کد خبر : 71169
/ 23:01
وزارت کشور از توافق سازمان بورس و پدیده خبر داد؛

اتاق مبادلات سهام ایجاد می شود

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منطقه‌ای وزارت کشور و رئیس کارگروه ویژه پیگیری مسائل مربوط به شرکت پدیده‌شاندیز، از توافق سازمان بورس و اوراق بهادار و شرکت پدیده‌شاندیز، برای تعیین کمیته سه‌نفره اتاق معاملات سهام پدیده‌شاندیز خبر داد.

اتاق مبادلات سهام ایجاد می شود

بابک دین‌پرست افزود: با تحقق این امر، یکی از مصوبات مهم گذشته مرتبط با رفع مشکلات شرکت پدیده‌شاندیز مبنی‌بر راه‌اندازی اتاق معاملات سهام شرکت پدیده‌شاندیز، شکل اجرایی به خود خواهد گرفت.وی ادامه داد: باتوجه‌به تعیین اعضای این کمیته سه‌نفره که مسئولیت نظارت بر عملیات اتاق مبادلات سهام شرکت را برعهده خواهند داشت، مقرر شد طی هفته جاری و با برگزاری جلسه‌ای مشترک بین سازمان بورس و اوراق بهادار و شرکت پدیده‌شاندیز، الزامات مربوط به راه‌اندازی اتاق مورداشاره تعیین و تمهیدات مناسب دراین‌خصوص انجام شود.

 

آغاز ثبت معاملات سهام بعداز دی‌ماه٩٣ در هفته جاری

همچنین مدیرکل روابط‌عمومی و بین‌الملل گروه شرکت‌های پدیده گفت: ثبت معاملات سهام بعداز دی‌ماه٩٣ در هفته جاری آغاز می‌شود.علی حامدمقدم که در یک گفتگوی تلگرامی، پاسخ‌گوی سوالات سهام‌داران درخصوص راه‌اندازی اتاق نقل‌وانتقال سهام بود، عنوان کرد: ان‌شاءا... در هفته جاری برای کسانی‌که بعد‌از ٨دی٩٣ سهام خریدوفروش کرده‌اند، در پدیده‌شاندیز دفتری ایجاد خواهد شد و بعداز آن، مراحل گشایش اتاق مبادله دنبال خواهد شد.وی بیان داشت: این سهام داران افرادی هستند که بعد از ۸دی ماه به صورت غیررسمی سهام را بین خودشان خرید و فروش می کرده اند.وی تصریح کرد: ما تلاش می‌کنیم خریدوفروش سهام تحت‌نظر بورس باشد اما تحقق این موضوع منوط به پذیرش توسط بورس است. بعداز مصاحبه آقای قاضی‌پور، نماینده ارومیه در مجلس درباره موافقت بورس با این موضوع، نامه‌ای به بورس ارسال شد تا برای راه‌اندازی اتاق در اول دی‌ماه هرآنچه لازم است، انجام دهیم. درحال‌حاضر نیز نشست‌هایی به‌صورت مستمر با بورس داریم تا آن را نهایی کنیم.وی خاطرنشان کرد:روز گذشته با بورس جلسه ای داشته ایم، امروز نیزجلسه‌ای با بورس دراین‌باره برگزار خواهد شد. بعداز جلسه، می‌شود گفت چند درصد احتمال راه‌اندازی وجود دارد. حامدمقدم گفت: برنامه ما تلاش برای راه‌اندازی پروژه است که در کیش انجام شد و ادامه خواهد داشت. برنامه بعدی اعلام چشم‌انداز آتی است که براساس آن، از سهام‌داران عزیز می‌خواهیم در بدو راه‌‌اندازی اتاق، سهام خود را نفروشند تا قیمت کمتر افت کند.

وی بیان کرد: کف قیمت در بازار توافقی توسط خریدار و فروشنده مشخص می‌شود و هیئت‌مدیره طبق قانون، اجازه ورود به این موضوع را ندارد. خریدوفروش نیز در فضای مجازی است و البته ضوابط خریدوفروش قبل‌از افتتاح اتاق اعلام می‌شود. رفع ابهامات پس‌از گزارش حسابرسی میسر خواهد بود، نه قبل‌از آن؛ بنابراین با ارائه گزارش حسابرسی، تیم مدیریتی تلاش کرده است ابهامات گزارش را رفع کند.حامدمقدم با بیان اینکه براساس آن مصوبه، شهرداری مکلف به همکاری جهت اختصاص پایان‌کار یا اعلام خلافی نهایی شده است، گفت: به‌منظور تخصیص کنسرسیوم نیز درحال تامین وثیقه بانکی هستیم و بانک‌ها همکاری می‌کنند. درحال‌حاضر هیئت کارشناسی درحال به‌روزکردن ارزش‌گذاری وثایق در رهن است تا براساس قیمت جدید، تسهیلات پرداخت شوند. وی در پاسخ به این سوال که باوجود اتفاقات جدید، قیمت سهام چه خواهد شد، اظهار کرد: قیمت قبلی براساس کارشناسی رسمی دادگستری صورت گرفته که طبیعتا پس از شروع‌به‌کار پروژه و... شاهد افزایش قیمت سهام خواهیم بود. به‌طور‌کلی کاهش بدهی‌ها قطعا به‌نفع سهام‌داران است که پس از نهایی‌شدن سرجمع آن‌ها اعمال خواهد شد. حامدمقدم همچنین درخصوص تخصیص سود به تعهدنامه‌داران و موسسات و نهادهای دولتی طلبکار از پدیده، تصریح کرد: سود به‌هیچ‌کس تعلق نمی‌گیرد و فرقی بین موسسات دولتی و تعهدنامه‌داران نیست.

 

اظهارات سخن‌گوی وزارت کشور درباره پدیده

همچنین سامانی، سخن‌گوی وزارت کشور نیز گفت: پدیده پروژه‌ای است که در بستری از تخلف شکل گرفته و روزبه‌روز رو به جلو حرکت کرده است. مجلس شورای اسلامی مصلحت کشور را به‌خوبی تشخیص می‌دهد و زمانی‌که قانونی تصویب می‌شود هیچ مرجعی حق ندارد به‌استناد اینکه به مصلحت مردم می‌اندیشد، قوانین را دور بزند.

 

خبرنگار: جزایری

اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی