کد خبر : 68761
/ 22:44
پرونده «جنایت در کوچه تنگ» با تلاش شبانه‌روزی کارآگاهان پلیس آگاهی خراسان‌رضوی، ۴۸ساعته به نتیجه رسید؛

اعترافات تلخ یک قاتل

دو موتورسوار هنگام عبور از یک کوچه تنگ به‌دلیل نگه‌داشتن خودرو وسط کوچه، با راننده درگیر شدند و غروب همان‌روز در ادامه این نزاع خونین یک نفر به ضرب چاقو جان باخت.

اعترافات تلخ یک قاتل

دو موتورسوار هنگام عبور از یک کوچه تنگ به‌دلیل نگه‌داشتن خودرو وسط کوچه، با راننده درگیر شدند و غروب همان‌روز در ادامه این نزاع خونین یک نفر به ضرب چاقو جان باخت و قاتل و دیگرهمدستش از صحنه گریختند که کارآگاهان پلیس آگاهی پس از ۴۸ساعت، موفق به دستگیری عاملان این جنایت شدند.

به‌گزارش شهرآرا، پنجشنبه هفته گذشته راننده یک خودروی سواری در کوچه‌ای تنگ خودرو را نگه داشته بود و با همسرش در پیاده‌رو صحبت می‌کرد که دو راکب یک موتور برای عبور از این کوچه از راننده خواستند تا در خودرو را ببندد تا آن هاعبور کنند؛ اما راننده با جواب سربالا از آن‌ها خواست تا از طرف دیگر خودرو عبور کنند که همین‌موضوع موجب درگیری میان آن‌ها شد و این مرد‌وزن ازسوی راکبان موتورسیکلت کتک خوردند. در این درگیری دکمه‌های لباس یکی از راکبان موتورسیکلت نیز کنده شد.

چند ساعت بعد فرد کتک‌خورده که جواد نام داشت، با کرایه‌کردن یک خودروی پراید به‌همراه دیگردوستش که امیر نام داشت، به در مغازه سوپرمارکت فرد موتورسوار (رضا) و دوستش (حجت) می‌آیند و شیشه‌های مغازه را می‌شکنند. رضا و حجت که مقابل مغازه جلوی یک موتورسازی نشسته بودند، با دیدن این صحنه با دردست‌گرفتن یک لوله و ترک موتورسیکلت برای تقابل به‌سمت آن‌ها حمله می‌کنند.

دراین‌میان رضا با یک شیء فلزی ضربه‌ای به‌سمت سر جواد حواله می‌کند که با دفاع او ضربه به دستش می‌خورد و جواد با چاقویی که در دست داشت، دو ضربه به قفسه سینه او می‌زند که روی زمین می‌افتد و پس از انتقال به بیمارستان شهید هاشمی‌نژاد جان می‌بازد.

حجت که صحنه را می‌بیند، فرار می‌کند؛ اما پایش به جدول گیر کرده و زمین می‌خورد که جواد خودش را به او رسانده و ضربه‌ای به گردنش می‌زند که با وساطت امیر که هم‌روستایی حجت بود، دعوا تمام می‌شود و جواد با پریدن به ترک یک موتورسیکلت عبوری و امیر با خودروی پراید از محل متواری می‌شوند. حجت نیز برای درمان به بیمارستان منتقل می‌شود.

با حضور تیم جنایی، تحقیقات به دستور قاضی سیدجواد حسینی و هدایت سرهنگ غلامی‌ثانی، رئیس اداره جنایی پلیس آگاهی خراسان‌رضوی آغاز شد.

کارآگاهان در گام نخست به آدرس منزل متهمان مراجعه کردند که هر دو متهم به‌همراه خانواده، خانه را تخلیه کرده و گریخته بودند. عملیات دستگیری سارقان با توجه به شناسایی هویتشان ازسوی کارآگاهان پلیس آگاهی آغاز شد.

سرهنگ وحید حمید‌فر، به‌عنوان افسر پرونده به سراغ یکی از بستگان امیر رفته که او در همکاری با کارآگاهان، اطلاعاتی از امیر به آن‌ها می‌دهد.

کارآگاهان با توجه به سرنخ‌های موجود و کار گسترده اطلاعاتی توانستند ۴۸ساعت بعد مخفیگاه جواد در منطقه خواجه‌ربیع مشهد را شناسایی و در اقدامی ضربتی او را دستگیر کنند. امیر نیز که در همان منطقه مخفی شده بود، روز یکشنبه دستگیر شد. با حضور قاضی حسینی، تحقیقات از این متهمان درحالی آغاز شد که حجت نیز پس از بهبود نسبی از بیمارستان ترخیص و تحقیقات از او نیز صورت گرفت.

متهمان در اعترافاتی صریح به جرم خود اعتراف کرده و جزئیات این حادثه تلخ را بازگو کردند.

قاضی سیدجواد حسینی، بازپرس ویژه قتل دادسرای عمومی و انقلاب مشهد درخصوص این پرونده گفت: متهمان به‌اتهام نزاع دسته‌جمعی و قتل، در بازداشت به سر می‌برند که تا روشن‌شدن تمام ابهامات، این پرونده در دست بررسی قرار دارد.

 

خبرنگار: محمدجواد ابوعطا

 

اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی