خالی‌بندی یا دروغ؟ تفاوت دروغ‌گویی با خالی‌بندی در کودکان چیست؟

خالی‌بندی یا دروغ؟

کودک کم‌خون اگر کودک شما همیشه خسته و بی‌حال است این مطلب را بخوانید

کودک کم‌خون

حوله‌های کثیف آیا میزبان‌ لطیف انواع میکروب‌ها را می‌شناسید؟

حوله‌های کثیف

ضربه فنی معده دم‌نوش‌های طب سنتی کمک می‌کنند از این درد مزمن رها شوید

ضربه فنی معده

گلدان‌های قدیمی را زیباتر کنید

دوشنبه / ۹ آذر ۹۴

گلدان‌های قدیمی را زیباتر کنید

سوگل موسوی- نگهداری انواع گیاهان در خانه نه‌فقط کاری پسندیده است که کلی هم فایده دارد؛ اما بیشتر گلدان‌های امروزی یا سفالی هستند یا پلاستیکی؛ صد البته گلدان‌های متفاوت با جنس دیگر و زیباتر هم در بازار وجود دارند که به دلیل قیمت بالا شاید خیلی‌ها از خرید آن صرف‌نظر کنند.

از صبوری والدین تا بازی و شوخی

چطور باید قدرت سخنوری کودک شیرخوار را بالا برد

پنجشنبه / ۵ آذر ۹۴

از صبوری والدین تا بازی و شوخی

محمد امین- «با، با، د، د... کودک ده ماهه با کمی مکث و کشیده کشیده این حرف‌ها را می‌گوید و مادرش بسیار ذوق می‌کند.» بیشتر والدین از زمان تولد نوزادشان لحظه‌ای را انتظار می‌کشند که فرزندشان آن‌ها را مامان و بابا صدا بزند و بتواند با زبان بچه‌گانه با آن‌ها صحبت کند و آن‌ها به شیرین زبانی‌هایش بخندند.

سایه سنگین خودخواهی بر سر روابط همسران

برای دوام و قوام زندگی مشترک مراقب این خصیصه در خودتان باشید

پنجشنبه / ۵ آذر ۹۴

سایه سنگین خودخواهی بر سر روابط همسران

سوگل موسوی- «روی حرفش نمی‌توانم حرفی بزنم. اگر مخالف باشم و بخواهم جوابم منفی را به او بگویم روزگارم سیاه است. او کوتاه آمدن دیگران در مقابل خواسته‌هایش را به حساب درست‌بودن کارهایش می‌گذارد و وظیفه من می‌داند که از حقم در برابر او کوتاه بیایم و...» اگر شما هم چنین رفتارهایی را در رابطه‌تان به همسرتان تجربه کرده‌اید یا می‌کنید باید به شما بگویم که همسرتان دچار خودخواهی در روابطش با شما شده است. اگر می‌خواهید بدانید که چگونه از این خودخواهی خلاص شوید در ادامه همرا‌همان باشید.

دانش‌آموزان باهوش اما ناتوان در یادگیری!

اهمیت تشخیص به موقع مشکلات یادگیری در کودکان

چهارشنبه / ۴ آذر ۹۴

دانش‌آموزان باهوش اما ناتوان در یادگیری!

تکتم جاوید- به عقیده بسیاری از روان‌شناسان، قبل از اینکه کودکی وارد مدرسه شود، بخشی از مشکلات رفتاری یا آموزشی خود را نشان نمی‌دهد. به همین سبب است که والدین از اعتراضات اولیای مدرسه درباره مشکلات فرزند خود تعجب می‌کنند زیرا تصور آنان از آموزش همان نکته‌هایی است که در مهدکودک یا خانه فرامی‌گرفتند و دررابطه با آن مشکلی نداشتند.

به بچه ها یاد بدهید همه افراد قابل اعتماد نیستند؛ رموز آموزش رازداری به کودکان

سه شنبه / ۳ آذر ۹۴

به بچه ها یاد بدهید همه افراد قابل اعتماد نیستند؛ رموز آموزش رازداری به کودکان

محمد امین- روان‌شناسان رازداری را مخفی‌کردن عمدی اطلاعات از دیگران تعریف کرده‌اند که دارای سه ویژگی اجتماعی، آگاهانه و فعالانه‌بودن است. رازداری پدیده‌ای اجتماعی است که به واسطه آن اطلاعات خاصی از عده‌ای از افراد پنهان می‌شود و تنها گروه خاصی از افراد می‌توانند از آن آگاه شوند. برخی افراد از دوران کودکی رازداران خوبی بوده‌اند و برخی دیگر فقط در همان دوران کودکی رازدار و در دوره بزرگسالی فاش‌کننده رازها هستند.

به‌صرف یک پرس کتاب

روش‌های خلاقانه برای کتاب‌خوانی را بشناسید و به‌کار بگیرید؛

یکشنبه / ۲۴ آبان ۹۴

به‌صرف یک پرس کتاب

چندسالی می‌شود که به ضرب و زور انتشار گاه و بی‌گاه آمار سرانه مطالعه در کشورمان و کلی بگیر‌و‌ببند کار تبلیغی و رسانه‌ای پاره‌وقت و بی‌وقت، دغدغه‌ای به اسم کتاب‌خوانی در بین مردم شکل گرفته که خدا را شکر خودش کلی کار فرهنگی است. هرچند که گزارش‌ها نشان می‌دهد؛ این دغدغه هم برای خیلی‌ها در حد همان دغدغه باقی‌مانده که صدالبته بِه از هیچی است.

ادای دِین والدین

بی‌شک احترام به پدر و مادر، موجب رشد انسان می‌شود؛

دوشنبه / ۴ آبان ۹۴

ادای دِین والدین

نگاهش که خسته می‌شود، کاری ندارد که چای لب‌سوزِ قندپهلو کنارش بگذاری یا یک لیوان آب یا قسمتی از انواع میوه‌ها؛ تنها چیزی که خستگی را از تن او بیرون می‌آورد، لبخند میوه‌های دلش است؛ آن دختر و پسری که با همه حال‌وهوای بچگی امروز در برابر چشمان پدر قدکشیده‌ و برای خودشان یک‌پا مرد و خانم شده‌اند.

فرشته‌هایی که تبدیل به پینوکیو می‌شوند

آموزش صداقت به کودکان سخت نیست؛

یکشنبه / ۳ آبان ۹۴

فرشته‌هایی که تبدیل به پینوکیو می‌شوند

این را بارها شنیده‌ایم که می‌گویند حرف راست را باید از بچه‌ها شنید. اما به نظرتان چرا این کودکان که مظهر پاکی و صداقت هستند با بزرگ شدنشان این خصلت خوب را از دست می‌دهند که گاه مجبور می‌شویم برای محک حرفشان به انواع روش‌ها متوسل شویم؟

راه اندازی صفحه «ریحانه» در اینستاگرام khamenei_ir

همزمان با روز خانواده صورت گرفت؛

دوشنبه / ۲۰ مهر ۹۴

راه اندازی صفحه «ریحانه» در اینستاگرام khamenei_ir

همزمان با روز خانواده صفحه «ریحانه» در اینستاگرام khamenei_ir راه اندازی شد.

بچه های «بچه ننه»!

حذف پدر از «تربیت کودک» نتایج منفی بسیاری به دنبال دارد؛

یکشنبه / ۱۹ مهر ۹۴

بچه های «بچه ننه»!

در ذهن تمامی ما این‌گونه جاافتاده که مهم‌ترین نقش تربیتی را مادران ایفا می‌کنند، البته نمی‌توان منکر اهمیت نقش مادران در تربیت کودک شد، ولی نباید به‌دلیل اهمیت بیش از حد نقش مادران از نقش پدران غافل شد.

بازنشسته از کار، نه از زندگی!

نکاتی که باید برای بعد از دوران پایان کارتان به آن‌ها دقت کنید؛

پنجشنبه / ۱۶ مهر ۹۴

بازنشسته از کار، نه از زندگی!

زندگی با همه تلاطمش، برای بازنشسته‌ها، یک تغییر برای ١٨٠درجه بر مدار ٣٠سال برنامه کاری یکنواخت است که ناگهان آن‌ها را از حرکت و تلاش به سکون وامی‌دارد. روزهای نخست درست مانند یک مرخصی چند روزه‌ است که باید به دنبال یک دنیا کار عقب افتاده و تلنبار شده بود.

جامعه پذیری در مهدکودک‌ها

با توجه به کم بودن جمعیت خانواده های امروزی برای رشد اجتماعی کودکان چه باید کرد؟

چهارشنبه / ۸ مهر ۹۴

جامعه پذیری در مهدکودک‌ها

سال‌های پیش از مدرسه بین سنین ۳ تا ۶سالگی را می‌توان از مهم‌ترین و حساس‌ترین مقطع سنی کودکان محسوب کرد که دیگر محیط خانه و آموزش والدین برای تربیت و اجتماعی کردن کودکان کافی نیست. در این سنین کودکان به یکسری توانمندی و تکامل می‌رسند که محیط خانه و آموزش‌های آن چیز جدیدی به کودکان نمی‌دهد.

خانم وزیری که ۷ فرزند دارد+تصاویر

پنجشنبه / ۲۶ شهریور ۹۴

خانم وزیری که ۷ فرزند دارد+تصاویر

وزیر دفاع آلمان که پیش از این وزیر امور جوانان و پیش‌تر عهده‌دار وزارت کار و امور اجتماعی این کشور اروپایی بوده، دارای ۷ فرزند است.