۵۰ درصد زائران برای اسکان برنامۀ قبلی ندارند شهرآرا از نتایج یک طرح پژوهشی درخصوص اسکان زائران گزارش می‌دهد؛

۵۰ درصد زائران برای اسکان برنامۀ قبلی ندارند

احداث ۱۳ تصفیه‌خانۀ محلی با مشارکت بخش خصوصی در آخرین جلسۀ علنی شورای اسلامی شهر مشهد در سال ۹۵ تصویب شد؛

احداث ۱۳ تصفیه‌خانۀ محلی با مشارکت بخش خصوصی

چراغ‌ خاموش اتاق‌های هتل‌ها

شهرآرا از رشد سه‌برابری ساخت هتل در مشهد ظرف یک دهه اخیر گزارش می‌دهد


چراغ‌ خاموش اتاق‌های هتل‌ها

الهام مهدیزاده - رشد سه‌برابری ساخت هتل در مشهد آن هم تنها در 10سال به روایت آماری که خود مسئولان به آن اشاره دارند، این کلان‌شهر را صاحب بیش از 53درصد هتل‌های کل کشور کرده است.

دوشنبه ۱ شهریور ۹۵ / 22:01
مغازه‌های خالی در دل مجتمع‌های تجاری

گزارش میدانی شهرآرا از بازارهایی که بی‌حساب و کتاب رشد قارچی داشته‌اند


مغازه‌های خالی در دل مجتمع‌های تجاری

شاید بتوان مشهد را شهر «بازار» یا «مجتمع‌های تجاری» نامید؛ شهری که در هر گوشه آن مجتمع تجاری چندطبقه‌ شیکی بالا رفته و به ظاهر اسم و رسمی برای خودش پیدا کرده است. از برج‌های تجاری با نام‌های بیگانه گرفته تا مجتمع‌هایی که در چند سال اخیر رشد قارچی در هسته مرکزی شهر و برخی نقاط برخوردار شهر مشهد داشتند، جالب اینکه در ساخت مجتمع‌های جدید، از هر امکانی برای جذب مشتری استفاده شده تا در بازار اشباع‌شده واحدهای تجاری، مجتمع‌های جدید جایی برای خود باز کنند؛ به طوری که سالن‌های بیلیارد، بولینگ، دستگاه‌های به‌روز و بزرگ برای گیم‌نت‌بازها، شهربازی سرپوشیده، فست‌فودها و کافی‌شاپ‌هایی به سبک مدرن، به جزئی ثابت از طبقات این برج‌ها و مجتمع‌های تجاری تبدیل شده‌اند.

یکشنبه ۳۱ مرداد ۹۵ / 14:15
بال شکسته پروازهای خارجی

شهرآرا در گزارش میدانی و گفتگو با کارشناسان وضعیت ترمینال خارجی فرودگاه مشهد را بررسی می‌کند


بال شکسته پروازهای خارجی

در فاصله کمتر از ۶ماه مانده تا رویداد مشهد٢٠١٧ که در این سال پایتخت معنوی ایران، «پایتخت فرهنگ اسلامی» نیز خواهد بود، به فرودگاه بین‌المللی هاشمی‌نژاد مشهد سر زده‌ایم تا از ترمینال پروازهای خارجی این فرودگاه و اینکه چقدر برازنده پیشانی این کلان‌شهر است، گزارشی تهیه کنیم.

پنجشنبه ۲۸ مرداد ۹۵ / 10:13
شمارش معکوس برای دوبانده‌شدن جاده مرگ «طرق»

گزارش میدانی شهرآرا از جاده‌ای که رهگذرانش ٣٠سال در انتظار بازگشایی‌اش بودند


شمارش معکوس برای دوبانده‌شدن جاده مرگ «طرق»

جاده‌ای که اهالی «طرق» از آن به‌عنوان «جاده مرگ» یاد می‌کنند و با وجود وسعت کم ۵کیلومتری جان بسیاری را گرفته، به طوری که در آخرین حادثه تلخ در عید نوروز خانواده ۵نفری به دلیل عرض کم جاده و نبود روشنایی قربانی آن شدند، قرار است ظرف ۴٠روز آینده، تعیین تکلیف و احداث بولوار محمدآباد در این منطقه آغاز شود.

دوشنبه ۲۵ مرداد ۹۵ / 12:30
گره گشایی از ‌ طرق

با توافق آستان قدس و شهرداری عملیات اجرایی پروژه‌های محمدآباد، ولیعصر(عج) و صاحب‌الزمان(عج) آغاز خواهد شد


گره گشایی از ‌ طرق

روز پنجشنبه شهردار مشهد به همراه قائم‌مقام آستان قدس رضوی، یکی از نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی و برخی اعضای شورای شهر به منظور بررسی مشکلات طرق، از این منطقه بازدید کردند.

شنبه ۲۳ مرداد ۹۵ / 14:10
سونامی مهاجرت به حاشیه شهر

جمعیت میلیونی حاشیه‌نشینان مشهد، نیازمند توجه دولت است؛


سونامی مهاجرت به حاشیه شهر

نبود اشتغال مناسب در روستاها، خشک‌سالی، کمبود امکانات، حمایت‌نشدن تولیدات دامی و کشاورزی و تغییر مدل زندگی روستائیان، از عواملی است که این جمعیت را به‌اجبار به‌سمت حاشیه کلان‌شهرها راهی کرده‌است.

یکشنبه ۱۷ مرداد ۹۵ / 21:13
انبوهی از پروژه‌ها در حاشیه شهر به بهره‌برداری رسید

با حضور حضرات آیات مکارم‌شیرازی و علم‌الهدی و جمعی از مسئولان استانی و شهری


انبوهی از پروژه‌ها در حاشیه شهر به بهره‌برداری رسید

روز گذشته و با حضور آیت‌ا... مکارم‌شیرازی مرجع عالی‌قدر جهان تشیع، آیت‌ا... علم‌الهدی نماینده ولی‌فقیه در استان خراسان‌رضوی، حجت‌الاسلام رئیسی تولیت آستان قدس رضوی، سیدصولت مرتضوی شهردار مشهد و جمع زیادی از مسئولان استانی، ١٨ پروژه شهری با اعتباری بالغ‌بر هزارو١١٠میلیارد ریال مربوط به مرحله چهارم پروژه‌های حاشیه شهر مشهد ازسوی شهرداری و ٣٣٨ پروژه سپاه امام‌رضا(ع) با رقمی بیش از ٢۵٠میلیارد ریال به بهره‌برداری رسید.

یکشنبه ۱۷ مرداد ۹۵ / 07:24
ارائه تسهیلات ساخت مسکن استیجاری برای زوج های جوان تا سقف ۴میلیاردریال

شورای شهر رای مثبت داد


ارائه تسهیلات ساخت مسکن استیجاری برای زوج های جوان تا سقف ۴میلیاردریال

صدو سی و دومین جلسه علنی شورای اسلامی شهر مشهد با رای مساعد اعضای شورای شهر مبنی بر ارائه تسهیلات تولید مسکن استیجاری برای زوج‌های جوان تا سقف ۴میلیارد ریال همراه شد؛ مصوبه‌ای که پس از طرح نظرات موافق و مخالف و کم‌ و زیادشدن چندین پیشنهاد، توانست رای بیشتر اعضای شورای اسلامی شهر مشهد را کسب کند تا با این مصوبه زوج‌های جوان دغدغه چهاردیواری و اجاره‌های افسارگسیخته را کمتر از قبل داشته باشند.

چهارشنبه ۱۳ مرداد ۹۵ / 12:04
شورای تاریخی توس

شورای ملی احیای منطقه تاریخی توس ، پس از ١١ ماه هنوز تشکیل‌جلسه نداده است


شورای تاریخی توس

تشکیل شورایی ملی برای احیای توس، هفده سال پیش و در چهارصدوچهل‌وهشتمین جلسه شورای عالی انقلاب فرهنگی مصوب شد؛ آن‌هم اندکی پس از بازدید رهبر معظم انقلاب از آرامگاه حکیم ابوالقاسم فردوسی در سال١٣٧٥ و تاکید ایشان بر ضرورت احیای مجموعه فرهنگی‌تاریخی توس.

سه شنبه ۱۲ مرداد ۹۵ / 08:21
٣چالش آتش‌نشانی در گیرودار وزارت کشور و فرمانداری

آتش‌نشانی مشهد با کمبود ٣٠٠نیروی آتش‌نشان، ۶٠ ایستگاه و برخی تجهیزات روبه‌روست


٣چالش آتش‌نشانی در گیرودار وزارت کشور و فرمانداری

اگر جمعیت مشهدالرضا(ع) را بدون آمار زائران سالیانه که مسئولان استانی و کشوری از ٢٢ تا حدود ٣٠میلیون نفر در لابه‌لای سخنان خود بارها به آن اشاره داشتند، سه میلیون نفر در نظر بگیریم و از سوی دیگر تعداد ایستگاه‌های آتش‌نشانی این کلان‌شهر را در حد و قواره استانداردها لحاظ کنیم، باید بیشتر از تعداد ایستگاه‌های موجود آتش‌نشانی، ایستگاه جدید ساخته شود تا کمبود موجود جبران شود.

دوشنبه ۱۱ مرداد ۹۵ / 08:10
گورستان 200 تختخوابی

تخت‌های مازاد بر نیاز بیمارستان امدادی، روی پشت‌بام هوا می‌خورند


گورستان 200 تختخوابی

علیرضا ظهیری- درحالی‌که بسیاری از بیمارستان‌های استان و کشور دچار کمبود تخت‌های بیمارستانی هستند، برخی‌ بیمارستان‌ها گویا از تخت‌های مازاد بر نیاز خود رنج می‌برند و این تخت‌ها را در بخش‌های مختلف محیط بیمارستانی نگهداری می‌کنند.

یکشنبه ۱۰ مرداد ۹۵ / 21:27
پاس هزار تختخوابی وزیر

راه اندازی ١٠٠٠ تخت بیمارستانی در مشهد با وجود وعده مکرر وزیر بهداشت در هاله ای از ابهام است


پاس هزار تختخوابی وزیر

اجلاس رؤسای دانشگاه‌های علوم‌پزشکی سراسر کشور عصر روز گذشته با حضور نماینده ولی‌فقیه در خراسان‌رضوی، وزیر بهداشت، استاندار خراسان‌رضوی، شهردار و رئیس شورای اسلامی شهر مشهد در محل دانشکده پزشکی دانشگاه فردوسی برگزار شد.

پنجشنبه ۷ مرداد ۹۵ / 09:24
باغ‌موزه دفاع مقدس استان؛ همچنان بلاتکلیف

۵ماه از آغاز عملیات اجرایی گذشت


باغ‌موزه دفاع مقدس استان؛ همچنان بلاتکلیف

اجرای مرحله احداث که از ابتدای سال جاری آغاز شده است، با روند کندی رو‌به‌روست و این نگرانی را ایجاد می‌کند که سرنوشت باغ‌موزه دفاع مقدس مشهد نیز همچون موزه بزرگ خراسان‌، روندی ٢٠ساله به خود بگیرد.

دوشنبه ۴ مرداد ۹۵ / 08:13