خالی‌بندی یا دروغ؟ تفاوت دروغ‌گویی با خالی‌بندی در کودکان چیست؟

خالی‌بندی یا دروغ؟

کودک کم‌خون اگر کودک شما همیشه خسته و بی‌حال است این مطلب را بخوانید

کودک کم‌خون

حوله‌های کثیف آیا میزبان‌ لطیف انواع میکروب‌ها را می‌شناسید؟

حوله‌های کثیف

ضربه فنی معده دم‌نوش‌های طب سنتی کمک می‌کنند از این درد مزمن رها شوید

ضربه فنی معده

دعواهای زن و شوهری فامیلی

راه‌حل‌هایی برای خاتمه شایع‌ترین بحث‌های خانه را یاد بگیرید

پنجشنبه / ۱۳ اسفند ۹۴

دعواهای زن و شوهری فامیلی

حشمتی- برخی افراد در خانواده‌هایی بزرگ شده‌اند که معمولا با دیگران رفت‌و‌آمدی ندارند یا بنابر دلایلی چون کم‌بودن فامیل، به معاشرت عادت نکرده‌اند، اما بعد از ازدواج مجبور به میهمانی‌دادن و میهمانی‌رفتن می‌شوند و این همان نقطه اختلافی است که موجب مشاجره‌های متعدد و حتی گاه جدایی زوج می‌شود.

نوجوان را عقل کل بدانید

اگر می‌خواهید نوجوانتان اهل مشورت با شما باشد

چهارشنبه / ۱۲ اسفند ۹۴

نوجوان را عقل کل بدانید

موسوی- «نوجوان داشتن همین است، از همان دوران کودکی خودشان بدون صلاح و مشورت‌کردن کار انجام می‌دهند و بزرگ‌تر که می‌شوند دیگر مادر و پدر به طور کامل غریبه محسوب می‌شوند. آن‌ها خودشان را عقل کل می‌دانند و ما را قدیمی.»

کودک چپ دست من!

به فرزند خود آموزش بدهید، چگونه در جامعه زندگی کند

پنجشنبه / ۲۹ بهمن ۹۴

کودک چپ دست من!

جاوید- والدینی که صاحب فرزند می‌شوند، علاقه دارند ویژگی‌های فردی کودک خود را کشف کنند. اینکه رنگ چشم‌هایش شبیه چه کسی است؟ فرم دست و صورتش و... همگی جزو همین موارد هستند. اما مسئله دیگری که گاهی باعث نگرانی برخی والدین هم می‌شود، راست‌دست یا چپ‌دست‌بودن فرزندشان است.

دست نزن، جیزه!

خانه‌ای امن برای کودکانمان بسازیم

چهارشنبه / ۷ بهمن ۹۴

دست نزن، جیزه!

امیرمقدم- سینه‌خیز رفتن یا به‌اصطلاح چهار دست و پایی کردن کودکان، شروع کنجکاوی‌های بی‌حد و حصر آنان است و این یعنی دیگر شما نمی‌توانید با گفتن یک جمله «دست نزن، جیزه!» او را متوقف کنید.

بیخ پیدا نکنید

وقتی رابطه شما و همسرتان به بن بست می رسد

سه شنبه / ۶ بهمن ۹۴

بیخ پیدا نکنید

تکتم جاوید- آن‌طور که گفته‌اند و شنیده‌ایم زن و شوهرهای قدیمی از روزهای زندگی مشترک تا روزهای پایان آن روال زندگی را طوری طی می‌کردند که برایشان پذیرفتنی و به قولی تحمل‌پذیر بود.

فلافلی فکر کن!

١٢ ‌راهکار ساده برای کاهش هزینه‌های زندگی

دوشنبه / ۲۸ دی ۹۴

فلافلی فکر کن!

فلافل تنها نخود نیست، یک میوه است. میوه شرایط نابسامان اقتصادی امروز که باعث شده در هر خیابانی که پا می‌گذارید، هم زمان چند عدد فلافل‌فروشی شما را به داخل مغازه‌شان دعوت کنند، آن هم به صورت سلف سرویس! کسانی که فلافل می‌خورند، به خاطر این نیست که از مرغ و همبرگر و گوشت بدشان می‌آید، بلکه می‌خواهند مطابق جیبشان خرج کنند.

خانه پادگان نیست

نکاتی پیرامون ایام امتحانات و نگرش صحیح والدین به تحصیل فرزندان

چهارشنبه / ۲۳ دی ۹۴

خانه پادگان نیست

معین اصغری - ایام برگزاری امتحانات که فرا می‌رسد شرایط خاصی بر خانواده‌ها حاکم می‌شود‌. شرایطی که به قول بسیاری از دانش‌آموزان شرایط پادگانی است‌. مقررات و قوانین سخت، نظارت شدید و ممنوعیت‌های فراوان. اینکه ایام امتحانات آیا تفاوت ماهوی با سایر ایام دارد و آیا حاکم شدن چنین شرایطی بر خانواده ضروری است یا خیر، مسائلی است که در گفتگو با سرکارخانم شعاعی، مشاور خانواده به آن می‌پردازیم.

خانه‌ات را سفت بچسب

سیزده نکته ساده امنیتی برای محافظت بیشتر از منزل

سه شنبه / ۲۲ دی ۹۴

خانه‌ات را سفت بچسب

علیرضا معینی- از قدیم گفته‌اند «مالت را سفت بچسب، کسی را دزد نکن». این اصلی اساسی در حفظ امنیت است. خیلی از اوقات بابت اهمال‌کاری‌هایمان خساراتی به ما وارد می‌شود.

از شکاف نسل‌ها پیشگیری کنید

با دانستن یک فرمول

دوشنبه / ۱۴ دی ۹۴

از شکاف نسل‌ها پیشگیری کنید

محمد‌امین- انگار گذشت زمان خیلی چیزها را عوض کرده است؛ رفتارها، لباس پوشیدن‌ها، بازی‌ها، تفریح‌ها، ازدواج‌ها و به طور کلی سبک زندگی آدم‌ها را.

چه کسی حرف آخر را می‌زند؟

زوج‌های زیادی نمی‌دانند کدام‌یک باید تصمیم‌گیرنده نهایی باشد

پنجشنبه / ۱۰ دی ۹۴

چه کسی حرف آخر را می‌زند؟

سمیرا منشادی- زوج جوانی که تنها یک سال زندگی مشترک را تجربه کرده‌اند، راهی دادگاه خانواده‌ شده‌اند؛ زیرا نمی‌توانند برای زندگی مشترکشان تصمیم بگیرند و دخالت‌های خانواده‌هایشان سبب شده تا دیگر نتوانند زندگی مشترک را تحمل کنند و آمده‌اند تا اشتباهاتشان را با ارائه دادخواست طلاق توافقی جبران کنند.

زندگی مشترک را با« تشکر» بیمه کنید

وقتی همسران از فواید قدردانی غافلند

یکشنبه / ۲۹ آذر ۹۴

زندگی مشترک را با« تشکر» بیمه کنید

منشادی- چند بار در طول زندگی مشترک از همسرتان تشکر کرده‌اید؟ به طور حتم در ذهنتان به دنبال آخرین باری که از واژه «تشکر» در مقابل همسرتان استفاده کردید، می‌گردید.

با قصه‌گویی کودکان را نخوابانید؛ بیدار کنید

پنجشنبه / ۲۶ آذر ۹۴

با قصه‌گویی کودکان را نخوابانید؛ بیدار کنید

امیرمقدم- خیلی از والدین تصور می‌کنند که هدف از قصه گفتن برای بچه‌ها در آخر شب، خواباندن آن‌هاست، درحالی‌که قصه‌ها هر هدفی را غیر از این دنبال می‌کنند و این بدان معناست که باید در انتخاب نوع قصه ‌برای بچه‌ها، دست‌کم به اندازه انتخاب رنگ و مدل لباسشان وقت گذاشت.

شکست‌ یک رژیم

کارهایی که روند کاهش وزن را مختل می‌کند

دوشنبه / ۲۳ آذر ۹۴

شکست‌ یک رژیم

موسوی- اگر دچار اضافه‌وزن باشید، احتمالا تابه‌حال خودتان را بررسی کرده‌اید و می‌دانید که باید چندکیلو از وزنتان را کم کنید. ممکن است به پزشک تغذیه مراجعه کرده‌ و برنامه‌ای هم گرفته‌باشید.