کد خبر : 71349
/ 01:17
شهرآرا در حاشیه برگزاری نمایشگاه حمل و نقل و ترافیک وضعیت حمل و نقل مشهد را بررسی کرد؛

سنگینی ترافیک در ترازوی حمل‌ونقل شهری

برگزاری هفتمین نمایشگاه حمل‌ونقل و ترافیک در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی مشهد فرصتی برای تشریح آخرین وضعیت سازمان‌های دست‌اندرکار حوزه حمل‌ونقل شهری و بین‌شهری بود که این سازمان‌ها به ارائه جدیدترین دستاوردهای خود بپردازند.

سنگینی ترافیک در ترازوی حمل‌ونقل شهری

مصطفی یاوری‌نسب- روان‌شدن ترافیک شهر و افزایش سهم حمل‌ونقل همگانی از محورهای اصلی برگزاری این نمایشگاه بود که در همین راستا سازمان‌های وابسته به شهرداری در حوزه حمل‌ونقل نیز آخرین دستاوردهای خود را ارائه کردند.

در آخرین روز از برگزاری این نمایشگاه به سراغ غرفه‌های مختلف این نمایشگاه شامل قطارشهری، اتوبوس‌رانی، تاکسی‌رانی، شرکت الیت، پایانه‌های مسافربری و حمل‌ونقل بار شهری رفتیم که در ادامه، گفتگوی خبرنگار ما با مسئولان این حوزه‌ها تشریح می‌شود.

 

به تاکسی به عنوان اصلی‌ترین مد حمل‌ونقل شهری توجهی نمی‌شود

غرفه سازمان تاکسی‌رانی شهرداری مشهد اولین غرفه‌ای است که به سراغ آن می‌رویم. تردد هزاران تاکسی در شهر مشهد که بخشی از حمل‌ونقل عمومی شهر از این طریق انجام می‌شود همواره محل مطالبه دوطرفه از مسئولان بوده‌است. از طرفی خود رانندگان تاکسی که جمعیت آن‌ها قابل‌ملاحظه است مطالباتی برای ارتقای وضعیت کار خود و ارائه خدمات به مردم دارند و در طرف دیگر ماجرا مردم به عنوان استفاده‌کنندگان از این شیوه حمل‌ونقل انتظاراتی دارند که قطعا مرتفع‌شدن آن، هم به بهبود وضعیت حمل‌ونقل شهر و هم رضایت شهروندان منجر خواهدشد. اینکه هنوز هم در خیلی از معابر مشهد اگر ساعت‌ها هم منتظر تاکسی بمانی باز هم خبری از آن نمی‌شود یا فرسودگی و آلودگی بیش‌ازحد تاکسی‌ها و در مواردی نبود نظارت بر نحوه محاسبه کرایه‌ها ازجمله گلایه‌های مردمی است.

در همین زمینه، مدیرعامل سازمان تاکسی‌رانی شهرداری مشهد با تاکید بر اینکه تاکسی اصلی‌ترین مد حمل‌ونقل شهری است، می‌گوید: در تمام دنیا به حوزه حمل‌ونقل با تاکسی توجه ویژه‌ای به عنوان یک حوزه اقتصادی، اجتماعی، گردشگری، فرهنگی و... می‌شود، اما در کشور ما یک حوزه خدماتی عنوان می‌شود. از همین رو، در برنامه‌ریزی‌های جامع و توجه به تاکسی‌رانان نواقص زیادی وجود دارد.

علوی‌مقدم با بیان اینکه رانندگان تاکسی قشری زحمت‌کش در جامعه هستند، عنوان می‌کند: خدمات‌رسانی‌تاکسی‌رانان در طول شبانه‌روز ارائه می‌شود؛ لذا نظارت بر نحوه فعالیت آن‌ها را نیز ما به صورت شبانه‌روزی در دستور کار قرار داده‌ایم.

 

نوسازی ۳۰درصد تاکسی‌ها در نوبت تسهیلات

مدیرعامل سازمان تاکسی‌رانی شهرداری مشهد درخصوص تاکسی‌های فرسوده نیز تصریح می‌کند: با حمایت شهرداری و شورای شهر مشهد اقدام به نوسازی تاکسی‌های فرسوده‌ شهر مشهد شد به صورتی که در طول دو سال و نیم، معادل ۱۵سال قبل از آن، تاکسی‌های مشهد نوسازی شدند.

به گفته وی، از مجموع ۵هزار تاکسی فرسوده، تاکنون ۷۰درصد نوسازی شده‌اند و ۳۰درصد مابقی نیز در مسیر دریافت تسهیلات و تکمیل پرونده هستند.

 

افزایش ۳۰درصدی مسافران قطارشهری

بعد از غرفه تاکسی‌رانی، سراغ قطارشهری می‌رویم، حوزه‌ای از حمل‌ونقل که هرچند راه‌اندازی آن برای شهروندان مشهد تاریخی بود، در سال‌های گذشته با حرکت سریع در ریل احداث، این روزها شهروندان در انتظار راه‌اندازی خط۲ آن هستند که بنابر گفته مسئولان قطارشهری، تا ۲۲بهمن‌ماه شش ایستگاه از فاز اول این خط به بهره‌برداری خواهندرسید.

در همین رابطه، مدیرعامل شرکت بهره‌برداری از قطارشهری مشهد نیز در حاشیه نمایشگاه حمل‌ونقل با اشاره به آخرین دستاوردهای حوزه قطارشهری، اظهار می‌کند: در طول دو سال گذشته، علاوه‌بر کاهش سرفاصله زمانی رسیدن قطار به ایستگاه‌ها، میزان استفاده زائران و مجاوران بارگاه منور رضوی از قطارشهری نیز ۳۰درصد افزایش یافته‌است.

طاهری بیان می‌کند: در بخش بومی‌سازی و مهندسی معکوس با وجود تحریم‌ها ۴۶مجموعه قطعات و تجهیزات را با صرفه‌جویی ۱۵میلیاردتومانی ساختیم و فناوری آن‌ها را بومی کردیم و آماده‌‌ایم این دستاوردها را به دیگر کلان‌شهرها نیز ارائه دهیم و در دهه فجر امسال نیز از ۳۰قطعه جدید بومی‌‌سازی‌شده رونمایی خواهدشد.

وی در عین حال خاطرنشان می‌کند: با راه‌اندازی خط۲ قطارشهری، تعداد مسافرانی که روزانه از طریق این سیستم جابه‌جا می‌شوند افزایش قابل‌ملاحظه‌ای خواهدداشت.

 

اجرای طرح محدودیت تردد وسایل نقلیه سنگین در شهر

در ادامه، به سراغ غرفه سازمان مدیریت حمل‌ونقل درون‌شهری و حومه شهرداری مشهد نیز می‌رویم. مدیرعامل این سازمان در حاشیه برگزاری آن به اجرای طرح مدیریت تردد زمانی و مکانی در راستای کاهش آلودگی هوای کلان‌شهر مشهد اشاره و تصریح می‌کند: پس از یک سال و نیم مطالعه بر روی طرح و تصویب آن در حوزه‌های مختلف شهری، طرح مدیریت تردد زمانی و مکانی از ابتدای آبان سال جاری اجرایی شده‌است به صورتی که در ساعات اوج ترافیک، خودروهای حمل بار در هسته مرکزی شهر تردد ندارند یا تردد آن‌ها به حداقل می‌رسد تا آلودگی ناشی از تردد آن‌ها به حداقل برسد.

حسینی، مدیرعامل سازمان پایانه‌های مسافربری شهرداری مشهد نیز از اجرای طرح مطالعاتی ریشه‌یابی معضلات اجتماعی در پایانه‌های مسافربری مشهد و روش‌های کاهش آن خبر داده و می‌گوید: به منظور آمادگی برای میزبانی شایسته از زائران و مسافران در مشهد مقدس، طرح ریشه‌یابی معضلات اجتماعی در پایانه‌های مسافربری مشهد و روش‌های کاهش آن در پایانه‌های مسافربری اجرا شده‌است. به گفته وی، در این طرح با انجام مصاحبه با زائران، مسافران، مدیران شرکت‌های مسافربری، غرفه‌داران و رانندگان تاکسی‌های ویژه پایانه، مصاحبه‌شوندگان به بازگویی نقطه‌نظرات خود درخصوص معضلات اجتماعی پایانه‌ها پرداختند.

 

کاهش آلودگی هوا در گروی محدودیت تردد خودروهای شخصی

غرفه سازمان حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری مشهد آخرین غرفه‌ای است که به سراغ مسئولان آن می‌رویم، سازمانی که با ترافیک سنگین شهر، شهروندان در انتظار چاره‌جویی و تدبیر دست‌اندرکاران این سازمان هستند و در عین حال، طرح‌ها و اقدامات انجام‌‌شده، مطالبات و انتظارات عمومی را برآورده نکرده‌است. در همین زمینه، امامی، مدیرعامل سازمان حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری مشهد، در گفتگو با خبرنگار ما عنوان می‌کند: مطالعات حمل‌ونقل و ترافیک شهر مشهد انجام شده و حتی بازنگری‌هایی نیز در آن صورت گرفته‌است، اما نکته مهم و اساسی در کاهش ترافیک شهر فرهنگ‌سازی برای کاهش تک‌سرنشین‌هاست.

وی با بیان اینکه در حال حاضر آلودگی هوا یکی از مهم‌ترین معضلات کلان‌شهرهاست، تاکید می‌کند: یکی از راه‌های کاهش آلودگی هوا کاهش تردد خودروهای شخصی و افزایش استفاده شهروندان از حمل‌ونقل عمومی است.وی خاطرنشان می‌کند: در مطالعات جامع حمل‌ونقل شهر مشهد سهم حمل‌ونقل عمومی ۷۵درصد است که ۴۵درصد از این رقم باید در حوزه اتوبوس‌رانی باشد، اما متاسفانه در حال حاضر تنها ۲۰درصد است.

به گفته مدیرعامل سازمان حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری مشهد، در حال حاضر مطالعاتی درخصوص اختصاص بخشی از معابر مشهد به مسیرهای ویژه اتوبوس در حال انجام است تا حمل‌ونقل عمومی با زمان کمتری در شهر تردد کند، چراکه این خود باعث رغبت شهروندان به استفاده از حمل‌ونقل عمومی می‌شود.

 

گزارش کامل را در روزنامه شهرآرا بخوانید:

ورود به صفحه گزارش روزنامه شهرآرا ۲۹ آذر

 

اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی