انـرژی پــَــر

اگر کمی حواسمان را جمع کنیم می‌توانیم از هدر رفتن انرژی در خانه‌هایمان جلوگیری کنیم؛


انـرژی پــَــر

ما خیلی اسراف می‌کنیم، اسراف کردن را دوست داریم، اصلا حواسمان نیست ممکن است روزی همه این انرژی‌ها تمام بشود و برای آینده هیچ نماند.


خانه و آشپزخانه

خانه و آشپزخانه

«مردم چی می‌گن؟ نمی‌گن پدر و مادرش نداشتند چند تا تیکه ظرف و کاسه برای تک دخترشون بخرن؟ بعد از اون من چجوری سرمو تو فامیل بلند کنم؟...»

اسمت چیه؟

اسمت چیه؟

شاید اگر قرار بود ده سال پیش مطلبی درباره نام‌گذاری فرزندان در روزنامه بنویسم، برایم سوژه‌ای عادی بود مثل خیلی از سوژه‌های دیگر اما امروز اصلا این‌طور نیست.

تلــــخی قـنـــــد

جلوی نقص عضو و دردهای خطرناک پس از دیابت را بگیرید؛


تلــــخی قـنـــــد

سری که به درمانگاه‌های دیابت بزنید، می‌بینید خیلی‌ها در صف انتظار نشسته‌اند و هرروز هم تعدادشان بیشتر می‌شود. اگر به دیابت نوع یک یعنی به شکل وراثتی آن مبتلا نیستید، نوع زندگی مدرن ما به ایجاد این بیماری دامن می‌زند.


سرما نخوردگی!

سرما نخوردگی!

کافی است تا نگاهی به اطرافیان خودتان بیندازید تا متوجه شوید که چگونه هر روز بر تعداد بی‌حال‌ها و دستمال به دستان اضافه می‌شود.

باشگاه خانگی

باشگاه خانگی

مشغله‌ کاریم زیاده، فاصله خونه تا باشگاه طولانیه، هزینه ثبت‌نام و خرید تجهیزات باشگاهی سرسام‌آوره، ان‌شاءا... همین ترم رو پاس کنم، منتظرم یکم کارام رو غلتک بیفته، ان‌شاءا... از همین شنبه و...»؛ تا دلتان بخواهد بهانه‌های جورواجور برای اختصاص دادن ۱۵‌دقیقه وقت به خودمان.

کَن یو اِسپیک خارجی؟

اندیشمندی می‌گفت کسی که دو زبان یاد دارد، دو نفر است؛


کَن یو اِسپیک خارجی؟

چرا باید یک زبان خارجی یاد گرفت؟ دلایل مختلفی برای این کار وجود دارد و به همین دلیل اینکه بدانید هدفتان از یادگیری زبان خارجی چیست بسیار حائز اهمیت است.


دو دو تا چار تا

دو دو تا چار تا

چند هفته‌ای می‌شود که در رسانه‌ها مدام صحبت از سرشماری است؛ هشتمین سرشماری عمومی نفوس و مسکن.

لباس مامان‌باف

لباس مامان‌باف

سوز اول پاییز که می‌آید همه را سرماخورده و خانه‌نشین می‌کند، هر چند زیر پتو خوابیدن و مدرسه نرفتن اتفاق خوشایندی برای بچه‌هاست اما هر‌طور که حساب کنید سرماخوردگی همه را از کار و زندگی می‌اندازد،

توپ خونه

زن و شوهر دعوا کنند اما به فکر راه‌حل‌های آن نیز باشند؛


توپ خونه

ارتباط من و همسرم در چه وضعیتی است؟ این سوالی اساسی است که هر جوانی در آستانه ازدواج مصمم به یافتن پاسخ آن است؛ گرچه پاسخ‌گویی به آن بعد از ازدواج هم اهمیت دارد. جالب است که بدانیم جواب شرع، عقل، علم و عرف به این سوال یکسان و یک کلمه یعنی «کفو همدیگر بودن» است.


خانه ما

خانه ما

با همه توان و انرژی ای که دارید تلاش می‌کنید امکانات خوبی برای رفاه خانواده‌تان فراهم کنید، از خواسته‌های خود و همسرتان می‌گذرید تا به بچه‌ها سخت نگذرد و فقط آرزو دارید آن‌ها در این شرایط تقریبا مناسب، خوب درس بخوانند و پیشرفت کنند اما ...

سن تلفن همراه داشتن!

سن تلفن همراه داشتن!

براساس نتایج مطالعات انجام شده از سوی یک موسسه کانادایی بیش از ٨۵‌درصد از دانش‌آموزان کلاس چهارم تلفن همراه دارند. درصد دانش‌آموزانی که تلفن دارند در کلاس یازدهم دبیرستان به ٨۵‌درصد می‌رسد. ولی برخی کوکان ٨‌ساله نیز تلفن شخصی خودشان را دارند و اغلب تلفن‌هایشان را با خود به کلاس درس می‌برند.

روز واقعه

گاهی فاصله میان بهشت و جهنم خیلی کمتر از آن چیزی است که فکرش را می‌کنید؛


روز واقعه

نگاهی خواهیم داشت به عواملی که دست به دست هم داد تا فرزند رسول خدا با بدعهدی مردم کوفه مواجه شوند.


روضه خانگی

روضه خانگی

خبر کوتاه است اما یک دنیا غصه دارد: محرم رسید. برای آمدن محرم لازم نیست تا حتما در و دیوار شهر را سیاه‌پوش شده ببینید، اگر یک بار فقط بو کنید می‌فهمید همه شهر را بوی سیب برداشته است.

أَنْتَ الَّذي غَفَرْتَ

أَنْتَ الَّذي غَفَرْتَ

امام صادق (ع) می‌فرمایند: «کسی که در ماه رمضان آمرزیده نشود تا رمضان آینده آمرزیده نمی‌‌شود مگر اینکه روز عرفه را درک کند»؛ عرفه روزی است که خدای مهربانی‌‌ها بار دیگر در لطف و بخشش خود را به روی بندگانش می‌گشاید و از آن‌ها می‌خواهد برای عبادت پیش او بیایند و همه خواستنی‌هایشان را بخواهند؛ چراکه او خداوند رحمت‌هاست و بندگانش را بیشتر از پدر و مادرهایشان دوست می‌دارد، این‌قدر مهربان است که نمی‌گذارد دستی خالی از درگاهش برگردند، راستش را بخواهید گاهی فکر می‌کنم عرفه و رمضان بهانه است برای خدایی که دوست دارد بندگانش را مورد لطف خود قرار دهد، لطف‌هایش تمامی ندارد و مهربان‌ترین مهربانان است.