گفت‌‌وگو با ربابه فتوره‌چیانی، همسر شهید دکتر قاسم صادقی، از شهدای حادثه هفتم تیرماه سال ۱۳۶۰ و نماینده مردم مشهد در اولین دوره مجلس شورای اسلامی؛

یکـی از آن هفتـاد و سـه تـن

حدود ساعت ۲۱ دیشب دو بمب بسیار قوی در محل دفتر مرکزی حزب جمهوری اسلامی منفجر شد که بر اثر شدت انفجار قسمت‌هایی از ساختمان فروریخت و موجب شهادت ده‌ها تن از مقامات مملکتی و نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی و چند تن از وزرا گردید.

عبور از منطقه ۶۰ درجه زیر صفر با مسافران کنگره ۶۰؛

درمان اعتیاد به سبک ایرانی

برق شادی را به خوبی می‌توان در چشمان دخترک مشاهده کرد، بهترین و زیباترین لباس‌هایش را پوشیده و چندشاخه گل رز در دست دارد، مدت‌هاست که چهره خندان و آغوش گرم پدر را تجربه نکرده است.

درمان اعتیاد به سبک ایرانی
درباره علی آیریا، کسی که قاب‌های زیادی از مشهد قدیم را به تصویر کشید؛

عکاس باشی

عکس‌ها راویان خاموشند. پنجره‌ای به دیروزی که چندی پیش آن‌را پشت سر گذاشته‌ایم.

عکاس باشی

بی‌تابی نفَس

گفتگو با صادق هدایتی‌نیا جانباز ۷۰ درصدی که یکبار در عملیات خیبر و دیگر بار در بمباران حلبچه، به خاطر استنشاق گازهای شیمیایی، ریه‌هایش آسیب دید، اما تا پایان جنگ، سنگر جهاد را رها نکرد.

بی‌تابی نفَس

ســـرو خیابان ســـرو

هادی کاظم‌نژاد جانباز ۷۰درصد شیمیایی محله پیروزی و مدیر نمونه استان از رنج سی ساله‌اش می‌گوید...

ســـرو خیابان ســـرو

«رسالت » در شب بیست و یکم

امسال چهار هزار نفر پای سفرۀ ضیافت مسجد صاحب‌الزمان(عج) نشستند؛ سفره‌ای که برای هشتمین سال، در شب قدر گسترده شد.

بچه‌هـا! تـرافیک
در ابتدای خیابان خلج، بوستانی افتتاح شده است که شهر آرزو‌هاست؛

بچه‌هـا! تـرافیک

اینجا پُر از خودروهای شارژی و پدالی و دوچرخه است و مشتاق حضور شما. معابر اینجا که با رنگ‌های شاد خط‌کشی شده‌اند انتظار نخستین گروهی را می‌کشند که سوار بر خودروهای ویژه خواهند شد و در این شهر پاک به ورزش و تفریح می‌پردازند.

غُصه «شهر قِصه»
تنها سینمای گلشهر کاملا تخریب شده و صاحبش می‌گوید به خاطر مشکلات زیادی، قرار است به‌زودی تبدیل به رستوران شود؛

غُصه «شهر قِصه»

سال۱۳۷۴ نخستین سینمای کوچک پس از انقلاب با ظرفیت ۲۰۰صندلی با عنوان «شهر قصه» در منطقۀ گلشهر مشهد به بهره‌برداری رسید، اما چند سال بعد مؤسسۀ انجمن سینمای جوان فروخته شد و پس از آن در مزایده‌‌ای به مالک خصوصی واگذار شد

زندگی در دل حرم
دربارۀ مدرسۀ خیراتخان که سال‌هاست به شکل دیگری پذیرای طلاب است؛

زندگی در دل حرم

امروز و در یک نگاه همه‌اش «حرم» است. درگذشته اما هر کدام از این بناهای هضم شده در دل بیوتات حرم، اسم و موقعیت خاص خودشان را داشتند و می‌شد نشانشان داد؛ می‌شد گفت اینجا مدرسۀ میرزاجعفر است، اینجا مدرسۀ دو درب و آنجا مدرسۀ خیراتخان.

موزه یا نمایشگاهی از عکس‌های مرمتی؟
مرمت کاروانسرای رباط همچنان بلاتکلیف مانده و برنامه‌ای برای رونق موزه زائر از سوی اداره کل میراث فرهنگی استان وجود ندارد؛

موزه یا نمایشگاهی از عکس‌های مرمتی؟

با قدم گذاشتن در رباط، ناخواسته سوار بر قطار تاریخ می‌شویم به طوری که هم‌زمان با ورود به صحن تابستانی که جلویی‌ترین قسمت بناست، از زمان حال به گذشته و دورۀ قاجار برمی‌گردیم.