب پیش در منطقه اسماعیل‌آباد مشهد، خواهر خود را به قتل رساند.

قتل خواهر جوان با انگ بدنامی

مهدی قرآنی- به‌گزارش شهرآرا، مدام جمله «پشیمان نیستم... پشیمان نیستم» را تکرار می‌کرد و این را در چهره‌اش به‌راحتی می‌شد فهمید و حدس زد. هنگامی که با بازپرس ویژه قتل عمد دادسرا مواجه شد، خیلی راحت و بدون هیچ کتمانی گفت: خواهرم را من کشتم. او را خفه کردم. ملیحه مایه بی‌آبرویی مادروپدرم شده بود. بعد از اینکه شوهرش به زندان افتاد، رفتارش به‌طور‌کلی مشکوک شده بود و تا دیروقت بیرون از خانه می‌ماند؛ البته تلفن‌های مشکوکی هم به او می‌شد. بچه‌های محل چند باری او را با پسری جوان دیده بودند. هرموقع همسایه‌ها من یا خانواده‌ام را می‌دیدند، مدام از ملیحه حرف می‌زدند. دیگر از این حرف‌ها خسته شده بودم و مدام به پدر‌ومادرم سرکوفت می‌زدم.

این مرد جوان که جمال نام دارد، درحالی‌که به مادرش زل زده بود، با کمی مکث ادامه داد: باخبر شدم که چند روزی است با پسری جوان فرار کرده و مادر و پدرم هم هیچ خبری از او نداشتند. من چندسالی گرفتار اعتیاد بودم که با کمک خانواده هر طور بود، پا روی نفسم گذاشتم و خودم را از دام این هیولای زشت خلاص کردم. روز‌هایی که در کمپ ترک‌اعتیاد بودم، مدام به ملیحه و بلاهایی که به سر مادر‌وپدرم آورده، فکر می‌کردم. این اواخر به غیر از خلاص‌شدن از شر این لکه ننگ، فکر دیگری در سرم نبود تا اینکه روز حادثه جر‌وبحثمان بالا گرفت و او را کشتم. من از کرده‌ام پشیمان نیستم و اگر ملیحه زنده شود، باز او را خواهم کشت.

 

تدفین جنازه بدون مجوز

ساعت، ۲۳:۳۰شامگاه دوشنبه بیستم دی‌ماه بود که خبری مبنی‌بر تدفین دختری جوان که به‌طرز مشکوک جانش را از دست داده بود، ازسوی ماموران کلانتری سپاد به مقام قضایی اعلام و بازپرس ویژه قتل عمد دادسرای عمومی و انقلاب مشهد به‌همراه کارآگاهان پلیس آگاهی به محل حادثه واقع‌در روستای اسماعیل‌آباد اعزام شدند.

با حضور قاضی علی‌اکبر احمدی‌نژاد در محل که خانه‌های ویلایی بود، مشاهده شد تعدادی خانم در اطراف جسد دختری ۲۰ساله حلقه زده و مشغول عزاداری هستند. مادر متوفی که زنی میان‌سال است، در پاسخ به سوال قاضی احمدی‌نژاد مبنی‌بر علت مرگ فرزندش، گفت که دخترش به‌دلیل یک بیماری لاعلاج از دنیا رفته است. مادر متوفی در اظهارات خود ادعا کرد که شوهر و پسرش برای کار به شهرستان سبزوار رفته‌اند و اکنون نیستند.

با توجه به ضد‌ونقیض‌گویی‌های این زن میان‌سال احتمال اینکه دخترش توسط فرد یا افرادی به قتل رسیده باشد، وجود داشت و این موضوع درحال بررسی بود که کارآگاهان با بررسی جسد، کبودی زیر گلوی این دختر جوان را کشف کردند.

کشف این سرنخ، ابعاد تازه‌تری به پرونده داد و با دستور مقام قضایی، جسد برای بررسی دقیق‌تر و تعیین علت مرگ به پزشکی‌قانونی منتقل و مادر متوفی برای بیان پاره‌ای از توضیحات بازداشت شد.

تحقیقات درخصوص این پرونده درحالی ادامه داشت که صبح روز سه‌شنبه بیست‌ویکم دی این زن میان‌سال پرده از راز مرگ دختر ۲۰ساله‌اش برداشت و به پلیس گفت که پسر جوانش مرتکب این جرم شده است. مادر مقتول ادامه داد: ملیحه رفتار‌های مشکوکی داشت و با افرادی ناشناس ارتباط داشت. همسایه‌ها چندمرتبه او را با پسری جوان دیده بودند، همین موضوع‌ جمال را آزار می‌داد و برای همین، او را کشت.

 

اعتراف صریح متهم

بازپرس ویژه قتل عمد دادسرای عمومی و انقلاب مشهد در تشریح این حادثه به خبرنگار ما گفت: متهم اصلی این پرونده که مردی حدودا ۲۴ساله و برادر بزرگ‌تر مقتول و اهل یکی از شهرستان‌های جنوب شرقی کشور است، بعد از گذشت دو روز از قتل خواهر ۲۰ساله‌اش روز گذشته با حضور در دادسرا خود را معرفی کرد و از راز این حادثه پرده برداشت. 

قاضی علی‌اکبر احمدی‌نژاد با اشاره به ادامه تحقیقات درخصوص این پرونده عنوان کرد: خانواده مقتول حاضر به بازگو‌کردن حقایق نیستند و احتمال اینکه این دختر جوان توسط چند نفر به قتل رسیده باشد و پدرش نیز در این حادثه نقش داشته باشد، وجود دارد.

 

کلیــد واژه هــا
اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی