مثل آب خوردن خوردن آب آن‌قدرها هم که فکر می‌کنید ساده نیست و این‌روزها بر سر تهیۀ آب سالم و باکیفیت سؤال‌های زیادی مطرح شده است؛

مثل آب خوردن

میـدان تحـقیـقات اگر مراحل اولیۀ خواستگاری را به‌خوبی پشت سر گذاشته‌اید، حتماً این مطلب را بخوانید؛

میـدان تحـقیـقات

بگو چییـیـیز چقدر دربار‌ۀ خواص و مضرات مصرف پنیر و انواع متنوع آن در بازار اطلاعات دارید؟

بگو چییـیـیز

ماساژور شــو! آیا می‌دانستید ماساژدادن می‌تواند به یک شغل نان‌وآبدار برای شما تبدیل شود؟

ماساژور شــو!

اول مادر و همسر هستم، بعد مدیر آژانس

علاقه بانوی محله بهارستان به رانندگی، موجب راه اندازی آژانس بانوان شد

سه شنبه / ۱۷ شهریور ۹۴

اول مادر و همسر هستم، بعد مدیر آژانس

30سال بیشتر ندارد و حدود 10سال از گرفتن گواهی‌نامه رانندگی‌اش می‌گذرد. به قدری به رانندگی علاقه داشت که قبل از گذراندن دوره آموزش رانندگی، این مهارت را آموخته بود. کم‌کم این علاقه، او را به سمت راه‌اندازی شغلی کشاند به نام رانندگی و در حال حاضر مدیریت آژانس بانوان را در خیابان سپاه به‌عهده دارد.

غصه و غم پیرت می‌کند

هزاران راه برای شاد‌بودن در سالمندی و دوری از افسردگی؛

سه شنبه / ۱۷ شهریور ۹۴

غصه و غم پیرت می‌کند

سمیرا منشادی- این دیگر برای همه ما به عادت تبدیل شده، زمانی که میهمانی یا مراسمی دعوت هستیم پدربزرگ و مادر‌بزرگ‌هایمان به بهانه اینکه سرشان درد می‌کند، حوصله شلوغی و سر‌و‌صدا را ندارند، پیر هستند و اسباب مزاحمت دیگران و اینکه بیمارند شرکت نکنند.

وقتی کودکتان خطا می‌کند

روش‌هایی برای برخورد با کودکان متخلف

دوشنبه / ۱۶ شهریور ۹۴

وقتی کودکتان خطا می‌کند

مریم لاری- یکی از آن روزهای وحشتناکی را در نظر بگیرید که ترفندهایتان که به‌طور‌معمول برای آرام‌کردن کودکتان به‌کار می‌برید، بی‌اثر است و کودک ِ نوپای شما هر آتشی که دلش می‌خواهد، می‌سوزاند و هر چه به او می‌گویید: «بسه دیگه! مگه نمی‌گم نکن!»، گوشش بدهکار نیست.

لازانیای لقمه

پنجشنبه / ۱۲ شهریور ۹۴

لازانیای لقمه

پاستا شامل مواد معدنی، ویتامین و پروتئین بوده و جزو کربوهیدرات‌ها به شمار می‌رود. پاستا انرژی زیادی داشته و مانند گوشت قرمز محتوی پروتئین بوده اما چربی کمی دارد.

به سلامتی سالمندان

پدربزرگ ها و مادربزرگ ها سرمایه های اجتماعی اند، آن ها را فراموش نکنیم

پنجشنبه / ۱۲ شهریور ۹۴

به سلامتی سالمندان

از روابط دوستانه در زندگی نباید غافل بود، به‌ویژه اگر این روابط در دوران تنهایی و کهولت باشد، دورانی که سالمند دوست دارد فردی همراهش باشد که با او هم‌صحبت شود و اوقاتش را با او سپری کند. از‌این‌رو سالمندان با حضور در پارک و مکان‌های عمومی سعی دارند اوقات خود را در تعامل با دیگران سپری کنند. این حضور و با هم بودن و تبادل تجربیات حس خوبی است که سالمند از آن زندگی می‌گیرد.

فرزند+ زندگی= فرزند‌خواندگی

همه‌چیز درباره فرزند خواندگی؛ از نحوه پذیرش فرزند‌ تا شیوه‌های ایجاد محرمیت

چهارشنبه / ۱۱ شهریور ۹۴

فرزند+ زندگی= فرزند‌خواندگی

هرچند که به ظاهر نشان می‌داد، بعد این همه سال با موضوع کنار آمده ولی درعمق وجودش، پذیرش این مسئله هنوز برایش سخت بود تا اینکه به‌قول خودش، همین ماه پیش، مرکز ناباروری هم آب پاکی را روی دستش ریخت و همان کور‌سوی امیدش خاموش شد.

برای استقبال از فرزند دلبندتان برنامه‌ریزی  دینی کنید

تولد یک پروانه

دوشنبه / ۹ شهریور ۹۴

برای استقبال از فرزند دلبندتان برنامه‌ریزی دینی کنید

زنان باردار دوران قبل از بارداری، پس از زایمان و شیردهی را می‌گذرانند که مهم‌ترین توصیه این است که در هر دوره‌ای که هستند از یاد خدا غافل نشوند و همیشه با وضو باشند؛ زیرا قلبشان آرام می‌شود و به یقین در جنین و نوزادشان تاثیر بسیار خوبی خواهد داشت. این آرامش داشتن چه از نظر علمی و چه از نظر دینی تایید شده است.

مشاوره ؛ لوکس یا کاربردی؟

تاثیر مشاوره قبل از ازدواج بعد از آغاز زندگی مشترک مشخص می‌شود؛

یکشنبه / ۸ شهریور ۹۴

مشاوره ؛ لوکس یا کاربردی؟

شاید بارها این جمله را شنیده باشید که می‌گویند «ازدواج هندوانه در بسته است» و تا زمانی که ٢ نفر با هم زیر یک سقف زندگی نکنند، نمی‌توانند به شناخت درستی از یکدیگر برسند. شاید این جمله در نگاه اول درست به نظر برسد؛ ولی حقیقت جز این است و نباید با در نظر گرفتن این جمله، چشم بسته عمل کرد و شناخت دقیق فرد مورد نظر را به بعد از ازدواج موکول کرد.

پشت میز نشینی از دور خوش است!

درباره شغلی که همه آرزویش را دارند اما بی‌دردسر نیست ( به مناسبت روز کارمند)؛

چهارشنبه / ۴ شهریور ۹۴

پشت میز نشینی از دور خوش است!

این روزها خیلی از افرادی بیشتر از آنکه دنبال کار بگردند دنبال پارتی می‌گردند تا در اداره‌ای استخدام شوند

اندر احوالات احوال‌پرسی!

بایدها و نبایدهای «صله‌رحم» از نظر اسلام؛

سه شنبه / ۳ شهریور ۹۴

اندر احوالات احوال‌پرسی!

امروزه با وجود هزینه‌های سنگین زندگی و ایجاد فاصله‌ها و درگیرهای روزانه، میهمانی‌دادن‌ها کم‌رنگ شده و باید به دنبال مناسبتی بود تا شاید همه آن‌هایی که نام بردیم، گرد هم آیند و یک میهمانی خوب شکل بگیرد.

کتابخانه‌ به جای چایخانه‌

انگیزه‌های ١٩‌ساله انجمنی که به گرسنگی مغزها می‌اندیشد؛

دوشنبه / ۲ شهریور ۹۴

کتابخانه‌ به جای چایخانه‌

اتفاقات زیادی در زندگی من و شما ممکن است بیفتد و مسیر زندگی‌مان را تغییر بدهد یا شاید هم هیچ‌وقت فرصت تغییر و پیشرفت پیدا نکنیم. برای آدم‌های عادی که ایده خاصی در زندگی ندارند شاید همین بس که درس بخوانند یا کاری پیدا کنند، حتما این تنها کاری باشد که از دستشان برمی‌آید که تنها لطفشان سود مادی است که برای خودشان دارد. خیلی‌ها معنای زندگی‌کردن را فقط در همین رفت‌و‌آمدهای روزمره می‌بینند.

آمادگی برای شروع سال تحصیلی

مشکلات رفتاری و درسی فرزند خود را تا پایان تابستان پیگیری کنید ؛

شنبه / ۳۱ مرداد ۹۴

آمادگی برای شروع سال تحصیلی

دو ماه از تعطیلات تابستانی گذشت و فقط یک ماه برای تفریح و استراحت دانش‌آموزان باقی مانده است. معمولا کودکانی که به مدرسه می‌روند دوست دارند ایام تابستان را با خوابیدن تا ظهر، میهمانی و مسافرت بگذرانند؛ اما به این دلیل که در چشم برهم زدنی روز اول مهر از راه خواهد رسید و آغاز یک سال جدید آمادگی‌های جدیدی هم نیاز دارد، باید برای موفقیت بیشتر در سال تحصیلی در مدت باقی مانده فکری برداشت و کاری کرد.

باوسواس انتخاب کنید

صفر تا صد خرید جهیزیه از زبان آن‌هایی که چشم بازار را درآورده‌اند؛

چهارشنبه / ۲۸ مرداد ۹۴

باوسواس انتخاب کنید

امروز در بازار تهیه جهیزیه باید کفشی آهنی به پا کرد و پرسان‌پرسان بهترین کالا و ارزان‌ترینش را برای جهیزیه خرید تا هم خانه عروس را پرکند و هم فامیل شوهر را راضی نگه‌دارد. البته این همه کار در عین سادگی مانند شکستن شاخ غول سخت است.