سمائی در آسمان گفتگو با خانواده و هم‌رزمان سردار شهید مدافع حرم غلامرضا سمائی؛

سمائی در آسمان

عشق است و آتش و دود ایستگاه۹ شهدا در محله عسکریه ، نامش را از فداکاری ۴شهید آتش‌نشان گرفته است؛

عشق است و آتش و دود

ترافیک قهرمان در خانواده باقری یک شهید، یک مفقودالاثر و ۴قهرمان کشوری در خانواده شهیدباقری؛

ترافیک قهرمان در خانواده باقری

کلید بهشت بر گردن زنان چچنی! گفتگو با جانباز ۱۹ساله مدافع حرم محله وحید که درحال آماده‌شدن برای اعزام مجدد به سوریه است؛

کلید بهشت بر گردن زنان چچنی!

بابابرقـی

گفتگو با مخترع حوزه صنعت برق ساکن بولوار قرنی؛

جمعه / ۱۴ آبان ۹۵

بابابرقـی

صنعت برق، حوزه‌های متنوع و متفاوت و بسترهای مناسبی برای تفکر، تأمل و ایده‌پردازی و تولید دارد اما کمتر کسی است که عاشقانه و دلسوزانه در این راه قدم بگذارد و از جان و مال و همه سرمایه‌اش بگذرد تا فکرها را از ذهن به عمل تبدیل کند.

۶۲سال ارادت

روضه‌ خانگی «حسینیه شهید طالبیان» را مردم مشهد به‌خوبی می‌شناسند؛

جمعه / ۱۴ آبان ۹۵

۶۲سال ارادت

آرزوی کودکی ۱۲ساله که پای سماور مسجد ترک‌ها چایی می‌ریزد و در روزهای محرم، خدمت خادمان حسین(ع)، دل و دینش را می‌برد. دل و دینش را می‌برد آن‌جا که تصور می‌کند خودش بتواند روزی خدمت‌گذار مراسم مولایش باشد.

رد پای خدا در خیابان صاحب‌الزمان(عج)

مجموعه «خانه فرزندان شکوفه‌های اخروی» پذیرای دخترکان بی‌سرپرست است؛

جمعه / ۱۴ آبان ۹۵

رد پای خدا در خیابان صاحب‌الزمان(عج)

خانه‌ای شاد و رو به آفتاب در خیابان صاحب‌الزمان(عج). «خانه فرزندان شکوفه‌های اخروی.» خانه‌ای که از اردیبهشت ماه پذیرای ۱۰دخترک بی‌سرپرست شده است.

اینجا باران عشق می‌بارد

ساعتی با گروه خیریه دانشجویی باران که هوای کودکان بی‌سرپرست و بدسرپرست را دارند؛

چهارشنبه / ۱۲ آبان ۹۵

اینجا باران عشق می‌بارد

به کلمه «باران» فکر می‌کنم. تمام طول مسیر تا رسیدن به دانشگاه سجاد در بلوار جلال آل احمد. فکر می‌کنم به بار مثبت و حسی خوب که از این کلمه می‌آید؛ باران است و طراوت، باران است سرسبزی، باران است و حیات، باران است و خیر و برکت، رزق و روزی.

گمرک فراموش‌شده شهر

گشت‌وگذاری در خاطرات کاروان‌سرای عباسقلی‌خان و سرایدار قدیمی آن؛

چهارشنبه / ۱۲ آبان ۹۵

گمرک فراموش‌شده شهر

کوچه‌ها و محلات اطراف حرم پر از خاطراتی است که فقط‌ کسانی که دیروز‌ آن‌ها را زیر پا نهاده‌اند، می‌توانند روایت‌کننده‌اش باشند. ‌همین است که‌‌ با شنیدن نام کوچه‌ سرحوضو، کاروان‌سرای عباسقلی‌خان، کوچه چراغ‌برق و... خاطراتی ناب و شنیدنی برای بسیاری از قدیمی‌های ثامن زنده می‌شود؛ خاطراتی که اگر ثبت‌وضبط نشود، به‌مرور و با رفتن قدیمی‌ها، در گذر زمان محو می‌شود.

تنها صداست که می‌ماند

گفتگو با مدیردوبلاژ تنها ویدئو‌رسانه خارج از پایتخت در کل کشور؛

سه شنبه / ۱۱ آبان ۹۵

تنها صداست که می‌ماند

اوایل‌ سال۱۹۳۱م‌ (۱۳۰۹ش‌) برای ‌ناطق‌‌کردن‌ فیلم‌های‌ صامت‌، هنر دوبلاژ به‌وجود آمد. اولین‌ کشوری که‌ در این‌ راه‌ پیشگام‌ شد، فرانسه‌ و سپس‌ ایتالیا و انگلستان‌ بودند که‌ از دوبله برای‌ فیلم‌هایشان‌ استفاده‌ کردند. این‌ هنر ۱۵سال بعد به‌ ایران‌ رسید.

تلخِ شیرین

گفتگو با بانوی محله رازی که به خاطر مبتلاشدن به بیماری سخت، به معجزه قرآن پناه برد و حافظ شد؛

سه شنبه / ۱۱ آبان ۹۵

تلخِ شیرین

گرچه از عمق دل می‌گوید: «شش ماه درحالی‌که شرایط جسمی‌ بدی داشتم و شیمی‌درمانی می‌شدم، به حفظ قرآن روی آوردم و این کار باعث شد که دردهایم از یادم برود.» اما بازهم نمی‌توان آن‌طورکه بایدوشاید، پی به آن اتفاق معنوی و زیبایی برد که بین او و خدایش افتاده است.

نگارگر کتیبه دل

گفتگو با حمید قربانپورهنرمند محله امام خمینی(ره) به بهانه اثر هنری- آیینی متفاوتش؛

دوشنبه / ۱۰ آبان ۹۵

نگارگر کتیبه دل

«اصلا حسین جنس غمش فرق می‌کند» و همین است که وقتی محرم می‌رسد، هر‌کسی دوست دارد به‌قدر وسعش به دمی یا درمی یا قلمی یا قدمی در این بزم عزای پرشکوه و عظیم سهیم باشد و نامش را در صحیفه برپاداران سوگ «خون‌خدا» جاودانه کند.

در آرزوی هوای پاک

فعال طرح «سه‌شنبه‌های بدون خودرو» از دغدغه این روزهایش می‌گوید؛

دوشنبه / ۱۰ آبان ۹۵

در آرزوی هوای پاک

یکی از شهروندان خوش‌مشرب محله کوشش است؛ اهل سرسبزی و هوای پاک. خودش پیش‌قدم تامین هوای پاک مشهد شده است و خانواده‌‌اش از نخستین همراهانش در این راه هستند.

شهید حلبچه

روایتی از سرباز شهید قاسم شارد در گفتگو با مادرش؛

دوشنبه / ۱۰ آبان ۹۵

شهید حلبچه

حکایت، روایت دو برادر هم‌رزم است که در شهر حلبچه، شیمیایی می‌شوند. گازهای سمی و شیمیایی، توفیق شهادت را نصیب «قاسم شارد» و افتخار جانبازی را برای برادر دیگرش «رمضان» به ارمغان می‌آورد.

زنان نان‌آور

حدود ۳۰۰نفر از بانوان بی‌سرپرست و بدسرپرست محله گلشهر دورهم جمع شده‌اند تا هنر دوزندگی را فرابگیرند؛

یکشنبه / ۹ آبان ۹۵

زنان نان‌آور

برپایه آمارهای مندرج جمعیتی در منطقه ما، تعداد زنان سرپرست خانوار در ناحیه۲، به ۲هزارو۷۹۸نفر می‌رسد که با احتساب جمعیت مهاجرِ درشمارنیامده، بی‌شک این رقم افزایش پیدا می‌کند.

در بند کشیدن دیو سپید

محمد رشیدی، کوهنورد منطقه ما از تجربه‌ صعودش به دماوند می‌گوید؛

یکشنبه / ۹ آبان ۹۵

در بند کشیدن دیو سپید

پای علاقه که درمیان باشد، حتی اگر بلدِ کار نباشید، باز پایتان به رفتن و ادامه دادن قرص می‌شود. معجزهِ علاقه را محمد رشیدی، کوهنورد سی‌وشش‌ساله منطقه ما خوب می‌داند؛ چون خودش هم در زمره افراد جسور و توانمندی قرار می‌گیرد که تنها به صرف داشتن علاقه، توانسته است یکی از ناممکن‌ها را ممکن کند.

در خـم کوچه عـاشقی

شمیم هفت شهید هنوز هم در امیرآباد۳۶ می‌پیچد؛

یکشنبه / ۹ آبان ۹۵

در خـم کوچه عـاشقی

خیلی وقت‌ها که راحت از کوچه‌ها می‌گذریم، شاید فکرش را هم نکنیم آن کوچه ممکن است یادآور خاطراتی برای اهالی‌اش باشد. شاید خاطره مشترک بسیاری از کوچه‌ها رفتن جوان‌ها به جبهه و بازگشتن آن‌ها روی دوش مردم باشد. خاطره‌ای ماندگار که برای برخی کوچه‌ها حال و هوای دیگری دارد؛ مثل امیرآباد‌۳۶ که خاطره هفت شهید را در سینه دارد.