شورش شهرت آیا فرزند شما هم با آرزوی مشهورشدن، سر روی بالش می‌گذارد؟

شورش شهرت

ایمن ببینیـد فن‌آوری با زندگی روزمرۀ ما آمیخته شده است اما آیا نکات ایمنی کار با آن‌ها‌ را هم بلدیم؟

ایمن ببینیـد

صنعتی یا سنـتی؟ چه‌قدر دربارۀ کم‌وکیف چاشنی‌های تزریقی به سفره‌های ایرانی اطلاعات دارید؟

صنعتی یا سنـتی؟

چشم‌انداز زندگی از پنجره دین

ساعت سبک زندگی‌تان را با الگوهای دینی تنظیم کنید؛

دوشنبه / ۵ مرداد ۹۴

چشم‌انداز زندگی از پنجره دین

درهرصورت رسیدن به اهداف یا همان قله‌های افتخار مستلزم راه و روشی است، در غیر این صورت زندگی بی‌معنا و پوچ خواهد بود.حجت‌الاسلام محمد زمانی، پژوهشگر و مدرس حوزه علمیه در این خصوص با نگاه به چند بخش از زندگی با نگاه ویژه دینی بیشتر توضیح می‌دهد.

روابط جنسی زودهنگام کودکان را دریابید/ کودکانی که به بلوغ می رسند!

رشد عقلانی و زندگی دیجیتالی کودکان

شنبه / ۳ مرداد ۹۴

روابط جنسی زودهنگام کودکان را دریابید/ کودکانی که به بلوغ می رسند!

نوجوانانی که تعاملات اجتماعی را در پس ارتباطات مجازی شان پیگیری می کنند، حرفی برای زدن با عمو و عمه، دایی و خاله، پدربزرگ و مادربزرگ ندارند. همه فضای حرف هایشان با همسن و سال ها فقط مهارت ها و موفقیت های فضای دیجیتال است.

سفر، کارگاه درمانی خانواده

گذراندن اوقات فراغت والدین و فرزندان باهم آثار روانی فراوانی دارد؛

شنبه / ۳ مرداد ۹۴

سفر، کارگاه درمانی خانواده

هوا که سرد می‌شود به‌خصوص اگر فرزند کوچک یا دانش‌آموز در خانه باشد، خیلی از خانواده‌ها خانه‌نشین می‌شوند و دیگر تفریحی ندارند؛ اما تابستان قضیه‌اش فرق می‌کند. هرچند که به اعتقاد کارشناسان حوزه خانواده هیچ روزی از ایام سال حتی در روزهای برفی و بارانی برای گردش و تفریح کردن منعی وجود ندارد؛ اما برای تابستان دیگر هیچ بهانه‌ای باقی نمی‌ماند.

پرسـتار در خانـه

یادآوری نکاتی که کمک می‌کند یک مراقب خوب برای فرزندتان انتخاب کنید؛

شنبه / ۳ مرداد ۹۴

پرسـتار در خانـه

پای درد و دل‌های مادران جوان که می‌نشینیم از دردسرهای کسانی که به خانه‌شان آمدند تا از کودکشان نگه‌داری کنند؛ اما بعد با کلی حرف‌وحدیث از آنجا رفتند، زیاد می‌شنویم.

پوشش کوشش؟

درباره آنچه این روزها می‌پوشیم اما اثری از اعتقاداتمان در آن نیست؛

چهارشنبه / ۳۱ تیر ۹۴

پوشش کوشش؟

سری به مغازه‌های مانتوفروشی می‌زنم؛ اما اثری از آنچه در ذهن دارم پیدا نمی‌کنم. کاملا مشخص است که لباس‌ها و مدل‌ها فقط مربوط به یک ذائقه و قشر خاص است که بسیاری از افراد عادی جامعه آن را نمی‌پسندند. بعضی از مانتوها آن‌قدر کوتاه هستند که به‌راحتی می‌توان آن‌ها را بلوز پنداشت.

بی‌خطر اما با خاطره سفر کنید

به بهانه آغاز مسافرت‌های تابستانی

سه شنبه / ۳۰ تیر ۹۴

بی‌خطر اما با خاطره سفر کنید

بعد از یک ماه روزه‌داری و گرمای طاقت‌فرسای تابستان، سفر به مناطق خوش‌آب‌وهوا می‌تواند لحظه‌های خوب و دل‌چسبی را برای همه اعضای خانواده رقم بزند. با نزدیک‌شدن به ماه‌های پایانی تابستان بیشتر مردم درصدد هستند که برنامه‌ریزی خوبی برای رفتن به سفری هرچند کوتاه‌مدت را داشته باشند تا بتوانند با انرژی بیشتری به کار خود بپردازند.

جام زندگی را روی دست بگیرید

چند راهکاری که باید برای اصلاح سبک زندگی بیاموزیم؛

دوشنبه / ۲۹ تیر ۹۴

جام زندگی را روی دست بگیرید

این انسان وقتی هویت و ظرفیت و توان خود را ببیند، با همه قدرت برای برترشدن و زندگی بهتر تلاش می‌کند و همه خوبی‌ها را در گنجینه رفتار و گفتارش ثبت می‌کند.

برای ثواب کباب نشوید

بررسی خطرات مصرف قرص‌های ضد‌بارداری در ماه رمضان

دوشنبه / ۲۲ تیر ۹۴

برای ثواب کباب نشوید

مصرف خودسرانه قرص‌های‌ ضد بارداری در ماه مبارک رمضان به‌منظور جلوگیری از عادت ماهیانه و افزایش مدت روزه‌‌داری باعث شده است که خطر انعقادپذیری خون در بین این مصرف‌کنندگان بالا رود.

عقیقه؛ اولین مهمانی تولد

یکشنبه / ۲۱ تیر ۹۴

عقیقه؛ اولین مهمانی تولد

قدیم‌‌ترها، منظورم وقتی است که هنوز خانواده‌ها برای باهم بودن بیشتر، دنبال بهانه‌ می‌گشتند، درکنار کلی رسوم قشنگ، سنت زیبایی هم به اسم عقیقه بود، یعنی وقتی بچه‌ای به‌ دنیا می‌آمد، همان روزهای اول، خونی می‌کردند و کل فک و فامیل و آشنا را هم دعوت می‌کردند.میهمان‌ها هم به اندازه رابطه نسبی و سببی‌ که با نوگل تازه از راه رسیده داشتند، از خجالت میزبان درمی‌آمدند.

کی گفته: فرزند کمتر، زندگی بهتر!

در آستانه ٢٠ تیرماه روز جهانی جمعیت:

شنبه / ۲۰ تیر ۹۴

کی گفته: فرزند کمتر، زندگی بهتر!

دلایل کاهش جمعیت تنها سیاست‌های کنترل جمعیت نیست و نمی‌توان کاهش باروری را یک عامل دانست، می‌گوید: در حال حاضر تغییرات جمعیتی تنها تحت تاثیر کنترل جمعیت نیست و دلایل بسیاری از جمله تحصیل بانوان، اشتغال بانوان، عوامل اقتصادی، سن ازدواج، سن جامعه‌پذیری، تغییر سبک زندگی، زندگی مجردی دختر و پسران و خروج از خانه قبل از زندگی مشترک، استقلال بانوان، مدرنیته، تغییرات اجتماعی و فرهنگی و... ازجمله عواملی دانست که سبب شده است جوانان دیر ازدواج کنند در نتیجه دیرتر پدر و مادر شوند.

عدالت؛ حقی که با مساوی بودن تفاوت دارد

به مناسبت سالروز شهادت پیشوایی که اسوه عدالت در زندگی است

سه شنبه / ۱۶ تیر ۹۴

عدالت؛ حقی که با مساوی بودن تفاوت دارد

دغدغه خانواده‌های امروزی تمامی ندارد. انگار این کلاف درهم تنیده فاصله زیادی تا رسیدن به آسایش و آرامش دارد. به‌قدری گره‌های این کلاف کور شده‌اند که یادمان رفته اول باید الویت‌بندی در مسائل زندگی انجام دهیم و دوم آنکه اگر می‌خواهیم در زندگی موفق باشیم به ریشه‌های خانواده توجه کنیم.

مانور تجمل   درسفره‌های افطار

سنت حسنه‌ای که این روزها تبدیل به میدان رقابت شده!

دوشنبه / ۱۵ تیر ۹۴

مانور تجمل  درسفره‌های افطار

این روزها تجمل‌گرایی، رفاه‌زدگی و گرایش افراطی به ظواهر به عنوان یکی از آفت‌های سفره‌های افطار تبدیل شده است. در‌حالی‌که صله‌رحم و دید و بازدید یکی از سنت‌های خوب مسلمانان است که هم‌زمان با ماه رمضان رنگ و بوی معنوی به خود می‌گیرد و افطاری دادن به روزه‌داران تبدیل می‌شود.

بر ترس روزهای سالمند شدن غلبه کنید؛ پیری را در جوانی بسازید

یکشنبه / ۱۴ تیر ۹۴

بر ترس روزهای سالمند شدن غلبه کنید؛ پیری را در جوانی بسازید

باید درباره موضوع پیر شدن منطقی برخورد کرد؛ چراکه روندی است طبیعی و نباید نسبت به آن حساسیت نشان داد.