بانکداری بدون ربا، در شعار اجرایی ، در عمل صوری شهرآرا در گزارشی میدانی از بانک‌های استان به بررسی عقود اسلامی می‌پردازد؛

بانکداری بدون ربا، در شعار اجرایی ، در عمل صوری

پل طبیعت برای مشهد شهرآرا از فراز و فرود احداث کمربندی جنوبی و ضرورت ایجاد مسیر دسترسی به قله  زو  گزارش می دهد؛

پل طبیعت برای مشهد

سال پرخبر قطارشهری مشهد

از افتتاح «توسعه‌ خط ١ » تا «آغاز عملیات خط٣»


سال پرخبر قطارشهری مشهد

بنیامین یوسف‌زاده- متروی مشهد با وارد‌شدن به فازهای مختلف، این‌روزها بر روی ریل سرعت قرار گرفته و هر روز خبرهای تازه‌ای از این حوزه می شنویم. نزدیک‌شدن به اتمام فاز توسعه‌ای خط١، پایان عملیات حفاری و آغاز ریل‌گذاری خط٢، افتتاح چهار ایستگاه فاز یک خط٢ در آینده‌ای نزدیک و آغاز عملیات اجرایی خط٣ قطار‌شهری از‌جمله مهم‌ترین اتفاقاتی است که مدیرعامل شرکت قطارشهری مشهد نیز در نشست خبری خود با اصحاب رسانه به آن اشاره می‌کند.

پنجشنبه ۱۰ دی ۹۴ / 10:34
ملک‌آباد، آباد می‌ماند

کاشت درخت در ۴٠هکتار از اراضی بدون درخت باغ ملک‌آباد


ملک‌آباد، آباد می‌ماند

عادل افتخاری- اواخر مهر بود که خبر قطع درختان در بخشی از باغ ملک‌آباد رسانه‌ای شد و زنگ خطر احتمال تغییر کاربری یکی از بزرگ‌ترین باغات مشهد و نوعی تنفسگاه این کلان‌شهر به صدا درآمد.

پنجشنبه ۳ دی ۹۴ / 11:11
٢٠خانه تاریخی مشهد موزه می‌شوند

نماینده ناظر مجلس در شورای عالی میراث فرهنگی خبر داد


٢٠خانه تاریخی مشهد موزه می‌شوند

الهام مهدیزاده- «واگذاری بناهای تاریخی به شهرداری‌های شهرهای بیش‌از صدهزار نفر» پیشنهادی که در لابه‌لای مفاد برنامه ششم توسعه گنجانده شده است. هرچند برخی منتقدان مانند ندیمی، سخن‌گوی فراکسیون میراث فرهنگی مجلس تعداد قابل‌توجه وظایف محوله به شهرداری‌ها را مانعی در تحقق و تصویب آن در سیر بررسی برنامه ششم توسعه می‌داند.

چهارشنبه ۲ دی ۹۴ / 09:09
خانه‌های قولنامه‌ای سند می خورند

به منظور سامان‌دهی بافت‌های ناکارآمد و بهره‌مندی ساکنان حاشیه شهر از تسهیلات دولتی


خانه‌های قولنامه‌ای سند می خورند

سروش- سامان‌دهی سکونتگاه‌های غیررسمی در کلان‌شهرهای مختلف کشور در حالی طی یک سال اخیر مورد تاکید قرار گرفته که بر سر اجرای طرح‌های توانمندسازی مختلف، مانعی با عنوان «خانه‌های قولنامه‌ای» قرار داشته است.

دوشنبه ۳۰ آذر ۹۴ / 13:33
نسخه‌ای نو برای هوا ی کهنه

اتمام بازنگری و ابلاغ طرح جامع کاهش آلودگی هوای مشهد در آینده نزدیک


نسخه‌ای نو برای هوا ی کهنه

الهام مهدیزاده- چهار سال قبل بود که معاون وقت محیط زیست از ابلاغ طرح جامع کاهش آلودگی هوای هشت کلان‌شهر کشور به تمام دستگاه‌های اجرایی خبر داد و تاکید کرد: «دستگاه‌های ذی‌ربط موظف‌اند به اجرا و رعایت احکام این برنامه در محدوده حریم شهرهای مذکور اقدام کنند.»

یکشنبه ۲۹ آذر ۹۴ / 09:58
۴۰۰ کیلومتر تا انتها؛ ۲۰۰‌میلیارد تا افتتاح!

اگو‌ مشهد با قدمتی بیش از ۲‌دهه، همچنان زمین‌گیر اعتبارات است؛


۴۰۰ کیلومتر تا انتها؛ ۲۰۰‌میلیارد تا افتتاح!

مدیرکل دفتر فنی استانداری خراسان‌رضوی: پروژه اگوی مشهد یکی از پروژه‌های نیمه‌تمام و مهم استان است که در سفر اخیر دولت به مشهد نیز به‌عنوان یکی از نیازها و اولویت‌های استان مطرح شد.

دوشنبه ۲۳ آذر ۹۴ / 11:41
مدیریت پدیده تغییر نکند، اجازه ساخت نمی‌دهیم‌

نماینده تام‌الاختیار وزیر راه و شهرسازی در شورای عالی حفظ حقوق بیت‌المال:


مدیریت پدیده تغییر نکند، اجازه ساخت نمی‌دهیم‌

علیرضا ظهیری- نماینده تام‌الاختیار وزیر راه و شهرسازی در شورای عالی حفظ حقوق بیت‌المال در گفتگو با ایلنا با تاکید بر تغییر مدیریت فعلی پروژه پدیده شاندیز از مصوبات است، گفت: تا مدیریت پروژه شاندیز تغییر و این پروژه واگذار نشود، اجازه ادامه ساخت و ساز را نمی‌دهیم.

چهارشنبه ۱۸ آذر ۹۴ / 11:33
تمایل سرمایه‌گذاران برای احیا و بهره‌برداری از آثار تاریخی مشهد

مدیرعامل صندوق احیا و بهره‌برداری از اماکن تاریخی و فرهنگی خبر داد


تمایل سرمایه‌گذاران برای احیا و بهره‌برداری از آثار تاریخی مشهد

آستانی‌- اسمش را گذاشته‌اند «لیست انتظار». یک لیست بلند و بالا از پلاک‌ها و بناهایی که در طول سالیان از زیر تیغ تخریب جان سالم به در برده‌اند. این خاطره‌های قدیمی که تغییر یک شهر را به نظاره نشسته‌اند، در صفی طولانی به انتظار نشسته‌اند تا که بودجه‌ای برسد و دستی به مرمت آن‌ها بلند شود.

دوشنبه ۱۶ آذر ۹۴ / 11:15
بی‌کیفیت‌ترین در استان

گران‌فروشی و کم‌فروشی در صدر تخلفات نانوایی‌های استان نان مشهد


بی‌کیفیت‌ترین در استان

جزایری- درحالی که قرار بود بعد از اجرای هدفمندی یارانه‌ها کیفیت نان افزایش یافته و ضایعات این ماده غذایی کنترل شود، اما باوجود گذشت نزدیک به ۵سال از اجرای هدفمندی یارانه‌ها به‌جز دو سال اول اجرای این قانون نه‌تنها کیفیت نان افزایش نیافته است، بلکه به اذعان مسئولان در برخی موارد شاهد کاهش کیفیت نان نیز بوده‌ایم، به‌طوری‌که روز گذشته مسئول بازرسی صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی اعلام کرده است که در بین شهرستان‌های استان، مشهد بی‌کیفیت‌ترین نان را دارد.

یکشنبه ۱۵ آذر ۹۴ / 13:33
مشهد بی‌کیفیت‌ترین نان استان را دارد

گران‌فروشی و کم‌فروشی در صدر تخلفات نانوایی‌ها؛


مشهد بی‌کیفیت‌ترین نان استان را دارد

مسئول بازرسی صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی گفت: به‌طور کلی کیفیت نان در شهر مشهد از سایر شهرستان‌های خراسان رضوی پایین‌تر بوده که باید به‌طور جدی بررسی شود.

شنبه ۱۴ آذر ۹۴ / 19:16
٧‌خط محوری اتوبوس های ‌ منتهی به حرم مطهر تقویت می شود

معاون حمل‌و‌نقل و ترافیک شهرداری مشهد در تشریح برنامه های دهه آخر صفر


٧‌خط محوری اتوبوس های ‌ منتهی به حرم مطهر تقویت می شود

معاون حمل‌و‌نقل و ترافیک شهرداری مشهد از سرویس دهی ویژه ناوگان حمل‌و‌نقل درون‌شهری به زائران در دهه پایانی صفر خبر می‌دهد و به شهرآرا می‌گوید: ناوگان اتوبوس‌رانی مشهد در این ایام به صورت ویژه در مسیر خطوط منتهی و عبوری از حرم مطهر رضوی و برعکس به زائران و مجاوران بارگاه منور امام رضا(ع) سرویس‌دهی خواهند کرد.

شنبه ۱۴ آذر ۹۴ / 09:23
آغاز مرحله دوم خدمات‌رسانی به زائران اربعین حسینی

رئیس ستاد اربعین شهرداری مشهد خبرداد :


آغاز مرحله دوم خدمات‌رسانی به زائران اربعین حسینی

یاوری نسب،جاده نجف-کربلا- در آستانه اربعین حسینی در کربلای معلی روز گذشته باقر الزبیدی، وزیر حمل و نقل عراق اعلام کرد که تعداد زائران امام حسین(ع) از 26 میلیون نفر گذشته است و پیش بینی می شود که این تعداد طی فردا(امروز) افزایش یابد و به 27 میلیون نفربرسد.

پنجشنبه ۱۲ آذر ۹۴ / 14:44
ریل به خط ٢ می‌آید

٢۵٠٠تن ریل قطار شهری دوشنبه وارد مشهد می شود


ریل به خط ٢ می‌آید

عادل افتخاری- مدیرعامل شرکت قطارشهری مشهد از ورود نخستین محموله ٢هزار و ۵٠٠تنی ریل‌های خط٢ قطارشهری به مشهد در روز دوشنبه هفته جاری خبر داد.

یکشنبه ۸ آذر ۹۴ / 09:50