کد خبر : 49577
/ 13:01

پرونده موضوعی حاشیه شهر مشهد

یک‌سوم جمعیت مشهد حاشیه‌نشینند، این مطلب را رسانه‌ها بارها گفته و نوشته‌اند؛ اما حتی این همه تکرار هم باعث نشده است تا این یک‌سوم جمعیت شهر، در معادلات بودجه‌ای مسئولان کشور جایی پیدا کنند.

پرونده موضوعی حاشیه شهر مشهد
کلیــد واژه هــا
اشتراک گذاری
نظــرات شــما
رهرو ولایت
19:13 0 0 پاســخ به ایــن نظــر

از آنجا که یک سوم جمعیت مشهد و هجده درصد جمعیت کشور در حاشیه شهرها زندگی می کنند و اینها مردم شریف و دیندار و میهن دوستی هستند که در دفاع مقدس و جنگ با تروریسم و مدافع حرم بودن و در مراسم دینی و انتخابات و دیگر عرصه های مهم حضور بسیار زیادی دارند، بسیار منطقی و انسانی است که کرامت آنها حفظ شود. درست نیست نگاه غربی و سرمایه دارانه به این بخش بزرگ از جامعه شود و با لفظ حاشیه نشین مورد خطاب قرار گیرد.

س. ک
18:06 0 0 پاســخ به ایــن نظــر

به برخی از ثروتمندان و قدرتمندان باید متذکر شد که مردم مستضعف حاشیه شهر را فراموش نکنید و خدا را از یاد نبرید

حمید
10:01 0 0 پاســخ به ایــن نظــر

حالا که مترو در منطقه طبرسی شمالی در شرف افتتاح است، دوربرگدان های بلوار را نیز شهرداری منطقه 4 اصلاح کند. به عنوان مثال دوربرگردان طبرسی 4

روزنامه شهرآرا

با سلام
مخاطب گرامی ، پیام جنابعالی در صفحه 2 (صفحه حرف مردم ) روزنامه شهرارا امروز
23 / 10/ 95 چاپ شده است.
با تشکر از همراهی شما

مهدوی نژاد
06:02 0 0 پاســخ به ایــن نظــر

اگر کارنامه دستگاه های عمومی و دولتی را در موضوع حاشیه مشهد مقایسه کنیم می بینیم که شورای اسلامی شهر و شهرداری مشهد و سپاه پاسداران خیلی خوب ورود کرده اند و اقدامات بسیاری انجام داده اند اما دستگاه های دولتی بسیار ضعیف عمل کرده اند مثلا از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، سیستم بانکی، وزارت علوم و وزارت راه و شهرسازی اقدامی دیده نمی شود.

روزنامه شهرآرا

با سلام
مخاطب گرامی ، پیام جنابعالی در صفحه 2 (صفحه حرف مردم ) روزنامه شهر آرا
امروز 28 / 10/ 95 چاپ شده است.
با تشکر از همراهی شما

رهرو ولایت
05:39 0 0 پاســخ به ایــن نظــر

یکی از مهم ترین اهداف بعثت انبیا و یکی از ارزش های اسلام و ادیان الهی و حتی بسیاری از مکاتب فکری بشری ، برقراری عدالت است ولی متاسفانه در بحث خدمت رسانی به حاشیه مشهد این ارزش اساسی به فراموشی سپرده می شود و برای اعمال تبعیض علیه حاشیه شهر نظریه پردازی سرمایه دارانه نیز می شود. محققان لازم است بررسی کنند چه عواملی باعث شده این اعمال تبعیض ناروا طبیعی جلوه نماید.

روزنامه شهرآرا

با سلام
مخاطب گرامی ، پیام جنابعالی در صفحه 2 (صفحه حرف مردم ) روزنامه شهرآرا امروز
04 / 11 / 95 چاپ شده است.
با تشکر از همراهی شما

مهربان
05:53 0 0 پاســخ به ایــن نظــر

با وجود افتتاح ایسگاه فجر خط 2 متروی مشهد، هنوز هم نمی توان از عرض بلوار طبرسی در ابتدای آن عبور کرد. سرعت خودروها زیاد است. کسوولان شهرداری منطقه4 لطفا سرعتکاه نصب کنید.

رهرو ولایت
04:54 0 0 پاســخ به ایــن نظــر

مردم حاشیه شهر، ولی نعمتان مسوولان: علیرضا رشیدیان در جریان بازدید خود از پروژه‌های اجرایی شهرداری مشهد در حاشیه این شهر که با حضور فرماندار مشهد، مشاور و رئیس حوزه شهردار و جمعی از مدیران شهری تدارک دیده شده بود اظهار داشت: شهرداری مشهد گام‌های خوبی را برای سامان‌دهی حاشیه شهر برداشته و به ‌نوعی سرانه خدمات‌رسانی در این محدوده به ‌طور فزاینده‌ای افزایش پیدا کرده است. استاندار خراسان‌رضوی مردم این مناطق را ولی‌نعمتان مسئولان و به ‌نوعی صاحبان اصلی انقلاب دانست و بیان کرد: باید برای این مردم هر چه در توان داریم کمک کنیم.

همتی
11:27 0 0 پاســخ به ایــن نظــر

معابر باریک حاشیه شهر و تراکم جمعیت در این مناطق ، در صورت وقوع یک حادثه مانند زلزله، موجب بروز فاجعه انسانی می شود. یکی از راه های پیشگیرانه تعریض معابر حاشیه شهر و ایجاد مسیرهای جدید است.

برزشی
08:57 0 0 پاســخ به ایــن نظــر

از سمت جاده تبادکان که وارد مشهد می شویم هوا بسیار آلوده است و هیچ فضای سبزی وجود ندارد و در ورودی مشهد با فاضلاب کشف رود در انتهای التیمور مواجه می شویم. این برای مشهد خیلی زشت است.

روزنامه شهرآرا

با سلام
مخاطب گرامی ، پیام جنابعالی در صفحه 2 (صفحه حرف مردم ) روزنامه شهرآرا امروز 16 / 11 / 95 چاپ شده است.
با تشکر از همراهی شما

حمید
05:31 0 0 پاســخ به ایــن نظــر

از شهردار منطقه4 تقاضامندیم تا عید، پل فجر و زیرگذر میدان فجر را از نظر نورافشانی مانند میدان سپاد یا پل آموزگار یا پل های میدان شهید عباسپور آماده نماید.

روزنامه شهرآرا

با سلام
مخاطب گرامی ، پیام جنابعالی در صفحه 2 (صفحه حرف مردم ) روزنامه شهرآرا امروز 16 / 11 / 95 چاپ شده است.
با تشکر از همراهی شما

رضا
05:38 0 0 پاســخ به ایــن نظــر

عباس افچنگی هفتم بهمن ماه، در سلسله میزگردهای «شهراندیش» با بیان اینکه یکی از سرمایه های مشهد کشف رود است، اظهار کرد: اگر با این دیدگاه به آن نگاه کنیم، کشف رود هم سرمایه است، هم فرصت.

رضا
05:44 0 0 پاســخ به ایــن نظــر

موحدیان دبیر ستاد ساماندهی حاشیه شهر مشهد با بیان اینکه راجع به همه مسائل صحبت می کنیم، اما راجع به فقر در این مناطق صحبتی نمی کنیم، گفت: بزرگ ترین مشکل حاشیه شهر فقر است، فقر روزبه روز بیشتر می شود.
وی با اشاره به اینکه فشار فقر در حاشیه شهر است، تصریح کرد: اگر در کنار سایر کارها به مسائل اقتصادی و اجتماعی این مناطق توجهی نکنیم هیچ اتفاقی نخواهد افتاد، مشکل کار اینجاست که کارهای ما بدون مشارکت مردم و توجه به مشکلات مردم است و اگر مشکلات مردم حل نشود کاری انجام نمی شود، در مسئله حاشیه شهر تنها شهرداری نباید پاسخگو باشد بلکه همه دستگاه هایی که در روند توسعه شهری دخیل هستند باید پاسخگو باشند.

علی همت آبادی
12:08 0 0 پاســخ به ایــن نظــر

وضعیت مدارس انتهای بلوار دوم طبرسی افتضاح است. کلاس ها بسیار شلوغ و بیش از 40 دانش آموز دارد. چرا کسی رسیدگی نمی کند؟ محروم ترین روستاها هم مدرسه دارند ولی اینجا کمبود شدید مدرسه وجود دارد. معلمان و مدیران و معاونان نسبت به تربیت بچه ها بی توجه هستند و موقع تعطیلی مدرسه حرف های رکیک می زنند. تو را به خدا توجه کنید.

حاشیه نشین

علی یوسفی، معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه فردوسی مشهد، یکی از دلایل آسیب های اجتماعی شهر را فرسودگی فضاهای فیزیکی آن دانست و خاطرنشان کرد: بافت های فرسوده و مناطق حاشیه ای جزو بافت هایی هستند که ظرفیت آن ها بسیار بالاست اینکه تجمع پیدا کرده جرائم، آسیب ها و سکونت مجرمان در این مناطق خود محل یک تامل است, طبق نظریه معروف جامعه شناختی پنجره های شکسته بافت های فرسوده و متروکه زمینه را برای رشد آسیب های اجتماعی فراهم می کند.

روزنامه شهرآرا

با سلام
مخاطب گرامی ، پیام جنابعالی در صفحه 2 (صفحه حرف مردم ) روزنامه شهرآرا امروز
14 / 11 / 95 چاپ شده است.
با تشکر از همراهی شما

روزنامه شهرآرا

با سلام
مخاطب گرامی ، پیگیری پیام جنابعالی در صفحه 2 (صفحه حرف مردم ) روزنامه شهرارا امروز 21 / 11 / 95 چاپ شده است.
با تشکر از همراهی شما

علی
14:04 0 0 پاســخ به ایــن نظــر

واقعا مدارس منطقه بلوار طبرسی دوم شلوغ و فرسوده است. کمبود مدارس نیز زیاد است و نیاز به ساخت مدارس جدید وجود دارد. آموزش و پرورش خراسان رضوی به فکر باشد. آموزش و پرورش ناحیه یک پیگیری کند

روزنامه شهرآرا

با سلام
مخاطب گرامی ، پیام جنابعالی در صفحه 2 (صفحه حرف مردم ) روزنامه شهرآرا امروز 14 / 11 / 95 چاپ شده است.
با تشکر از همراهی شما

روزنامه شهرآرا

با سلام
مخاطب گرامی ، پیگیری پیام جنابعالی در صفحه 2 (صفحه حرف مردم ) روزنامه شهرارا امروز 21 / 11 / 95 چاپ شده است.
با تشکر از همراهی شما

جمعی از اهالی
12:43 0 0 پاســخ به ایــن نظــر

خواهش می کنیم به داد مردم محروم منطقه طبرسی شمالی برسید. در انتهای طبرسی شمالی هیچ دبیرستانی وجود ندارد. دختران و پسران ما باید به مناطق دیگر شهر بروند. چرا آموزش و پرورش ناحیه یک به فکر نیست.

یک همنوع

شهرآرای عزیز لطفا پیگیری نمایید چرا آموزش و پرورش سال هاست مدرسه جدیدی در انتهای طبرسی شمالی نساخته است. با وجود این که جمعیت بسیار زیادی از هموطنان، همدینان، همشهریان و حداقل همنوعان ما آنجا ساکن هستند و مطالبه بحقی دارند.

روزنامه شهرآرا

با سلام
مخاطب گرامی ، پیام جنابعالی در صفحه 2 (صفحه حرف مردم ) روزنامه شهرآرا امروز 14 / 11 / 95 چاپ شده است.
با تشکر از همراهی شما

یک همنوع

از ثبت نظر و پیگیری شهرآرا متشکریم. اما از آموزش و پرورش نیز انتظار پاسخ داریم.

رهرو ولایت

اگر در ابتدای طبرسی شمالی برای خیابان شهید حیدری نسب یک سه راهی ساخته شود، مشکل رفت و آمد شهروندان و نیز کارکنان ایستگاه قطار شهری فجربرطرف می شود.

فرهنگی
16:19 0 0 پاســخ به ایــن نظــر

رفع مشکلات کمبود مدارس و فرسودگی مدارس در انتهای طبرسی دوم نیازمند تلاش آموزش و پرورش و خیران مدرسه ساز است

روزنامه شهرآرا

با سلام
مخاطب گرامی ، پیام جنابعالی در صفحه 2 (صفحه حرف مردم ) روزنامه شهرآرا امروز 18 / 11 / 95 چاپ شده است.
با تشکر از همراهی شما

رهرو ولایت
09:43 0 0 پاســخ به ایــن نظــر

آقای رییس جمهور ، هیات دولت و نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی، جمعیت حاشیه مشهد از جمعیت بسیاری از استان ها و شهرهای کشور بیشتر است. لطفا در تخصیص بودجه مورد توجه قرار دهید.

رضا
11:17 0 0 پاســخ به ایــن نظــر

ای کاش سایر ارگان ها مانند شهرداری دلسوزانه به اوضاع حاشیه مشهد رسیدگی می کردند و فقط به اظهار تاسف قناعت نمی کردند. اقدام و عمل لازم است.در دهه فجر انقلاب اسلامی قرار داریم و از همه دستگاه ها و ارگانها انتظار می رود به آرمان های انقلاب اسلامی وفادار باشند. یکی از مهم ترین آرمان های انقلاب برقراری عدالت و رفع فقر و تبعیض بود. چه خوب است که فقر و تبعیض در خدمت رسانی به حاشیه مشهد برطرف شود.

رهرو ولایت
07:33 0 0 پاســخ به ایــن نظــر

دولتمردان مراقب باشند از مستضعفان، حاشیه نشینان و محرومان و از آرمان های امام و انقلاب فاصله نگیرند. حضرت امام در وصیت‌نامه‌شان می‌فرمایند: «با قشر محروم جامعه مودب باشید، این زاغه‌نشین بیچاره جنگ کرد و پیروزی آورد؛ دولت‌ها باید برای این‌ها کار کنند، همه شما مدیون این‌ها هستید، استفاده‌چی‌ها بروند سراغ کارشان.» (برگرفته از سخنرانی استاد حسن رحیم پور ازغدی، عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی در یادواره شهدای روحانی)

م. محمدی
11:53 0 0 پاســخ به ایــن نظــر

لطفا فکری به حال آموزش مناطق محروم شهر مانند بلوار دوم طبرسی بکنید. کمبود مدارس و شلوغی بیش از حد کلاس ها ، موجب کاهش کیفیت آموزش شده است.

محمدی
12:11 0 0 پاســخ به ایــن نظــر

نوسازی حاشیه شهر
شهردار مشهدآقای سیدصولت مرتضوی ظهر شنبه 16 بهمن 95 در نشست خبری با اصحاب رسانه در تالار شهدای شهرداری، ضمن گرامی داشتن یاد و خاطره امام و شهدا و تبریک یوم الله دهه فجرضمن تاکید بر اهمیت نوسازی حاشیه شهر مشهد، گفت: شهرداری مشهد در این دوره، توسعه متوازن شهری را سرلوحه کار خود قرار داده و بحمدالله به آن جامه عمل پوشانده است.

رهرو ولایت
05:41 0 0 پاســخ به ایــن نظــر

لزوم افزایش خدمت رسانی به حاشیه مشهد:
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری مشهد، حجت‌الاسلام والمسلمین سید محمود علوی در دیدار با آیت‌الله سید جعفر سیدان از علمای برجسته حوزه علمیه خراسان در مشهد اظهار کرد: در نشستی پیرامون حاشیه کلانشهرها در تهران مقرر شد هر یک از دستگاه‌ها به تناسب وظیفه خود در سکونتگاه‌های غیررسمی شهرها به ویژه مشهد که مورد تاکید رهبر معظم انقلاب نیز می‌باشد، ارائه خدمات تا خروج حاشیه‌ها از این وضعیت را ادامه دهند.

رضا
07:25 0 0 پاســخ به ایــن نظــر

از آیات عظام و عالمان دینی مشهد به ویژه آیت الله علم الهدی تشکر می کنیم که به رفع مشکلات حاشیه مشهد توجه دارند و به مسئولان نظام تذکر می دهند.

محمدی
16:45 0 0 پاســخ به ایــن نظــر

استاندار خراسان رضوی گفت: وجود آسیب های اجتماعی یکی از مسائل نگران کننده در کلانشهر مشهد به ویژه حاشیه این شهر به شمار می رود.
آقای استاندار بگو چه اقداماتی انجام داده ای ؟ چرا بهزیستی در حاشیه مشهد حضور ندارد؟

محمدی
16:47 0 0 پاســخ به ایــن نظــر

قائم مقام معاون امور توسعه پیشگیری اداره کل بهزیستی خراسان رضوی با اشاره به اینکه تعداد ورودی های مراکز بهزیستی از خروجی آن ها بیشتر است، گفت: تعداد مراکز بهزیستی متناسب با تعداد کارتن خواب ها نیست.

حاشیه نشین
07:50 0 0 پاســخ به ایــن نظــر

مسئولان پنجره های شکسته حاشیه مشهد را ترمیم کنند. وقتی کاستی ها و اشکالات برطرف نمی شود، آنها انباشته و موجب بروز آسیب های بسیار بیشتر می شوند.
علی یوسفی، معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه فردوسی مشهد، یکی از دلایل آسیب های اجتماعی شهر را فرسودگی فضاهای فیزیکی آن دانست و خاطرنشان کرد: بافت های فرسوده و مناطق حاشیه ای جزو بافت هایی هستند که ظرفیت آن ها بسیار بالاست. تجمع جرائم، آسیب ها و سکونت مجرمان در این مناطق خود محل تامل است, طبق نظریه معروف جامعه شناختی پنجره های شکسته، بافت های فرسوده و متروکه زمینه را برای رشد آسیب های اجتماعی فراهم می کند.

رضا
08:10 0 0 پاســخ به ایــن نظــر

شهردار منطقه سه مشهد قول داده بود با افتتاح ایستگاه قطار شهری میدان فجر مشکل برطرف شود، اما هنوز مشکل باقی است.
ضلع شمال غربی میدان فجر (انتهای خیابان شهید میرزایی، زیر صدمتری، نرسیده به ایستگاه قطار شهری)خاکی و افتضاح است. چرا شهرداری منطقه 3 مشهد درست نمی کند؟ یعنی شهرداری نمی داند یا نمی تواند یا نمی خواهد ؟

رضا

شهردار منطقه سه در روزنامه شهرآرا قول تبدیل این قسمت به فضای سبز را در روزنامه شهرآرا داده بود.

روزنامه شهرآرا

با سلام
مخاطب گرامی ، پیام جنابعالی در صفحه 2 (صفحه حرف مردم ) روزنامه شهرآرا دیروز 23 / 11 / 95 چاپ شده است.
با تشکر از همراهی شما

رضا
08:14 0 0 پاســخ به ایــن نظــر

شهرداری منطقه4 لطفا به پیاده روهای بلوار طبرسی شمالی رسیدگی کنید و جلو عبور موتورسواران و خودروها را بگیرید. وسایل نقلیه در پیاده رو در حال تردد هستند.

روزنامه شهرآرا

با سلام
مخاطب گرامی ، پیام جنابعالی در صفحه 2 (صفحه حرف مردم ) روزنامه شهرآرا دیروز 23 / 11 / 95 چاپ شده است.
با تشکر از همراهی شما

حمیدی
12:42 0 0 پاســخ به ایــن نظــر

لطفا از راهنمایی و رانندگی پیگیری کنید چرا در مناطق حاشیه مشهد حضور ندارد؟

روزنامه شهرآرا

با سلام
مخاطب گرامی ، پیام جنابعالی در صفحه 2 (صفحه حرف مردم ) روزنامه شهرآرا دیروز 23 / 11 / 95 چاپ شده است.
با تشکر از همراهی شما

به نمایندگی از اهالی
11:05 0 0 پاســخ به ایــن نظــر

با وجود کمبود شدید مدرسه و تقاضای مردم از آموزش و پرورش، چندین سال است که حتی یک مدرسه در انتهای طبرسی دوم ساخته نشده است. چرا؟

روزنامه شهرآرا

با سلام
مخاطب گرامی ، پیام جنابعالی در صفحه 2 (صفحه حرف مردم ) روزنامه شهرآرا امروز 25 / 11 / 95 چاپ شده است.
با تشکر از همراهی شما

رهرو ولایت
07:28 0 0 پاســخ به ایــن نظــر

دولتمردان می گویند آمار وقوع خشونت در حاشیه شهر بیشتر از سایر نقاط شهر است. لطفا آنها بگویند وضعیت توزیع مراکز فرهنگی و تفریحی شهر چگونه است؟ نبود مراکز فرهنگی و تفریحی برای جمعیت انبوه حاشیه مشهد مهم ترین علت گسترش خشونت در این مناطق است.

روزنامه شهرآرا

با سلام
مخاطب گرامی ، پیام جنابعالی در صفحه 2 (صفحه حرف مردم ) روزنامه شهرآرا دیروز 23 / 11 / 95 چاپ شده است.
با تشکر از همراهی شما

محمودی
06:08 0 0 پاســخ به ایــن نظــر

عمران حاشیه مشهد: آرزوی ٢٠ساله مردم طرق در اتصال این محدوده به مشهد روز گذشته و با شروع عملیات اجرایی ساخت این جاده محقق شد. از توجه شهرداری به حاشیه شهر تشکر داریم

همشهری
16:33 0 0 پاســخ به ایــن نظــر

انتهای بلوار سوم طبرسی تا کشف رود زمین های بایری وجود دارد که قابلیت تبدیل شدن به فضای سبز یا احداث مجتمع ورزشی یا ... دارد. این زمین ها متعلق به شهرداری است.

حسین

با توجه به کم بودن مراکز آموزشی در انتهای طبرسی شمالی، درخواست می شود زمین های بایر متعلق به شهرداری، یک مدرسه ساخته شود.

رضا
20:21 0 0 پاســخ به ایــن نظــر

لطفا شهرداری منطقه 4 پیاده روهای بلوار طبرسی شمالی را درست کند تا موتور و ماشین از پیاده رو تردد نکند.

به نمایندگی از اهالی
05:40 0 0 پاســخ به ایــن نظــر

مسدولان آموزش و پرورش نه به فکر مردم هستند و نه حاضرند پاسخ درخواست های مردم را بدهند. بارها گفته ایم در انتهای طبرسی شمالی سال های سال است هیچ مدرسه ای ساخته نشده است. چرا با این وضعیت کمبود مدارس و شلوغی بیش از حد کلاس ها و افزایش جمعیت، مدرسه ای ساخته نمی شود؟

به نمایندگی از اهالی طبرسی
05:49 0 0 پاســخ به ایــن نظــر

شهردار و شورای شهر مشهد متشکریم.
در 26 بهمن 95 با اتمام معماری ایستگاه‌های راه‌آهن و میدان شهدا با سازه‌هایی زیبا و متفاوت و البته انجام نهایی تست گرم به فاصله 8کیلومتر از میدان شهدا تا انتهای طبرسی و بالعکس که با حضور شهردار مشهد، اعضای شورای اسلامی شهر و تعدادی از شهروندان همراه بود، نخستین فاز خط2 قطارشهری این شهر عملا وارد مرحله جدیدی شد و با تحویل این خط ازسوی شرکت ساخت به شرکت بهره‌برداری قطارشهری طی چند روز آینده، فاز اول این خط آماده بهره‌برداری خواهد شد.

رصا
06:03 0 0 پاســخ به ایــن نظــر

شهرداری منطقه 4مشهد، لطفا پیاده روهای بلوار طبرسی شمالی را سروسامان دهد. از عبور خودروها و موتورسیکلت ها امنیت نداریم و کلافه شده ایم.

رضا مهدوی نژآد
07:33 0 0 پاســخ به ایــن نظــر

برای چندمین بار درخواست خود را اعلام می کنیم و امیدواریم روزنامه وزین شهرآرا آن را پیگیری نماید. درخواست ما این است که لطفا شهرداری منطقه 4 مشهد پیاده روهای بلوار طبرسی شمالی را درست کند تا موتور و ماشین از پیاده رو تردد نکند. واقعا در پیاده رو ها آرامش نداریم و نمی توانیم به راحتی در پیاده رو قدم بزنیم.

روزنامه شهرآرا

با سلام
مخاطب گرامی ، پیگیری پیام جنابعالی در صفحه 2 (صفحه حرف مردم ) روزنامه شهرارا امروز 08 / 12 / 95 چاپ شده است.
با تشکر از همراهی شما

مهدوی نژاد

از شهرآرا بابت پیگیری موضوع پیاده روهای بلوار طبرسی تشکر می کنیم. اما از شهرداری منطقه چهار انتظار پاسخ بهتری داشتیم. چون هیچ زمانی را برای رفع مشکل اعلام نکرده بودند.

رهرو ولایت
08:53 0 0 پاســخ به ایــن نظــر

متشکریم.
شهردار مشهد مقدس اظهار داشت: امروز فاز نخست خط 2 قطار شهری مشهد آماده بهره‌برداری است و نزدیک‌ترین فاصله را به حرم رضوی داشته و از راه‌آهن نیز آمادگی انتقال زائران را دارد؛ آغاز این خط از مناطق محروم شهر مشهد مقدس است و ظرفیت اسمی این خط حدود 600 هزار نفر مسافر در روز است. تأمین منابع سخت بود اما لحظه‌ای در پرداخت صورت وضعیت‌ها درنگ نکردیم و همت قرارگاه خاتم نیز افتخاری را رقم زد که مایه روسفیدی ما شده است.
متشکریم.

رهرو ولایت
05:58 0 0 پاســخ به ایــن نظــر

مطالب منتشر شده در روزنامه وزین شهرآرا در 4 اسفند درباره حاشیه شهر بسیار روشنگر و عقلانی و دینی بود. اگر دولتمردان آن را بخوانند و متناسب با آن عمل کنند، بسیاریاز مشکلات مرتفع می شود.

رهرو ولایت
08:49 0 0 پاســخ به ایــن نظــر

مدیر مرکز فرهنگی رسالت مشهد در گفتگو با خبرنگار روابط عمومی سازمان فرهنگی و تفرحی شهرداری مشهد گفت حاشیه شهر نیازمند توجه جدی در عرصه فرهنگ است. برای این موضوع نیز لازم است نهادهای فرهنگی در حاشیه مشهد حضور داشته باشند و در ساختمان های بالای شهر ننشینند و درباره آسیب ها و مشکلات فرهنگی حاشیه شهر ، ابراز نگرانی کنند.

رهرو ولایت
08:50 0 0 پاســخ به ایــن نظــر

از نامگذاری اولین ایستگاه خط دو متروی مشهد به نام ولایت سپاسگزاریم.

رهرو ولایت
09:24 0 0 پاســخ به ایــن نظــر

از شهرداری منطقه 4 درخواست داریم حالا که بلوار طبرسی شمالی را بازسازی می کنند، برای ورودی طبرسی شمالی 4 (خیابان شهید حیدری نسب) که خیابان مهم و پررفت و آمدی است، با ایجاد سه راهی ، در رفت و آمد مردم گشایش ایجاد شود و از ایجاد ترافیک و راه بندان جلوگیری شود.

روزنامه شهرارا

با سلام
مخاطب گرامی پیام شما در صفحه 2 (صفحه حرف مردم) روزنامه شهرآرا امروز چاپ شده است .
با تشکر از همراهی شما

رضا
13:56 0 0 پاســخ به ایــن نظــر

برای رفع مشکلات و آبادی حاشیه مشهد خیران و سرمایه گذاران و بانک ها اگر سرمایه گذاری کنند، مشکلات با سرعت بسیار زیادی حل می شود.

روزنامه شهرآرا

با سلام
مخاطب گرامی پیام شما در صفحه 2 (صفحه حرف مردم) روزنامه شهرآرا امروز چاپ شده است .
با تشکر از همراهی شما

رضا
13:58 0 0 پاســخ به ایــن نظــر

لطفا در کنار مسکن مهر شهرک مهرگان، امکانات درمانی و مخصوصا بیمارستان در نظر بگیرید. در جاده سیمان و رسالت و مهرگان امکانات درمانی صفر است.

روزنامه شهرآرا

با سلام
مخاطب گرامی پیام شما در صفحه 2 (صفحه حرف مردم) روزنامه شهرآرا امروز چاپ شده است .
با تشکر از همراهی شما

حاشیه نشین
06:09 0 0 پاســخ به ایــن نظــر

تبعیض در توزیع امکانات در مشهدالرضا، مدینه الرضا، شهر امام رضا که به پایتخت معنوی ایران و امسال به فرهنگی جهان اسلام نامگذاری شده توجیه ندارد.

روزنامه شهرآرا

با سلام
مخاطب گرامی ، پیام جنابعالی در صفحه 2 (صفحه حرف مردم ) روزنامه شهرآرا امروز
19 / 12 / 95 چاپ شده است.
با تشکر از همراهی شما

حاشیه نشین

با سپاس فراوان از انتشار پیام قبلی ما و پاسخ روزنامه شهرآرا به آن پیام در روزنامه 19 اسفند. به عنوان مصداق پیام فوق (تبعیض در توزیع امکانات سطح شهر مشهد و مخصوصا کمبود شدید در حاشیه مشهد) می توان به تبعیض در توزیع امکانات آموزشی مانند مدارس و دانشگاه ها، مراکز درمانی مانند بیمارستان ها، مراکز مالی مانند بانک ها، مراکز فرهنگی و تفریحی و ... اشاره نمود.

مهدوی نژاد
10:22 0 0 پاســخ به ایــن نظــر

به گفته مسوولان شهرداری 750 میلیون تومان برای اصلاح بلوار طبرسی شمالی اختصاص یافته است. متاسفانه پیمانکار بسیار بد عمل کرده و مشکلات مردم در تردد بیشتر شده است. چرا بر اجرای پروژه ها نظارت نمی شود. بازرسان سری به بلوار طبرسی شمالی بزنند تا انتقاد مردم را متوجه شوند.

رضا

با مدیریت صحیح و بدون هزینه های اضافی، بلوار طبرسی شمالی بهسازی می شود.

روزنامه شهرآرا

با سلام
مخاطب گرامی ، پیام جنابعالی در صفحه 2 (صفحه حرف مردم ) روزنامه شهرارا امروز
22 / 12 / 95 چاپ شده است.
با تشکر از همراهی شما

مهدوی نژاد
07:43 0 0 پاســخ به ایــن نظــر

شهرداری منطقه 4 مشهد لطفا بلوار طبرسی شمالی را سامان دهی کند. نه سواره رو مناسبی دارد، نه تقاطع های مناسب و نه پییاده روهای مناسب. شهرآرای عزیز لطفا پیگیری کنید .

رهرو ولایت
05:28 0 0 پاســخ به ایــن نظــر

با این وضعیت پیش آمده در بلوار طبرسی شمالی،پول بیت المال را آتش زده اند. ما که هیچ بهبودی در رفت و امد مردم و وسایل نقلیه شاهد نیستیم. مردم متقاضی ایجاد سه راهی برای طبرسی شمالی4 بودند که دیدند همان دوربرگردانی که وجود داشت نیز بسته شد. چرا برخی می خواهند نارضایتی مردم را ایجاد کنند؟

همشهری
08:37 0 0 پاســخ به ایــن نظــر

اگر خط 2 قطار شهری را از سمت شمال به میدان پنج تن و از سمت جنوب به آب و برق متصل کنند جمعیت بسیار زیادی از مردم می توانند از آن استفاده کنند.

نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی