کد خبر : 49577
/ 13:01

پرونده موضوعی حاشیه شهر مشهد

یک‌سوم جمعیت مشهد حاشیه‌نشینند، این مطلب را رسانه‌ها بارها گفته و نوشته‌اند؛ اما حتی این همه تکرار هم باعث نشده است تا این یک‌سوم جمعیت شهر، در معادلات بودجه‌ای مسئولان کشور جایی پیدا کنند.

پرونده موضوعی حاشیه شهر مشهد
کلیــد واژه هــا
اشتراک گذاری
نظــرات شــما
رهرو ولایت
16:47 0 0 پاســخ به ایــن نظــر

سرمایه های اجتماعی یا بیماران اجتماعی؟
حجت الاسلام علی اصغر لطفی، عضو شورای اسلامی شهر مشهد در خصوص صحبت‌های اخیر یکی از اعضای شورای شهر تهران مبنی بر اینکه حاشیه‌نشینان بیماران اجتماعی هستند، اظهار داشت: در دین مبین اسلام توهین به اشخاص مذموم است.
وی ادامه داد: این شخص با چنین گفته‌ای شخصیت خود را زیر سوال برده است چرا که امام راحل طرفدار جدی حمایت از محرومان و مستضعفان بودند.
لطفی بیان داشت: آنچه مسلم است این است که مستضعفان حامیان اصلی انقلاب هستند و این نظام را پایه‌ریزی کردند و توسط این افراد است که انقلاب اسلامی محکم و پایدار مسیر پیشرفت خود را طی می‌کند ولی متاسفانه سیاست‌های مسئولین به سمت سرمایه‌گزاران و اغنیاء پیش می‌رود و اگر چنین پیش رود وضعیت کشورمان همانند دوران قبل از انقلاب به سمت استکبارستایی پیش خواهد رفت که این برای پایه‌های نظام جمهوری اسلامی خطرناک خواهد بود.

رهرو ولایت
16:33 0 0 پاســخ به ایــن نظــر

به نظر می‌رسد از مهم‌ترین موانع احداث پل هوایی در بولوار طبرسی شمالی، خط انتقال نیروی برق و دکل‌های فشار قوی باشند. مدیر روابط عمومی شرکت برق منطقه‌ای خراسان ، دهرآزما با اشاره به نامه‌ای که اخیرا از سوی سازمان ترافیک شهرداری مشهد در رابطه با اصلاح خط در بولوار طبرسی شمالی دریافت شده است، اعلام کرد: برای اصلاح خط پیمانکار به این سازمان معرفی شده و از سوی شرکت برق منطقه‌ای مانعی برای اصلاح خط انتقال نیروی یادشده وجود ندارد.

رهرو ولایت
04:41 0 0 پاســخ به ایــن نظــر

نگاه تبعیض آمیز عامل مشکلات حاشیه مشهد
رئیس کمیسیون حاشیه شهر شورای اسلامی مشهد گفت:مشکلات حاشیه این شهر ناشی از نگاه تبعیض آمیز مدیران شهری در چند دهه گذشته است.
به گزارش ایرنا، غلامحسین صاحبی عصر دوشنبه درجریان بازدید مسئولان شهری و اصحاب رسانه ازبخشهای حاشیه ای منطقه پنج شهرداری مشهد افزود: سی سال است نگاه مدیران شهری برای توسعه مشهد ،به مناطق غربی معطوف است وبه همین دلیل ساخت و سازو توسعه این منطقه تا عمق 15 کیلومتر امتداد داشته است.

روزنامه شهرارا

با سلام
مخاطب گرامی ، پیام های شما دریافت گردید و به حوزه های مربوطه ارسال شد.
با تشکر از همراهی شما

رضا
05:34 0 0 پاســخ به ایــن نظــر

از توجه وتلاش برخی اعضای شورای شهر و شهرداری مشهد مثل آقای صاحبی نسبت به رفع مشکلات مناطق محروم و حاشیه مشهد متشکریم

محمدی
09:08 0 0 پاســخ به ایــن نظــر

با وجود این که گفته می شود عامل افزایش مشکلات حاشیه مشهد سیاست های غلط مدیران قبلی بوده است، اما همچنان همان سیاست ها وجود دارد

بچه محل امام رضا
05:34 0 0 پاســخ به ایــن نظــر

ای که از دستت می رسد کاری بکن. در سایت شهرداری منطقه سه خبر آغاز یک پارک محله ای و کوچک در منطقه نظام دوست را خواندیم.خبر خوبی است ولی نیاز به درمانگاه و مجموعه های فرهنگی نیز در آنجا بسیار شدید است. عقب ماندگی ها را باید جبران کرد.

رهرو ولایت
16:06 0 0 پاســخ به ایــن نظــر

احداث مجتمع های تفریحی، فرهنگی و آموزشی مخصوصا سینما، آموزشکده های فنی، حوزه های علمیه و دانشگاه ها در حاشیه مشهد ، مخصوصا در پهنه شمالی مشهد که از این بابت بسیار فقیر است، هم به حل مشکلات این مناطق کمک می کند و هم از رفت و آمد مردم این مردم به نقاط مرکزی شهر جلوگیری می کند و ترافیک و آلودگی هوا را هم کاهش می دهد.

رضا
05:13 0 0 پاســخ به ایــن نظــر

اعزام یا اسکان
مرتضوی شهردار مشهد در دیدار با آیت‌الله اشرفی شاهرودی، گفت: یکی از دغدغه‌های بزرگان رسیدگی به حاشیه شهر است؛ در این رابطه شهرداری همراه با سازمان تبلیغات وارد عمل شده و حدود ۸۰ طلبه به این مناطق اعزام شده‌اند.
کار خوبی است ولی کار مفیدتر و پرثمرتر اسکان مبلغان و بزرگان دینی در این مناطق است.

بچه محله امام رضا
05:42 0 0 پاســخ به ایــن نظــر

خبر خوب شهردار منطقه سه برای اهالی
احداث دو پارک بسیار کوچک یکی در حاشیه بلوار شهید میرزایی و یکی در خیابان نظام دوست

رضا
04:17 0 0 پاســخ به ایــن نظــر

چه گفت و چه نگفت؟
رئیس سازمان بهزیستی با اشاره به اینکه 13 درصد جمعیت حاشیه نشینی کشور به مشهد تعلق دارد، گفت: جمعیت مذکور حاشیه شهر مشهد 36 درصد جمعیت خراسان رضوی است.
اما ایشان نگفت چند درصد از بودجه خراسان رضوی و کشور متعلق به این جمعیت است.

حسینی

طبق اعلام رییس سازمان بهزیستی کشور در کشورمان 13 میلیون نفر حاشیه نشین هستند که می شود 17 درصد جمعیت کشور

یک شهروند ساده
16:17 0 0 پاســخ به ایــن نظــر

چند بار برای بهبود وضعیت اطراف پل فجر و مخصوصا راه دسترسی به زیرگذر سمت غرب آن پیام فرستادیم ولی با وجود پاسخ شهرداری منطقه سه مشهد، هنوز اقدام عملی برای بهبود وضعیت آن صورت نگرفته و با شروع بارش های باران و برف، مردم باید در گل و لای پا بگذارند تا بتوانند به زیرگذر برسند.

روزنامه شهرآرا

با سلام
مخاطب گرامی ، پیام جنابعالی در صفحه 2 (صفحه حرف مردم ) روزنامه شهرارا امروز 03 / 09 / 95 چاپ شده است.
با تشکر از همراهی شما.

رهرو ولایت
04:47 0 0 پاســخ به ایــن نظــر

دولتمردان مراقب باشند از آرمان های امام و انقلاب فاصله نگیرند. حضرت امام در وصیت‌نامه‌شان می‌فرمایند: «با قشر محروم جامعه مودب باشید، این زاغه‌نشین بیچاره جنگ کرد و پیروزی آورد؛ دولت‌ها باید برای این‌ها کار کنند، همه شما مدیون این‌ها هستید، استفاده‌چی‌ها بروند سراغ کارشان.» (برگرفته از سخنرانی استاد حسن رحیم پور ازغدی، عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی در یادواره شهدای روحانی)

رهرو ولایت
05:56 0 0 پاســخ به ایــن نظــر

حاشیه شهر و بدقولی ها
شهردار مشهد مقدس گفت: در لایحه بودجه 95-94 برای حاشیه شهر مشهد پیش بینی اعتبار شد اما در سال 94 دیناری به این مهم اختصاص نیافت و در سال 95 نیز تاکنون پرداختی انجام نشده است.
شهریور 93 رییس جمهور محترم بحث حاشیه مشهد را در سفر استانی به مشهد اعلام کرد ولی ....

رهرو ولایت
06:02 0 0 پاســخ به ایــن نظــر

فقط بازدید
شهردار مشهد با اشاره به اقدامات دولت در حاشیه شهر مشهد تاکید کرد: استاندار خراسان رضوی بازدیدهای متعددی از این مناطق داشته اما تاکنون هیچ اقدام عملی توسط دولت در این زمینه صورت نگرفته است.
فقط بازدید؟ چه کاری برای رفع مشکل انجام دادند؟

رضا
16:12 0 0 پاســخ به ایــن نظــر

فقط حرفه جدی نگیرید
معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری خراسان رضوی از برنامه ساخت بیمارستان 540 تختخوابی در حاشیه کلانشهر مشهد ، در جاده سرخس خبر داد. به گفته وی تصمیم اولیه احداث این پروژه در جلسه ستاد راهبردی مدیریت شهری مشهد با ریاست استاندار خراسان رضوی در 26 فروردین ماه امسال تصویب شده است.
چند بار مسوولان استانداری گفته اند ولی فقط حرفه و عملیاتی نمی شود.

رضا
05:17 0 0 پاســخ به ایــن نظــر

شما ببینید بیشتر زائران پیاده امام رضا که پایان صفر به مشهد می آیند کجایند؟ بیشتر آنان در منازل اقوامشان در حاشیه مشهد ساکن می شوند. پس خدمات رسانی به حاشیه مشهد را بیشتر کنید.

مهدوی نژاد
07:43 0 0 پاســخ به ایــن نظــر

فقر چهره حاشیه مشهد را گرفته است چرا که ساکنان آن بیشتر کارگرانند و دستمزد کارگران ناچیز است. علاوه بر آن تعطیلی کارخانجات، اخراج کارگران و بیکاری وضعیت زندگی آنها رامتاثر کرده است.

رضا
05:08 0 0 پاســخ به ایــن نظــر

شهادت امام رضا را به تمام مسلمانان جهان تسلیت می گوییم.

حقیقی
11:51 0 0 پاســخ به ایــن نظــر

به بهانه حضور رییس جمهور در مشهد
آقای روحانی چرا مشکلات حاشیه مشهد با وجود قول سال93 در حرم امام رضا، لاینحل باقی مانده است. به عنوان نمونه طبرسی شمالی با بیش از 150 هزار نفر جمعیت نیاز مبرم به یک بیمارستان دارد.

حقیقی
11:51 0 0 پاســخ به ایــن نظــر

حاشیه شهر و بدقولی ها
شهردار مشهد مقدس گفت: در لایحه بودجه 95-94 برای حاشیه شهر مشهد پیش بینی اعتبار شد اما در سال 94 دیناری به این مهم اختصاص نیافت و در سال 95 نیز تاکنون پرداختی انجام نشده است.
شهریور 93 رییس جمهور محترم بحث حاشیه مشهد را در سفر استانی به مشهد اعلام کرد ولی ....

روزنامه شهرآرا

با سلام
مخاطب گرامی ،
پیام جنابعالی در صفحه 2 (صفحه حرف مردم ) روزنامه شهرارا امروز 14 / 09 / 95 چاپ شده است.
با تشکر از همراهی شما

رضا
05:31 0 0 پاســخ به ایــن نظــر

آقای روحانی رئیس جمهور در سفر پایان صفر خود به مشهد با بیان اینکه ۸۶ درصد مردم حاشیه‌نشین شهرها هیچ چیز نداشتند نه بیمه، نه پایگاه بهداشتی، نه درمانگاهی بود، ادامه داد: امروز یک حرکت بسیار خوبی آغاز شده برای توجه به مردم و بهداشت مردم، مداوای بیماران و توجه دادن به سلامت آنها و ...
آقای رییس جمهور
در بلوار سوم طبرسی درمانگاه خیریه ای است که چند ساله کلنگ زنی شده ولی هنوز دیوارچینی هم نشده. پس کی افتتاح میشه؟

روزنامه شهرارا

با سلام
مخاطب گرامی ،
پیام جنابعالی در صفحه 2 (صفحه حرف مردم ) روزنامه شهرارا امروز 14/ 09/ 95 چاپ شده است.
با تشکر از همراهی شما

مرتضی کاهانی
04:37 0 0 پاســخ به ایــن نظــر

مناطق پرجمعیت و به هم پیوسته نظام دوست، محبی، فجر، فاطمیه و دیش دیش نه بانک دارند نه یک درمانگاه.

کاهانی

از بابت چاپ نظر این جانب در روزنامه شهرآرا متشکرم

مهدوی نژاد

همه جای حاشیه مشهد مانند هم نیست. همه را با یک دید نگاه نکنید. مثلا قلعه ساختمان و قلعه خیابان و دروی کجا و خیابان های وحید و میثم و گاز و سیدی کجا؟ با وجودی که همه را حاشیه شهر می نامند ولی تفاوت زیادی با هم دارند.

روزنامه شهرارا

با سلام
مخاطب گرامی ،
پیام جنابعالی در صفحه 2 (صفحه حرف مردم ) روزنامه شهرارا امروز 14/ 09/ 95 چاپ شده است.
با تشکر از همراهی شما

رباط جزی
19:34 0 0 پاســخ به ایــن نظــر

همزمان با ایام دهه وقف و نامگذاری هفتمین روز دهه وقف با عنوان “وقف و سلامت” تعدادی از بیماران بیمارستان فوق تخصصی رضوی و موسسه درمانی آستان قدس رضوی به صورت رایگان ویزیت می شوند.
چرا واقفان و خیران برای حاشیه مشهد به فکر وقف و کار خیریه مخصوصا در حوزه ساخت درمانگاه و بیمارستان نیستند. مناطق شمالی مشهد مانند پنجتن، میثم شمالی، محصل شمالی، دریای دوم، طبرسی دوم و سوم، چهارده معصوم و ... درمانگاه مجهز و یا بیمارستان ندارد. به داد مردم مستضعف و فقیر برسید.

رهرو ولایت
04:06 0 0 پاســخ به ایــن نظــر

متاسفانه حاشیه مشهد همیشه در حاشیه برنامه ریزی ها و تخصیص بودجه های دولت است. این مطلب را در عدم تخصیص بودجه حاشیه مشهد تا کنون علی رغم تصویب 100 میلیارد در بودجه 95 و مبلغ ناکافی پیش بینی شده برای سال 96 (حدود 75 میلیارد) می توان دید.

روزنامه شهرآرا

با سلام
مخاطب گرامی ، پیام جنابعالی در صفحه 2 (صفحه حرف مردم ) روزنامه شهرارا امروز 17 / 09 / 95 چاپ شده است.
با تشکر از همراهی شما

حاشیه نشین
05:51 0 0 پاســخ به ایــن نظــر

وعده جدی: اجرای 60 درصد پروژه های جدید در مناطق کم برخوردار
مزجی معاون اقتصادی شهردار مشهد در پاسخ به سوالی درباره اشباع شهر از مراکز تجاری گفت: در پهنه های کناری شهر و شمال شرقی مشهد، تعداد اندکی مجتمع تجاری وجود دارد، بنابراین بیش از 60 درصد از پروژه های جدید قرار است در مناطق کم برخوردار اجرا شود.

رهرو ولایت
05:40 0 0 پاســخ به ایــن نظــر

گیر بودجه ای مشکلات حاشیه مشهد
محسن کوهی، نماینده تام‌الاختیار استاندار خراسان رضوی در امور حاشیه شهر مشهد گفت بسته پیشنهادی رفع مشکلات حاشیه مشهد با بودجه 2160 میلیارد تومانی توسط وزارت کشور مصوب شده که توسط هیات دولت باید تامین اعتبار شود.
غلامحسین صاحبی، نایب‌رئیس کمیسیون حاشیه شهر مشهد وضعیت اعتبارات مقابله با حاشیه‌نشینی را مناسب نمی‌داند و بیان می‌کند: از بودجه ای که دولت برای حاشیه مشهد تصویب کرده حتی یک ریال آن تا کنون وصول نشده است .

رهرو ولایت
05:44 0 0 پاســخ به ایــن نظــر

سرما و یخبندان نتوانست مانعی برای تلاش شبانه روزی خادمان شهر شود؛ خدمت نارنجی پوشان در روز سپید مشهد . من در منطقه طبرسی شمالی در روز جمعه که برف شدیدی می بارید شاهد خدمت نیروهای شهرداری بودم. خدا قوت

روزنامه شهرآرا

با سلام
مخاطب گرامی ، پیام جنابعالی در صفحه 2 (صفحه حرف مردم ) روزنامه شهرارا امروز 21 / 09 / 95 چاپ شده است.
با تشکر از همراهی شما

رهرو ولایت
06:01 0 0 پاســخ به ایــن نظــر

عبدالرضا رحمانی‌فضلی (وزیر کشور) در بیست‌وپنجمین اجلاس سراسری نماز با تاکید بر اینکه رهبر معظم انقلاب اسلامی به موضوع حاشیه‌نشینی به‌جد ورود پیدا کرده‌اند، گفت: ایشان به بنده دستور دادند که مسئله حاشیه‌نشینی مشهد پیگیری شود. آقای وزیر پس چرا دولت بودجه اختصاص نمی دهد.

محمدی
05:43 0 0 پاســخ به ایــن نظــر

واقعا وضعیت مدارس در منطقه جاده سیمان و مخصوصا دهرود اسفناک است. چرا دولت فکری نمی کند. ساختمان های فرسوده، کلاس های شلوغ و بی نظم، دعواهای دانش آموزان با هم و بی توجهی آموزش و پرورش اشک آدم را در می آورد.

روزنامه شهرآرا

با سلام
مخاطب گرامی ، پیام جنابعالی در صفحه 2 (صفحه حرف مردم ) روزنامه شهرارا امروز 28 / 09 / 95 چاپ شده است.
با تشکر از همراهی شما

خدا خواه
12:26 0 0 پاســخ به ایــن نظــر

بارها به 137 و 110 زنگ زده ایم و مشکل کارتون خواب های زیر گذر غربی میدان فجر را در میان گذاشته ایم ولی مشکل هنوز برطرف نشده و صبح ها شاهد چنین افرادی هستیم که سلب امنیت و آرامش می کنند و مخصوصا برای بانوان و کودکان و نوجوانان تهدیدی جدی هستند. لطفا مشکل را برطرف نمایید

روزنامه شهرآرا

با سلام
مخاطب گرامی ، جهت پیگیری بیشتر در خصوص موضوع مطرح شده با شماره مستقیم شهرآرا 5-37288881 تماس حاصل فرمائید .
با تشکرا از همراهی شما

رهرو ولایت
04:48 0 0 پاســخ به ایــن نظــر

تقریبا صفر
وزارت علوم گزارش بدهد با وجود تاکیدات مقام معظم رهبری و تلاش فراوان برخی ارگان ها برای رفع مشکلات حاشیه شهر ، چه کاری برای حاشیه مشهد انجام داده است.

روزنامه شهرآرا

با سلام
مخاطب گرامی ، پیام جنابعالی در صفحه 2 (صفحه حرف مردم ) روزنامه شهرارا امروز 30 / 09 / 95 چاپ شده است.
با تشکر از همراهی شما

حیدر
19:20 0 0 پاســخ به ایــن نظــر

اگر طبرسی شمالی، رسالت و خواجه ربیع به وسیله یک رینگ به هم وصل شوند، مصرف سوخت و آلودگی هوا به میزان بسیار زیادی کاهش می یابد.

روزنامه شهرآرا
08:15 0 0 پاســخ به ایــن نظــر

با سلام
مخاطب گرامی ، پیام جنابعالی در صفحه 2 (صفحه حرف مردم ) روزنامه شهرارا امروز 05 / 10 / 95 چاپ شده است.
با تشکر از همراهی شما

رضا
16:00 0 0 پاســخ به ایــن نظــر

از چهارراه چراغ قرمز طبرسی شمالی 12 زمانی که می خواهیم عبور کنیم با وحشت عبور می کتیم. آیا نسبت به تقاطع های بالاشهر نیز شهرداری بی خیال است؟

رهرو ولایت
16:27 0 0 پاســخ به ایــن نظــر

مشهد 2017 و باقی ماندن مشکلات حاشیه شهر و بیش از یک میلیون نفر از مردم مشهد و بی خیالی دولت هر انسان منصفی را دچار تعجب می کند.

رهرو ولایت
05:54 0 0 پاســخ به ایــن نظــر

دکتر «حسین اکبری» جامعه‌شناس و استادیار گروه آموزشی علوم اجتماعی دانشگاه فردوسی مشهد می‌گوید: مشهد هم‌زمان دچار فقر شهری، نابرابری و احساس نابرابری اجتماعی بالایی است. ناامیدی و نارضایتی هم‌اکنون در بین بچه‌های مناطق حاشیه و پایین شهر دیده می‌شود.

جواد طالبی
11:01 0 0 پاســخ به ایــن نظــر

برخی محلات شمال صدمتری مشهد دارای قدمت هستند ولی از امکانات آموزشی و تفریحی و درمانی محرومند. برخی از این محلات قبلا روستا بوده اند ولی حالا که شهر گسترش پیدا کرده جزو حاشیه شهر شده اند. مردم این مناطق بسیار پرتلاش و ابرومند هستند ولی دولتمردان به آنها توجهی نمی کنند و امکانات نمی دهند.

روزنامه شهرآرا

با سلام
مخاطب گرامی ، پیام جنابعالی در صفحه 2 (صفحه حرف مردم ) روزنامه شهرآرا امروز
12 / 10 / 95 چاپ شده است.
با تشکر از همراهی شما

مهری
08:49 0 0 پاســخ به ایــن نظــر

ساختمان های نهادهای مربوط به کارگران باید در حاشیه شهر باشد نه در بالای شهر

روزنامه شهرآرا

با سلام
مخاطب گرامی ، پیام جنابعالی در صفحه 2 (صفحه حرف مردم ) روزنامه شهرارا امروز
12 / 10 / 95 چاپ شده است.
با تشکر از همراهی شما

رهرو ولایت
05:33 0 0 پاســخ به ایــن نظــر

حقوق مردم حاشیه‌شهر تضییع شده است
رئیس مجمع نمایندگان خراسان‌رضوی گفت: در سال‌های اخیر حقوق مردم حاشیه‌شهرها تضییع شده و دولت موظف است به این موضوع توجه کند.

رهرو ولایت
05:43 0 0 پاســخ به ایــن نظــر

دولتمردان می گویند آمار وقوع خشونت در حاشیه شهر بیشتر از سایر نقاط شهر است. لطفا آنها بگویند وضعیت توزیع مراکز فرهنگی و تفریحی شهر چگونه است؟ نبود مراکز فرهنگی و تفریحی برای جمعیت انبوه حاشیه مشهد مهم ترین علت گسترش خشونت در این مناطق است.

رضا
04:15 0 0 پاســخ به ایــن نظــر

شهردار مشهد گفت: در انجام پروژه خط 2 قطار شهری مشهد، زحمات حوزه معاونت فنی و عمرانی و شرکت قطارشهری مشهد نباید نادیده گرفته شود و امروز باید گفت که این کار بزرگ و ارزشمند گوارای مردم مشهد و زائران بارگاه رضوی باشد.
دست مریزاد شهردار محترم و شهرداری مشهد. خدا از شما راضی باشد چرا که کار بسیار بزرگی کردید

محمود
06:09 0 0 پاســخ به ایــن نظــر

شهرداری منطقه چهار مشهد اگر قصد بهسازی پیاده روها را ندارید لطفا اقداماتی انجام دید تا در پیاده روهای بلوار طبرسی دوم موتورها و اتومبیل ها رفت و امد نکنند.

رهرو ولایت
07:18 0 0 پاســخ به ایــن نظــر

یکی از راهکارهای حل مشکلات حاشیه مشهد مخصوصا مشکلات فرهنگی این است که به نقاط مثبت مناطق حاشیه شهر توجه شود ، محلات قدیمی آن تعریف شود ، از افراد موفق آنجا تقدیر و به جامعه معرفی شود ، چشم انداز آینده این مناطق ترسیم شود و در یک کلام هویت سازی مثبت صورت بگیرد تا تعلق اجتماعی نیز افزایش یابد.

روزنامه شهرآرا

با سلام
مخاطب گرامی ، پیام جنابعالی در صفحه 2 (صفحه حرف مردم ) روزنامه شهرارا امروز
22 / 10/ 95 چاپ شده است.
با تشکر از همراهی شما

مهدی
06:07 0 0 پاســخ به ایــن نظــر

قابل توجه نیروی انتظامی:
مگر بولوار طبرسی شمالى شامل راهنمایى و رانندگی مشهد نیست؟! پارک دوبل توقف داخل ایستگاه اتوبوس هر نوع تخلفی انجام می‌شود، دریغ از یک مامور یا ماشین پلیس.

رهرو ولایت
19:13 0 0 پاســخ به ایــن نظــر

از آنجا که یک سوم جمعیت مشهد و هجده درصد جمعیت کشور در حاشیه شهرها زندگی می کنند و اینها مردم شریف و دیندار و میهن دوستی هستند که در دفاع مقدس و جنگ با تروریسم و مدافع حرم بودن و در مراسم دینی و انتخابات و دیگر عرصه های مهم حضور بسیار زیادی دارند، بسیار منطقی و انسانی است که کرامت آنها حفظ شود. درست نیست نگاه غربی و سرمایه دارانه به این بخش بزرگ از جامعه شود و با لفظ حاشیه نشین مورد خطاب قرار گیرد.

س. ک
18:06 0 0 پاســخ به ایــن نظــر

به برخی از ثروتمندان و قدرتمندان باید متذکر شد که مردم مستضعف حاشیه شهر را فراموش نکنید و خدا را از یاد نبرید

حمید
10:01 0 0 پاســخ به ایــن نظــر

حالا که مترو در منطقه طبرسی شمالی در شرف افتتاح است، دوربرگدان های بلوار را نیز شهرداری منطقه 4 اصلاح کند. به عنوان مثال دوربرگردان طبرسی 4

روزنامه شهرآرا

با سلام
مخاطب گرامی ، پیام جنابعالی در صفحه 2 (صفحه حرف مردم ) روزنامه شهرارا امروز
23 / 10/ 95 چاپ شده است.
با تشکر از همراهی شما

مهدوی نژاد
06:02 0 0 پاســخ به ایــن نظــر

اگر کارنامه دستگاه های عمومی و دولتی را در موضوع حاشیه مشهد مقایسه کنیم می بینیم که شورای اسلامی شهر و شهرداری مشهد و سپاه پاسداران خیلی خوب ورود کرده اند و اقدامات بسیاری انجام داده اند اما دستگاه های دولتی بسیار ضعیف عمل کرده اند مثلا از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، سیستم بانکی، وزارت علوم و وزارت راه و شهرسازی اقدامی دیده نمی شود.

روزنامه شهرآرا

با سلام
مخاطب گرامی ، پیام جنابعالی در صفحه 2 (صفحه حرف مردم ) روزنامه شهر آرا
امروز 28 / 10/ 95 چاپ شده است.
با تشکر از همراهی شما

رهرو ولایت
05:39 0 0 پاســخ به ایــن نظــر

یکی از مهم ترین اهداف بعثت انبیا و یکی از ارزش های اسلام و ادیان الهی و حتی بسیاری از مکاتب فکری بشری ، برقراری عدالت است ولی متاسفانه در بحث خدمت رسانی به حاشیه مشهد این ارزش اساسی به فراموشی سپرده می شود و برای اعمال تبعیض علیه حاشیه شهر نظریه پردازی سرمایه دارانه نیز می شود. محققان لازم است بررسی کنند چه عواملی باعث شده این اعمال تبعیض ناروا طبیعی جلوه نماید.

مهربان
05:53 0 0 پاســخ به ایــن نظــر

با وجود افتتاح ایسگاه فجر خط 2 متروی مشهد، هنوز هم نمی توان از عرض بلوار طبرسی در ابتدای آن عبور کرد. سرعت خودروها زیاد است. کسوولان شهرداری منطقه4 لطفا سرعتکاه نصب کنید.

نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی