شورش شهرت آیا فرزند شما هم با آرزوی مشهورشدن، سر روی بالش می‌گذارد؟

شورش شهرت

ایمن ببینیـد فن‌آوری با زندگی روزمرۀ ما آمیخته شده است اما آیا نکات ایمنی کار با آن‌ها‌ را هم بلدیم؟

ایمن ببینیـد

صنعتی یا سنـتی؟ چه‌قدر دربارۀ کم‌وکیف چاشنی‌های تزریقی به سفره‌های ایرانی اطلاعات دارید؟

صنعتی یا سنـتی؟

فلافلی فکر کن!

١٢ ‌راهکار ساده برای کاهش هزینه‌های زندگی

دوشنبه / ۲۸ دی ۹۴

فلافلی فکر کن!

فلافل تنها نخود نیست، یک میوه است. میوه شرایط نابسامان اقتصادی امروز که باعث شده در هر خیابانی که پا می‌گذارید، هم زمان چند عدد فلافل‌فروشی شما را به داخل مغازه‌شان دعوت کنند، آن هم به صورت سلف سرویس! کسانی که فلافل می‌خورند، به خاطر این نیست که از مرغ و همبرگر و گوشت بدشان می‌آید، بلکه می‌خواهند مطابق جیبشان خرج کنند.

خانه پادگان نیست

نکاتی پیرامون ایام امتحانات و نگرش صحیح والدین به تحصیل فرزندان

چهارشنبه / ۲۳ دی ۹۴

خانه پادگان نیست

معین اصغری - ایام برگزاری امتحانات که فرا می‌رسد شرایط خاصی بر خانواده‌ها حاکم می‌شود‌. شرایطی که به قول بسیاری از دانش‌آموزان شرایط پادگانی است‌. مقررات و قوانین سخت، نظارت شدید و ممنوعیت‌های فراوان. اینکه ایام امتحانات آیا تفاوت ماهوی با سایر ایام دارد و آیا حاکم شدن چنین شرایطی بر خانواده ضروری است یا خیر، مسائلی است که در گفتگو با سرکارخانم شعاعی، مشاور خانواده به آن می‌پردازیم.

خانه‌ات را سفت بچسب

سیزده نکته ساده امنیتی برای محافظت بیشتر از منزل

سه شنبه / ۲۲ دی ۹۴

خانه‌ات را سفت بچسب

علیرضا معینی- از قدیم گفته‌اند «مالت را سفت بچسب، کسی را دزد نکن». این اصلی اساسی در حفظ امنیت است. خیلی از اوقات بابت اهمال‌کاری‌هایمان خساراتی به ما وارد می‌شود.

از شکاف نسل‌ها پیشگیری کنید

با دانستن یک فرمول

دوشنبه / ۱۴ دی ۹۴

از شکاف نسل‌ها پیشگیری کنید

محمد‌امین- انگار گذشت زمان خیلی چیزها را عوض کرده است؛ رفتارها، لباس پوشیدن‌ها، بازی‌ها، تفریح‌ها، ازدواج‌ها و به طور کلی سبک زندگی آدم‌ها را.

چه کسی حرف آخر را می‌زند؟

زوج‌های زیادی نمی‌دانند کدام‌یک باید تصمیم‌گیرنده نهایی باشد

پنجشنبه / ۱۰ دی ۹۴

چه کسی حرف آخر را می‌زند؟

سمیرا منشادی- زوج جوانی که تنها یک سال زندگی مشترک را تجربه کرده‌اند، راهی دادگاه خانواده‌ شده‌اند؛ زیرا نمی‌توانند برای زندگی مشترکشان تصمیم بگیرند و دخالت‌های خانواده‌هایشان سبب شده تا دیگر نتوانند زندگی مشترک را تحمل کنند و آمده‌اند تا اشتباهاتشان را با ارائه دادخواست طلاق توافقی جبران کنند.

زندگی مشترک را با« تشکر» بیمه کنید

وقتی همسران از فواید قدردانی غافلند

یکشنبه / ۲۹ آذر ۹۴

زندگی مشترک را با« تشکر» بیمه کنید

منشادی- چند بار در طول زندگی مشترک از همسرتان تشکر کرده‌اید؟ به طور حتم در ذهنتان به دنبال آخرین باری که از واژه «تشکر» در مقابل همسرتان استفاده کردید، می‌گردید.

با قصه‌گویی کودکان را نخوابانید؛ بیدار کنید

پنجشنبه / ۲۶ آذر ۹۴

با قصه‌گویی کودکان را نخوابانید؛ بیدار کنید

امیرمقدم- خیلی از والدین تصور می‌کنند که هدف از قصه گفتن برای بچه‌ها در آخر شب، خواباندن آن‌هاست، درحالی‌که قصه‌ها هر هدفی را غیر از این دنبال می‌کنند و این بدان معناست که باید در انتخاب نوع قصه ‌برای بچه‌ها، دست‌کم به اندازه انتخاب رنگ و مدل لباسشان وقت گذاشت.

شکست‌ یک رژیم

کارهایی که روند کاهش وزن را مختل می‌کند

دوشنبه / ۲۳ آذر ۹۴

شکست‌ یک رژیم

موسوی- اگر دچار اضافه‌وزن باشید، احتمالا تابه‌حال خودتان را بررسی کرده‌اید و می‌دانید که باید چندکیلو از وزنتان را کم کنید. ممکن است به پزشک تغذیه مراجعه کرده‌ و برنامه‌ای هم گرفته‌باشید.

گلدان‌های قدیمی را زیباتر کنید

دوشنبه / ۹ آذر ۹۴

گلدان‌های قدیمی را زیباتر کنید

سوگل موسوی- نگهداری انواع گیاهان در خانه نه‌فقط کاری پسندیده است که کلی هم فایده دارد؛ اما بیشتر گلدان‌های امروزی یا سفالی هستند یا پلاستیکی؛ صد البته گلدان‌های متفاوت با جنس دیگر و زیباتر هم در بازار وجود دارند که به دلیل قیمت بالا شاید خیلی‌ها از خرید آن صرف‌نظر کنند.

از صبوری والدین تا بازی و شوخی

چطور باید قدرت سخنوری کودک شیرخوار را بالا برد

پنجشنبه / ۵ آذر ۹۴

از صبوری والدین تا بازی و شوخی

محمد امین- «با، با، د، د... کودک ده ماهه با کمی مکث و کشیده کشیده این حرف‌ها را می‌گوید و مادرش بسیار ذوق می‌کند.» بیشتر والدین از زمان تولد نوزادشان لحظه‌ای را انتظار می‌کشند که فرزندشان آن‌ها را مامان و بابا صدا بزند و بتواند با زبان بچه‌گانه با آن‌ها صحبت کند و آن‌ها به شیرین زبانی‌هایش بخندند.

سایه سنگین خودخواهی بر سر روابط همسران

برای دوام و قوام زندگی مشترک مراقب این خصیصه در خودتان باشید

پنجشنبه / ۵ آذر ۹۴

سایه سنگین خودخواهی بر سر روابط همسران

سوگل موسوی- «روی حرفش نمی‌توانم حرفی بزنم. اگر مخالف باشم و بخواهم جوابم منفی را به او بگویم روزگارم سیاه است. او کوتاه آمدن دیگران در مقابل خواسته‌هایش را به حساب درست‌بودن کارهایش می‌گذارد و وظیفه من می‌داند که از حقم در برابر او کوتاه بیایم و...» اگر شما هم چنین رفتارهایی را در رابطه‌تان به همسرتان تجربه کرده‌اید یا می‌کنید باید به شما بگویم که همسرتان دچار خودخواهی در روابطش با شما شده است. اگر می‌خواهید بدانید که چگونه از این خودخواهی خلاص شوید در ادامه همرا‌همان باشید.

دانش‌آموزان باهوش اما ناتوان در یادگیری!

اهمیت تشخیص به موقع مشکلات یادگیری در کودکان

چهارشنبه / ۴ آذر ۹۴

دانش‌آموزان باهوش اما ناتوان در یادگیری!

تکتم جاوید- به عقیده بسیاری از روان‌شناسان، قبل از اینکه کودکی وارد مدرسه شود، بخشی از مشکلات رفتاری یا آموزشی خود را نشان نمی‌دهد. به همین سبب است که والدین از اعتراضات اولیای مدرسه درباره مشکلات فرزند خود تعجب می‌کنند زیرا تصور آنان از آموزش همان نکته‌هایی است که در مهدکودک یا خانه فرامی‌گرفتند و دررابطه با آن مشکلی نداشتند.

به بچه ها یاد بدهید همه افراد قابل اعتماد نیستند؛ رموز آموزش رازداری به کودکان

سه شنبه / ۳ آذر ۹۴

به بچه ها یاد بدهید همه افراد قابل اعتماد نیستند؛ رموز آموزش رازداری به کودکان

محمد امین- روان‌شناسان رازداری را مخفی‌کردن عمدی اطلاعات از دیگران تعریف کرده‌اند که دارای سه ویژگی اجتماعی، آگاهانه و فعالانه‌بودن است. رازداری پدیده‌ای اجتماعی است که به واسطه آن اطلاعات خاصی از عده‌ای از افراد پنهان می‌شود و تنها گروه خاصی از افراد می‌توانند از آن آگاه شوند. برخی افراد از دوران کودکی رازداران خوبی بوده‌اند و برخی دیگر فقط در همان دوران کودکی رازدار و در دوره بزرگسالی فاش‌کننده رازها هستند.