کد خبر : 71775
/ 22:30
از افتتاح پیست سوارکاری تا قهرمانی ایران در مسابقات بهکاپ و رقابت مشهدی‌ها در اتومبیل‌رانی؛

روز شلوغ ورزش مشهد بدون امکانات!

امروز ورزش مشهد به دلیل میزبانی و برگزاری مسابقات مختلف ورزشی روز شلوغی را پشت سر گذاشت. مسابقات ورزشی که بخشی از آن به صورت استانی و ملی و بخش دیگر به صورت بین‌المللی برگزار شد.

روز شلوغ ورزش مشهد بدون امکانات!

طاری بخش- هرچند برگزاری این مسابقات در چهار رشته والیبال نشسته بانوان‌، سوارکاری‌، اتومبیل‌رانی و بهکاپ (زیرمجموعه رشته گلف) نشان از پتانسیل بالای مشهد در برگزاری و میزبانی برنامه‌های مختلف ورزشی داشت اما یکبار دیگر کمبود امکانات ورزشی را در این کلان‌شهر به خوبی نشان می‌داد.

 

افتتاح پیست کورس سوارکاری

شاید مهم‌ترین خبر امروز در حوزه ورزش خراسان رضوی را باید افتتاح بزرگ‌ترین پیست استاندارد سوارکاری ایران در مجموعه ورزشی ثامن‌الائمه عنوان داشت. پیستی که بیش از ۸‌سال از زمان ساخت آن می‌گذشت و بالاخره امروز با برگزاری مسابقات کورس سوارکاری افتتاح و مورد بهره‌برداری قرار گرفت. در این رقابت‌ها بیش از ۵‌شرکت‌کنننده در رده‌های مختلف با هم به رقابت پرداختند. نکته جالب توجه در افتتاحیه این پیست و برگزاری مسابقات سوارکاری حضور سوارکارانی از استان‌های خراسان شمالی و گلستان بود که در کنار سوارکاران خراسانی باهم به رقابت پرداختند. وجود اسب‌هایی زیبا و البته قدرتمند و رضایتمندی چابک‌سواران، نشان از وضعیت مناسب این پیست داشت؛ هر چند که هنوز کمبود امکاناتی همچون سرویس‌های بهداشتی و نمازخانه در آن مشهود بود. این مسابقه قرار است هفته آینده نیز در پیست سوارکاری ثامن‌الائمه و در صوت مساعد بود آب و هوا ادامه پیدا کند.

 

قهرمانی ایران در بهکاپ

انتخاب شهر مشهد در سال ۲۰۱۷ به عنوان پایتخت فرهنگی جهان اسلام حالا باعث شده تا برنامه‌های مختلفی در سطح شهر برگزار شود که یکی از این برنامه‌ها برگزاری مسابقات ورزشی به صورت بین‌المللی است.

مسابقات بین‌المللی بهکاپ جام صلح و دوستی نیز از همین دست برنامه‌هاست که به عنوان نخستین رویداد فرهنگی و ورزشی سال ۲۰۱۷ در مشهد برگزار شد. بهکاپ دارای دروازه است و از فاصله ‌۱۴متری، بازیکن ۱۰‌توپ را به وسیله کلاپ گلف روانه دروازه می‌کند. در این مسابقات که دیروز در دانشگاه پیام نور مشهد به پایان رسید، در مرحله گروهی تیم ملی ایران الف به قهرمانی رسید، تیم سوریه مقام دوم و تیم های ایران ب و عراق به صورت مشترک عنوان سوم را کسب کردند. 

 

نمایش مشهدی‌ها با خودرو

مسابقات دریف (حرکت نمایشی با خودرو ) در مجموعه ورزشی ثامن‌الائمه مشهد برگزار شد . در این مسابقات که با استقبال پرشور خانواده‌ها و علاقه‌مندان به اتومبیل‌رانی برگزار شد، بیش از ۱۵‌شرکت‌کننده با خودروهای ویژه به اجرای حرکات نمایشی پرداختند. در پایان این مسابقات محمد جلایی به قهرمانی رسید‌، احمدرضا طلاساز دوم شد و محمد حمامی بر سکوی سوم ایستاد. دسترسی نداشتن مناسب تماشاگران به سرویس‌های بهداشتی و همچنین کمبود محل اسکان تماشاچیان برای دیدن مسابقات مهم‌ترین گلایه اهالی اتومبیل‌رانی و علاقه‌مندان به این رشته بود.

 

پایان لیگ والیبال نشسته بانوان

اما امروز آخرین مسابقه مهمی که برگزار شد، دور رفت چهاردهمین دوره مسابقات والیبال نشسته بانوان بود که با معرفی تیم‌های راه یافته به سوپرلیگ در سالن تختی مشهد به کار خود پایان داد.در این مرحله ۱۰ تیم در ۲ گروه پنج تیمی به رقابت پرداختندکه از گروه 'الف ' تیم‌های ذوب آهن اصفهان، خراسان رضوی و مازندران ودر گروه ب تیم‌های فولاد مبارکه، کرمان و لرستان به مرحله لیگ برتر راه یافتند. نبود جای مناسب برای تماشاگران در سالن والیبال نشسته بانوان مجموعه تختی هم مشکل اصلی این مکان بود.

 

اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی