من دیوانه نیستم بعضی افراد برای فرار از مراجعه به روان‌شناس برای حل مشکلات می‌گوید؛

من دیوانه نیستم

فرش مشتی برای کسانی که قصد خرید فرش دارند یک راهنمای کامل خرید تهیه کرده‌ایم؛

فرش مشتی

جابچه‌ای اگر نوزاد در خانه دارید و می‌خواهید برای او صندلی تهیه کنید، این مطلب را مطالعه کنید؛

جابچه‌ای

بشـور و بسـاب اسفندماه آغاز نگرانی برای خانه تکانی و نظافت خانه است؛

بشـور و بسـاب

راه اندازی صفحه «ریحانه» در اینستاگرام khamenei_ir

همزمان با روز خانواده صورت گرفت؛

دوشنبه / ۲۰ مهر ۹۴

راه اندازی صفحه «ریحانه» در اینستاگرام khamenei_ir

همزمان با روز خانواده صفحه «ریحانه» در اینستاگرام khamenei_ir راه اندازی شد.

بچه های «بچه ننه»!

حذف پدر از «تربیت کودک» نتایج منفی بسیاری به دنبال دارد؛

یکشنبه / ۱۹ مهر ۹۴

بچه های «بچه ننه»!

در ذهن تمامی ما این‌گونه جاافتاده که مهم‌ترین نقش تربیتی را مادران ایفا می‌کنند، البته نمی‌توان منکر اهمیت نقش مادران در تربیت کودک شد، ولی نباید به‌دلیل اهمیت بیش از حد نقش مادران از نقش پدران غافل شد.

بازنشسته از کار، نه از زندگی!

نکاتی که باید برای بعد از دوران پایان کارتان به آن‌ها دقت کنید؛

پنجشنبه / ۱۶ مهر ۹۴

بازنشسته از کار، نه از زندگی!

زندگی با همه تلاطمش، برای بازنشسته‌ها، یک تغییر برای ١٨٠درجه بر مدار ٣٠سال برنامه کاری یکنواخت است که ناگهان آن‌ها را از حرکت و تلاش به سکون وامی‌دارد. روزهای نخست درست مانند یک مرخصی چند روزه‌ است که باید به دنبال یک دنیا کار عقب افتاده و تلنبار شده بود.

جامعه پذیری در مهدکودک‌ها

با توجه به کم بودن جمعیت خانواده های امروزی برای رشد اجتماعی کودکان چه باید کرد؟

چهارشنبه / ۸ مهر ۹۴

جامعه پذیری در مهدکودک‌ها

سال‌های پیش از مدرسه بین سنین ۳ تا ۶سالگی را می‌توان از مهم‌ترین و حساس‌ترین مقطع سنی کودکان محسوب کرد که دیگر محیط خانه و آموزش والدین برای تربیت و اجتماعی کردن کودکان کافی نیست. در این سنین کودکان به یکسری توانمندی و تکامل می‌رسند که محیط خانه و آموزش‌های آن چیز جدیدی به کودکان نمی‌دهد.

خانم وزیری که ۷ فرزند دارد+تصاویر

پنجشنبه / ۲۶ شهریور ۹۴

خانم وزیری که ۷ فرزند دارد+تصاویر

وزیر دفاع آلمان که پیش از این وزیر امور جوانان و پیش‌تر عهده‌دار وزارت کار و امور اجتماعی این کشور اروپایی بوده، دارای ۷ فرزند است.

بازیچه های پرخطر دنیای مدرن

توصیه های مرکز ماهر برای استفاده کودکان از تلفن  های همراه؛

چهارشنبه / ۲۵ شهریور ۹۴

بازیچه های پرخطر دنیای مدرن

امروزه استفاده از تلفن همراه در بین کودکان در حال افزایش است؛ به همین دلیل آموزش مناسب والدین به فرزندان خود در خصوص استفاده ایمن از تلفن همراه و کنترل‌کردن فعالیت‌های کودکان می‌تواند تا حدی با تهدیدات امنیتی مقابله کند. براین اساس مرکز مدیریت امداد و هماهنگی عملیات رخدادهای رایانه‌ای(ماهر) از والدین خواست تا هر زمان که فرزندانشان برای استفاده از تلفن هوشمند آماده بودند، به آن‌ها در خصوص ایمنی و مسئولیت‌پذیری آموزش‌های لازم را ارائه دهند.

تا «جوانی» دلی به دست آور!

با وسواس و سخت‌گیری بی مورد ،بهترین زمان ازدواج را از دست ندهید؛

سه شنبه / ۲۴ شهریور ۹۴

تا «جوانی» دلی به دست آور!

حمید محمدیان- هرچند با ورود دختران به دانشگاه و به دنبال آن عرصه‌های اجتماعی کار، خواسته‌ها شکل جدیدی به خود می‌گیرد ولی به‌هرحال خواستگاری رسمی و سنتی هنوز جای خودش را با چیزی عوض نکرده است.

میل به‌زندگی بی‌میلی به‌طلاق می آورد

اگر در آستانه طلاق هستید این عامل را هم در نظر بگیرید؛

یکشنبه / ۲۲ شهریور ۹۴

میل به‌زندگی بی‌میلی به‌طلاق می آورد

سمیرا منشادی- اختلاف و بگو‌مگو در بین تمام همسران امری طبیعی است و نمی‌توان همسرانی را در نظر گرفت که بدون مشکل و اختلاف باشند اما گاهی این اختلاف‌ها از حد نرمال خود خارج می‌شود و تبدیل به تعارضات و اختلافات شدید خانوادگی می‌گردد. این اختلاف‌ها تنها روی جو خانواده تاثیر نمی‌گذارد؛ بلکه روابط همسران را هم تحت تاثیر خود قرار می‌دهد و سبب اختلال آن‌ها می‌شود.

از آن طرف بام نیفتیم

راه رفتن روی خط اعتدال و میانه روی در زندگی؛

پنجشنبه / ۱۹ شهریور ۹۴

از آن طرف بام نیفتیم

بدون شک همه ما این مثال را شنیده‌ایم که می‌گوید: «فلانی آن‌قدر مراقب بود نیفتد، از آن‌طرف بام افتاد.» این جمله نشان از افراط‌وتفریط در کارها می‌دهد. در مقابل زیاده‌روی اعتدال و میانه‌روی قرار می‌گیرد. پرهیز از افراط‌وتفریط دستوری است که دین مبین اسلام در همه زمینه‌ها بر آن تأکید دارد. این امری است که همه ما باید در امور زندگی‌مان سرلوحه‌ کار‌هایمان قرار دهیم.

مراقب نمک زندگیتان باشید

مشاجره‌هایی را که رو به دوستی می‌روند، یاد بگیرید؛

چهارشنبه / ۱۸ شهریور ۹۴

مراقب نمک زندگیتان باشید

می‌گویند دعوا نمک زندگی است و زندگی بدون مشاجره نیست. مسلما هیچ‌ فردی زندگی خیلی شور را دوست ندارد، برای اینکه زندگی‌‌تان شور نشود. هنگام مشاجره خیلی نگران نباشید چون در زندگی بحث و مشاجره بخشی از روابط با همسر، والدین، خواهر و برادر، دوست و... را شکل می‌دهد. طبیعی است که دو نفر با دو تربیت خانوادگی متفاوت با هم زندگی کنند و اختلافی بینشان باشد. ازاین‌رو مهم است که بدانیم چگونه دعواها و اختلاف نظرها را مدیریت کنیم تا به صمیمیت و رابطه لطمه‌ای وارد نشود. آشنایی با مهارت حل اختلاف به ما کمک می‌کند تا مشاجره را به شکلی درست مدیریت کنیم.

اول مادر و همسر هستم، بعد مدیر آژانس

علاقه بانوی محله بهارستان به رانندگی، موجب راه اندازی آژانس بانوان شد

سه شنبه / ۱۷ شهریور ۹۴

اول مادر و همسر هستم، بعد مدیر آژانس

30سال بیشتر ندارد و حدود 10سال از گرفتن گواهی‌نامه رانندگی‌اش می‌گذرد. به قدری به رانندگی علاقه داشت که قبل از گذراندن دوره آموزش رانندگی، این مهارت را آموخته بود. کم‌کم این علاقه، او را به سمت راه‌اندازی شغلی کشاند به نام رانندگی و در حال حاضر مدیریت آژانس بانوان را در خیابان سپاه به‌عهده دارد.

غصه و غم پیرت می‌کند

هزاران راه برای شاد‌بودن در سالمندی و دوری از افسردگی؛

سه شنبه / ۱۷ شهریور ۹۴

غصه و غم پیرت می‌کند

سمیرا منشادی- این دیگر برای همه ما به عادت تبدیل شده، زمانی که میهمانی یا مراسمی دعوت هستیم پدربزرگ و مادر‌بزرگ‌هایمان به بهانه اینکه سرشان درد می‌کند، حوصله شلوغی و سر‌و‌صدا را ندارند، پیر هستند و اسباب مزاحمت دیگران و اینکه بیمارند شرکت نکنند.

وقتی کودکتان خطا می‌کند

روش‌هایی برای برخورد با کودکان متخلف

دوشنبه / ۱۶ شهریور ۹۴

وقتی کودکتان خطا می‌کند

مریم لاری- یکی از آن روزهای وحشتناکی را در نظر بگیرید که ترفندهایتان که به‌طور‌معمول برای آرام‌کردن کودکتان به‌کار می‌برید، بی‌اثر است و کودک ِ نوپای شما هر آتشی که دلش می‌خواهد، می‌سوزاند و هر چه به او می‌گویید: «بسه دیگه! مگه نمی‌گم نکن!»، گوشش بدهکار نیست.