ساعت سرگرمی چرا عید را بیکار در خانه و جلوی تلویزیون بگذرانید؟ بازی کنید!

ساعت سرگرمی

لحظه آخری برای کسانی که کارهای خانه تکانی‌شان را برای روزهای آخر سال گذاشته‌اند؛

لحظه آخری

سازش مسافرتی یکی از چیزهایی که می‌تواند سفری را خاطره‌انگیز کند یک همسفر خوب است؛

سازش مسافرتی

چهارشنبه‌ سوزی چگونه آخر سال خوش و ایمنی را برای همه رقم بزنیم؟

چهارشنبه‌ سوزی

من دیوانه نیستم

بعضی افراد برای فرار از مراجعه به روان‌شناس برای حل مشکلات می‌گوید؛

یکشنبه / ۸ اسفند ۹۵

من دیوانه نیستم

خیلی وقت‌ها به راحتی «بدنمان» را تمام و کمال به تیغ جراحان می‌سپاریم اما برای سپردن گوشه‌هایی کوچک از ذهن و روحمان به روان‌شناسان مقاومت می‌کنیم.

زرد قیمتی

خرید طلا به ظاهر ساده است اما کلی نکته فنی دارد که دانستن آن ها می تواند کلی شما را در راه معامله کمک کند. پس ما با همراه باشید؛

چهارشنبه / ۲۷ بهمن ۹۵

زرد قیمتی

یکی از چیزهایی است که پوشیدنش به عنوان زینت برای خانم‌ها مستحب است. از قدیم‌الایام بازارش سکه بوده و امروز هم که رکود خیمه‌ای سنگین بر تمام اقتصاد کشور زده است اما باز هم به نسبت سایر بازارها در حاشیه امن‌تری قرار دارد. زن‌ها به شدت آن را دوست دارند.

دوباره درس

برای کسانی که می‌خواهند بعد از سال‌ها بار دیگر ادامه تحصیل دهند؛

شنبه / ۲۳ بهمن ۹۵

دوباره درس

برخلاف آن‌هایی که از درس و مدرسه بیزار و فراری هستند و دیپلم و لیسانس را به‌زور گرفته‌اند، افراد زیادی در سنین میان‌سالی و بالاتر، مشغول درس خواندن هستند، کسانی که به قول معروف، فیلشان یاد هندوستان کرده‌است.

افکار منو بافتی؟

تماشای فیلم و سریال را بر خلاف ظاهر ساده اش، باید حسابی جدی گرفت؛

یکشنبه / ۱۷ بهمن ۹۵

افکار منو بافتی؟

با اندکی دقت در زندگی روزانه افراد می‌توان به نقش فیلم در سلیقه‌سازی و پرورش افکار عمومی پی برد و دریافت که از این راه اندیشه‌ها و سلیقه‌های نو در افراد شکل گرفته و ایجاد می‌شود و حتی در کردار و سلوک آنان نیز نمایان می‌شود. اینجاست که بیش از پیش به وظیفه خطیر هنرمندان و فیلم‌سازان در سازندگی یا سقوط فرهنگی ملل پی برده می‌شود‌.

پخ

گاهی اوقات رفتارهای نادرست والدین می‌تواند هراس را بیشتر در دل فرزندان بیاندازد و آن‌ها را ترسوتر از قبل کند؛

دوشنبه / ۱۱ بهمن ۹۵

پخ

با این‌ که زندگی برای کودکان سراسر لذت و تفریح است ولی چون به مرور زمان در مورد مکان و زمان آگاهی‌شان افزایش پیدا می‌کند ممکن است از چیزهای جدیدی که قبلا آن‌ها را ندیده یا تجربه نکرده‌‌اند، دچار هراس شوند.

خداحافظ رفیق

نگاهی به دوستی‌های دوران مجردی و دگرگونی‌های آن بعد از ازدواج؛

یکشنبه / ۳ بهمن ۹۵

خداحافظ رفیق

دقیقا یکی از دل‌مشغولی‌های خودم قبل از ازدواج موضوع دوستانم بود. تصوری که داشتم، این بود که با ازدواج، دیگر پیوند دوستان قدیمی گسسته می‌شود و باید تنهایی را تجربه کرد اما این‌چنین نشد.

غرور آفـرین

اگر کودکی خودخواه و متکبر دارید، از همین امروز به فکر اصلاح رفتارش باشید؛

چهارشنبه / ۲۹ دی ۹۵

غرور آفـرین

یک ربع بیست دقیقه‌ای می‌شد که توی کوکش رفته بودم. پنج سالی بیشتر نداشت. روی صندلی کنار مامانش نشسته بود. ظاهرش تومنی دو زار با بقیه بچه‌های دوروبرش توفیر داشت. هیچ بچه‌ای را دوروبر خودش راه نمی‌داد. در جواب به درخواست بچه‌ها برای هم‌بازی‌شدنش هم، لب‌های کوچکش را غنچه می‌کرد و با ناز توام با تکبر روبرمی‌گرداند و آن‌ها را پس می‌زد.

مشکوکم به تو!

گاهی به مزرعه زندگی شکی می‌افتد که تمام حاصل آن را به باد می‌دهد و تمام اندوخته‌‌هایتان را آتش می زند؛

سه شنبه / ۲۸ دی ۹۵

مشکوکم به تو!

اگر از همان ابتدای زندگی زناشویی شروع به کنترل همسرتان بکنید از ترس اینکه مبادا او روزی نسبت به شما غیرمتعهد شود، در واقع ناخودآگاه او را به سمت غیرمتعهد شدن سوق می‌دهید، یعنی آن‌قدر کنترل‌هایتان همسرتان را از شما دور می‌کند که ممکن است به سمت غیرمتعهد شدن هم برود.

کپی برابر اصل

همه ما دوست داریم که بتوانیم الگوی مناسبی برای فرزندان خود باشیم؛

دوشنبه / ۲۷ دی ۹۵

کپی برابر اصل

آیا تا‌به‌حال توجه کرده‌اید که وقتی بزرگ شده‌اید بسیاری از خصوصیات، عادت‌ها و عقاید والدینتان را دارید. خوب علتش این است که والدین شما، اولین و مهم‌ترین الگویتان بوده‌اند و اکنون شما برای فرزندانتان مهم‌ترین الگو هستید.

ت مثل تمرکز

با وجود موبایل و تبلت، حالا روزهای امتحان خیلی سخت‌تر می‌گذرد؛

جمعه / ۱۷ دی ۹۵

ت مثل تمرکز

زمانی که ورود تکنولوژی نوظهوری به نام تلفن همراه و اینترنت در ایران شکل گرفت، کمتر کسی حدس می‌زد که به این سرعت و در عرض کمتر از ۲۰‌سال به عنوان یکی از ابزار اساسی در زندگی هر ایرانی جایگاهی مهم پیدا کند؛ طوری که همه زندگی و برنامه‌ها و مناسبت‌ها را زیر سایه خودش پنهان کند.

زندگی شیرین می‌شود

اگر فرزند معلولی دارید و به لحاظ روحی هنوز با این مسئله کنار نیامده‌اید، خواندن این مطلب را به شما توصیه می‌کنیم؛

دوشنبه / ۲۲ آذر ۹۵

زندگی شیرین می‌شود

احساس گناه و خجالت، نگرانی از آینده مبهم، دست‌و‌پنجه نرم‌کردن با مشکلات و کم‌آوردن دربرابر هزینه‌های جاری، تنها بخشی از این دغدغه‌هاست که نمی‌گذارد این والدین دست‌کم در چندسال اول، شیرینی زندگی را احساس کنند.

خانه بخت کجاست؟

بالاخره شاهزاده رویاها روزی سوار بر اسب خواهد رسید، از همین الان باید به فکر بود تا بتوانید کدبانو خوبی باشید؛

شنبه / ۲۰ آذر ۹۵

خانه بخت کجاست؟

ظریفی به دوشیزگان نصیحت می‌کرد اگر روزی از کار با وای‌فای، وایرلس و وایمکس فارغ شدید، کمی هم کار با وایتکس را یاد بگیرید که آن بیشتر به کارتان خواهد آمد.

بلاتکلیف

یکی از دغدغه‌های والدین، شانه خالی کردن بچه‌ها برای انجام مشق‌های مدرسه در خانه است؛

سه شنبه / ۱۶ آذر ۹۵

بلاتکلیف

در خانه یکی از دوستان که دو تا بچه مدرسه‌ای زندگی می‌کنند یکی از دغدغه‌های همیشگی پدر و مادرشان مشق نوشتن بچه‌هاست. چند سال است که این مشکل را دارند و به هر دری هم که می‌زنند جوابی نمی‌گیرند.