کد خبر : 71696
/ 22:02
معاون اقتصادی وزیر کشور خبر داد؛

صدور پایان‌کار پدیده‌شاندیز

معاون اقتصادی وزیر کشور از صدور پایان‌کار پروژه عظیم شاندیز ازسوی شهردار شاندیز خبر داد.

صدور پایان‌کار پدیده‌شاندیز

جزایری- بابک دین‌پرست، معاون اقتصادی وزیر کشور از صدور پایان‌کار پروژه عظیم شاندیز ازسوی شهردار شاندیز خبر داد.

وی ادامه داد:‌ با این اتفاق بسیار مهم که با پیگیری مستقیم رحمانی‌فضلی، وزیر کشور صورت پذیرفت، گام بلندی درراستای آغاز‌به‌کار مجدد فعالیت‌های عمرانی پروژه برداشته شده است.

رئیس کارگروه ویژه پیگیری مسائل مربوط به شرکت پدیده‌شاندیز در ادامه اضافه کرد: این اقدام شایسته که با مداخله مستقیم و مستمر رحمانی‌فضلی وزیر کشور، مدیریت صحیح استاندار خراسان‌رضوی، همکاری اعضای محترم ستاد تدبیر و سامان‌دهی بازار غیرمتشکل پولی و شرکت‌های سرمایه‌گذاری استان خراسان‌رضوی، همکاری اعضای عمرانی و اقتصادی استانداری خراسان‌رضوی و دیگرمدیران مرتبط، مساعدت قابل‌تقدیر شهردار و اعضای شورای شهر شاندیز و همچنین همراهی مستمر اعضای هیئت‌مدیره شرکت پدیده‌شاندیز صورت پذیرفت، نه‌تنها به‌منزله یکی از رخدادهای مهمی است که درراستای حل موانع و مشکلات پیش‌روی شرکت پدیده‌شاندیز برای ازسر‌گیری فعالیت‌های ساختمانی و عمرانی پروژه محسوب می‌گردد، بلکه این توفیق شایسته زمینه‌ساز شفاف‌سازی و رفع دیگرموانع موجود مرتبط با پایان‌کار و درنتیجه اهداف مدنظر شرکت پدیده شاندیز و به‌تبع آن رفع‌دغدغه‌ها و نگرانی‌های دیرینه سهام‌داران عزیز شرکت خواهد بود.

 

اکنون می‌توانیم برای صدور اسناد مالکیت بخش‌های اداری و تجاری پدیده اقدام کنیم

مدیرعامل گروه شرکت‌های پدیده‌شاندیز اعلام کرد: پایان‌کار مجموعه عظیم تجاری و اداری پدیده در شاندیز اخذ شد.

محسن شوشتری با بیان این خبر گفت: با صدور این پایان‌کار، اکنون می‌توانیم برای صدور اسناد مالکیت بخش‌های اداری و تجاری پدیده اقدام کنیم.

وی اظهار کرد: مجموعه پدیده در شاندیز بیش از یک‌میلیون مترمکعب زیربنا دارد که شامل بخش‌های مختلفی است و با مصوبه ارزشمند ستاد تدبیر در یکم دی‌ماه و بعد از جلسات پرفراز‌ونشیبی که با شهرداری داشتیم، ثمره‌ای حاصل شد که برای سهام‌داران و سرمایه‌گذاران در پروژه شیرین خواهد بود و باعث خواهد شد تا هیئت‌مدیره بتواند سایر اقدامات را برای پیشبرد و تکمیل پروژه طبق مصوبات قبلی ادامه دهد.

شوشتری تصریح کرد: با توجه به صدور پایان‌کار برای بالغ‌بر 520هزار مترمربع زیربنای مرکز خرید و 32هزار مترمربع فضای دو ساختمان اداری مجموعه پدیده در شاندیز، اکنون می‌توانیم نسبت به اخذ اسناد مالکیت مجموعه اقدام کنیم که باعث جذب سرمایه‌گذار خواهد بود که ازجمله این سرمایه‌گذاران، کنسرسیوم بانکی است.

مدیرعامل شرکت پدیده‌شاندیز با تقدیر از تلاش‌های وزیر کشور و معاونین اقتصادی و عمرانی ایشان اظهار کرد: وزیر کشور برای این موضوع زحمات زیادی کشیدند و اوج اقدامات و تلاش‌ها نیز با حضور جناب آقای دین‌پرست صورت پذیرفت و من به‌زعم خودم از ایشان، استاندار محترم خراسان‌رضوی، شهرداری شاندیز، اعضای ستاد تدبیر و همچنین کارگروه ویژه وزارت کشور تقدیر و همچنین از پشتیبانی گرم سهام‌داران تشکر می‌کنم.

وی درباره تعامل پدیده و شهرداری شاندیز گفت: وقتی شهری پویاتر باشد، شهرداری هم برای تامین منابع خود می‌تواند برنامه‌ریزی بهتری انجام دهد. قطعا پویایی مجموعه پدیده باعث پویایی شهر شاندیز و شهرداری این شهر خواهد شد.

شوشتری به‌طور‌مثال با اشاره به هزینه میلیاردی برای برند پدیده گفت: برند پدیده‌شاندیز، آورده و سرمایه‌ای برای شهر شاندیز است. خدمات متقابل پدیده و شهر شاندیز نسبت به هم به‌هیچ‌وجه قابل انکار یا کوچک‌شماری نیست.

وی درخصوص گام‌های بعدی هیئت‌مدیره برای حل مشکلات پدیده عنوان کرد: ما کنسرسیوم بانکی را هم‌زمان با بحث شهرداری پیگیری می‌کنیم و بدین‌منظور، امروز جلسه‌ای نیز با بانک صادرات به‌عنوان بانک عامل کنسرسیوم برگزار شده است که امیدواریم هر‌چه‌زودتر نتیجه قطعی حاصل شود.

شوشتری با تاکید بر اینکه پدیده یک پروژه شاخص در حوزه مشارکت مردمی است، تصریح کرد: باید برای حمایت از اقتصاد مقاومتی درجهت احیای فرهنگ مشارکت مردم کمک کنیم و مصداق این امر، در پدیده متجلی است. 

قطعا احیای مشارکت اقتصادی مردم در پروژه‌های کلان تاثیرات بسزایی در روند توسعه اقتصاد کشور خواهد داشت؛ چراکه اگر ما اقتصادی قوی داشته باشیم، می‌توانیم در دنیا سرمان را بلندتر کنیم.

 

اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی