کد خبر : 44671
/ 13:44
درگذشت پیشکسوت موسیقی مقامی خراسان

دیگر نوای«نوایی نوایی» نواخته نمی شود

صبح شنبه نوازنده اثر جاودانه «نوایی نوایی» درگذشت

دیگر نوای«نوایی نوایی» نواخته نمی شود

 

استاد غلامعلی پورعطایی خواننده و نوازنده دوتار و اثر جاودانه و ماندگار «نوایی نوایی» و پیشکسوت موسیقی مقامی خراسان شنبه براثر بیماری سرطان درگذشت.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی، حمید طباطبایی اظهار کرد: استاد پورعطایی از اساتید پیشکسوت موسیقی مقامی صبح امروز در بیمارستان امام رضا(ع) مشهد درگذشت.

معاون هنری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی گفت: استاد پورعطایی مدتی به دلیل سرطان ریه در بیمارستان امام رضا(ع) مشهد بستری بوده که متاسفانه صبح امروز جامعه هنری در سوگ این هنرمند پیشکسوت نشست.

وی افزود: بنا به تاکید مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی، مراسم تشییع پیکر این استاد موسیقی روز دوشنبه 14 مهر ماه ساعت 9 صبح از مجتمع فرهنگی و هنری امام رضا(ع) واقع در پارک ملت انجام می‌شود.

طباطبایی اظهار داشت: در زمینه محل دفن استاد پورعطایی نظر اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی قطعه هنرمندان بهشت رضا(ع) است اما به دلیل اینکه وی متولد و ساکن تربت جام بود تعیین محل دفن را به خانواده مرحوم سپردیم که پس از تشییع به محل تعیین شده منتقل می‌شود.

وی این ضایعه دردناک را به خانواده ایشان و جامعه هنری تسلیت گفت.

استاد پورعطایی بیش از نیم قرن تلاش در عرصه موسیقی مقامی از جمله نعت و منقبت و نواهای ارزشی را برای جامعه هنری به یادگار گذاشت و سفیر فرهنگی شایسته‌ای برای ترویج موسیقی مقامی در خارج از مرزها بود.

وی متولد سال 1320 در محمودآباد تربت جام بود.

کلیــد واژه هــا
اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی