شورش شهرت آیا فرزند شما هم با آرزوی مشهورشدن، سر روی بالش می‌گذارد؟

شورش شهرت

ایمن ببینیـد فن‌آوری با زندگی روزمرۀ ما آمیخته شده است اما آیا نکات ایمنی کار با آن‌ها‌ را هم بلدیم؟

ایمن ببینیـد

صنعتی یا سنـتی؟ چه‌قدر دربارۀ کم‌وکیف چاشنی‌های تزریقی به سفره‌های ایرانی اطلاعات دارید؟

صنعتی یا سنـتی؟

به‌صرف یک پرس کتاب

روش‌های خلاقانه برای کتاب‌خوانی را بشناسید و به‌کار بگیرید؛

یکشنبه / ۲۴ آبان ۹۴

به‌صرف یک پرس کتاب

چندسالی می‌شود که به ضرب و زور انتشار گاه و بی‌گاه آمار سرانه مطالعه در کشورمان و کلی بگیر‌و‌ببند کار تبلیغی و رسانه‌ای پاره‌وقت و بی‌وقت، دغدغه‌ای به اسم کتاب‌خوانی در بین مردم شکل گرفته که خدا را شکر خودش کلی کار فرهنگی است. هرچند که گزارش‌ها نشان می‌دهد؛ این دغدغه هم برای خیلی‌ها در حد همان دغدغه باقی‌مانده که صدالبته بِه از هیچی است.

ادای دِین والدین

بی‌شک احترام به پدر و مادر، موجب رشد انسان می‌شود؛

دوشنبه / ۴ آبان ۹۴

ادای دِین والدین

نگاهش که خسته می‌شود، کاری ندارد که چای لب‌سوزِ قندپهلو کنارش بگذاری یا یک لیوان آب یا قسمتی از انواع میوه‌ها؛ تنها چیزی که خستگی را از تن او بیرون می‌آورد، لبخند میوه‌های دلش است؛ آن دختر و پسری که با همه حال‌وهوای بچگی امروز در برابر چشمان پدر قدکشیده‌ و برای خودشان یک‌پا مرد و خانم شده‌اند.

فرشته‌هایی که تبدیل به پینوکیو می‌شوند

آموزش صداقت به کودکان سخت نیست؛

یکشنبه / ۳ آبان ۹۴

فرشته‌هایی که تبدیل به پینوکیو می‌شوند

این را بارها شنیده‌ایم که می‌گویند حرف راست را باید از بچه‌ها شنید. اما به نظرتان چرا این کودکان که مظهر پاکی و صداقت هستند با بزرگ شدنشان این خصلت خوب را از دست می‌دهند که گاه مجبور می‌شویم برای محک حرفشان به انواع روش‌ها متوسل شویم؟

راه اندازی صفحه «ریحانه» در اینستاگرام khamenei_ir

همزمان با روز خانواده صورت گرفت؛

دوشنبه / ۲۰ مهر ۹۴

راه اندازی صفحه «ریحانه» در اینستاگرام khamenei_ir

همزمان با روز خانواده صفحه «ریحانه» در اینستاگرام khamenei_ir راه اندازی شد.

بچه های «بچه ننه»!

حذف پدر از «تربیت کودک» نتایج منفی بسیاری به دنبال دارد؛

یکشنبه / ۱۹ مهر ۹۴

بچه های «بچه ننه»!

در ذهن تمامی ما این‌گونه جاافتاده که مهم‌ترین نقش تربیتی را مادران ایفا می‌کنند، البته نمی‌توان منکر اهمیت نقش مادران در تربیت کودک شد، ولی نباید به‌دلیل اهمیت بیش از حد نقش مادران از نقش پدران غافل شد.

بازنشسته از کار، نه از زندگی!

نکاتی که باید برای بعد از دوران پایان کارتان به آن‌ها دقت کنید؛

پنجشنبه / ۱۶ مهر ۹۴

بازنشسته از کار، نه از زندگی!

زندگی با همه تلاطمش، برای بازنشسته‌ها، یک تغییر برای ١٨٠درجه بر مدار ٣٠سال برنامه کاری یکنواخت است که ناگهان آن‌ها را از حرکت و تلاش به سکون وامی‌دارد. روزهای نخست درست مانند یک مرخصی چند روزه‌ است که باید به دنبال یک دنیا کار عقب افتاده و تلنبار شده بود.

جامعه پذیری در مهدکودک‌ها

با توجه به کم بودن جمعیت خانواده های امروزی برای رشد اجتماعی کودکان چه باید کرد؟

چهارشنبه / ۸ مهر ۹۴

جامعه پذیری در مهدکودک‌ها

سال‌های پیش از مدرسه بین سنین ۳ تا ۶سالگی را می‌توان از مهم‌ترین و حساس‌ترین مقطع سنی کودکان محسوب کرد که دیگر محیط خانه و آموزش والدین برای تربیت و اجتماعی کردن کودکان کافی نیست. در این سنین کودکان به یکسری توانمندی و تکامل می‌رسند که محیط خانه و آموزش‌های آن چیز جدیدی به کودکان نمی‌دهد.

خانم وزیری که ۷ فرزند دارد+تصاویر

پنجشنبه / ۲۶ شهریور ۹۴

خانم وزیری که ۷ فرزند دارد+تصاویر

وزیر دفاع آلمان که پیش از این وزیر امور جوانان و پیش‌تر عهده‌دار وزارت کار و امور اجتماعی این کشور اروپایی بوده، دارای ۷ فرزند است.

بازیچه های پرخطر دنیای مدرن

توصیه های مرکز ماهر برای استفاده کودکان از تلفن  های همراه؛

چهارشنبه / ۲۵ شهریور ۹۴

بازیچه های پرخطر دنیای مدرن

امروزه استفاده از تلفن همراه در بین کودکان در حال افزایش است؛ به همین دلیل آموزش مناسب والدین به فرزندان خود در خصوص استفاده ایمن از تلفن همراه و کنترل‌کردن فعالیت‌های کودکان می‌تواند تا حدی با تهدیدات امنیتی مقابله کند. براین اساس مرکز مدیریت امداد و هماهنگی عملیات رخدادهای رایانه‌ای(ماهر) از والدین خواست تا هر زمان که فرزندانشان برای استفاده از تلفن هوشمند آماده بودند، به آن‌ها در خصوص ایمنی و مسئولیت‌پذیری آموزش‌های لازم را ارائه دهند.

تا «جوانی» دلی به دست آور!

با وسواس و سخت‌گیری بی مورد ،بهترین زمان ازدواج را از دست ندهید؛

سه شنبه / ۲۴ شهریور ۹۴

تا «جوانی» دلی به دست آور!

حمید محمدیان- هرچند با ورود دختران به دانشگاه و به دنبال آن عرصه‌های اجتماعی کار، خواسته‌ها شکل جدیدی به خود می‌گیرد ولی به‌هرحال خواستگاری رسمی و سنتی هنوز جای خودش را با چیزی عوض نکرده است.

میل به‌زندگی بی‌میلی به‌طلاق می آورد

اگر در آستانه طلاق هستید این عامل را هم در نظر بگیرید؛

یکشنبه / ۲۲ شهریور ۹۴

میل به‌زندگی بی‌میلی به‌طلاق می آورد

سمیرا منشادی- اختلاف و بگو‌مگو در بین تمام همسران امری طبیعی است و نمی‌توان همسرانی را در نظر گرفت که بدون مشکل و اختلاف باشند اما گاهی این اختلاف‌ها از حد نرمال خود خارج می‌شود و تبدیل به تعارضات و اختلافات شدید خانوادگی می‌گردد. این اختلاف‌ها تنها روی جو خانواده تاثیر نمی‌گذارد؛ بلکه روابط همسران را هم تحت تاثیر خود قرار می‌دهد و سبب اختلال آن‌ها می‌شود.

از آن طرف بام نیفتیم

راه رفتن روی خط اعتدال و میانه روی در زندگی؛

پنجشنبه / ۱۹ شهریور ۹۴

از آن طرف بام نیفتیم

بدون شک همه ما این مثال را شنیده‌ایم که می‌گوید: «فلانی آن‌قدر مراقب بود نیفتد، از آن‌طرف بام افتاد.» این جمله نشان از افراط‌وتفریط در کارها می‌دهد. در مقابل زیاده‌روی اعتدال و میانه‌روی قرار می‌گیرد. پرهیز از افراط‌وتفریط دستوری است که دین مبین اسلام در همه زمینه‌ها بر آن تأکید دارد. این امری است که همه ما باید در امور زندگی‌مان سرلوحه‌ کار‌هایمان قرار دهیم.

مراقب نمک زندگیتان باشید

مشاجره‌هایی را که رو به دوستی می‌روند، یاد بگیرید؛

چهارشنبه / ۱۸ شهریور ۹۴

مراقب نمک زندگیتان باشید

می‌گویند دعوا نمک زندگی است و زندگی بدون مشاجره نیست. مسلما هیچ‌ فردی زندگی خیلی شور را دوست ندارد، برای اینکه زندگی‌‌تان شور نشود. هنگام مشاجره خیلی نگران نباشید چون در زندگی بحث و مشاجره بخشی از روابط با همسر، والدین، خواهر و برادر، دوست و... را شکل می‌دهد. طبیعی است که دو نفر با دو تربیت خانوادگی متفاوت با هم زندگی کنند و اختلافی بینشان باشد. ازاین‌رو مهم است که بدانیم چگونه دعواها و اختلاف نظرها را مدیریت کنیم تا به صمیمیت و رابطه لطمه‌ای وارد نشود. آشنایی با مهارت حل اختلاف به ما کمک می‌کند تا مشاجره را به شکلی درست مدیریت کنیم.